Skocz do zawartości

Czytanie wody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

"Temat rzeka".... Jak to jest z tym czytaniem wody, bo ja zawsze czytałem mniej lub więcej książki...:221_see_no_evil:

Ale na poważnie, zawsze się zastanawiam, czy dobrze dobieram strategie, czy czasami przyzwyczajenia nie biorą w łeb i ustawiam sobie np dwa dystanse i tam miele i coś zmieniam...

A może warto byłoby eksperymentować, bo jak swego czasu twierdził nawet @MacAir woda w jeziorach co roku się zmienia, na jesień umiera, a wiosną może przejść kilka czy kilkadziesiąt metrów obok  całe życie...

Jak czytacie te wody? Za pomocą spławów, bąbli, a na rzece prądów i wirów:221_see_no_evil: Ja poszukać bez Deepera dołku gdzie siedzą ryby?

Mnie się wydaje, że rozróżniam w spinnie gdy atakuje szczupak, sandacz czy okoń, ale ok to niby to czytanie... Ale na rzece to ni cholery, mimo, że mam kilkadziesiąt podejść to nie wiem jak się zachować na rzekach...

Mam nadzieję, że będzie to dłuższa dyskusja i zdradzicie swoje tajniki z czytania wody...:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 11:40, Grendziu napisał:

woda w jeziorach co roku się zmienia, na jesień umiera, a wiosną może przejść kilka czy kilkadziesiąt metrów obok  całe życie...

To już teraz wiem jak życie znalazło się na lądzie... przy przenosinach nie trafiło w wodę :39icon:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grendziu napisał:

No to dyskusja poszła na maksa widzę O.o

Co tylko dobrze świadczy o czytających wątek. To bardzo ciekawy temat, ale też trudny. Ale OK, na dobry początek podam kilka truizmów :):

1. Stawy (komercyjne) hodowlane, czyli tzw. burdeliki - na dwóch przeciwległych brzegach są mnichy. Z reguły w linii prostej łączy je rów. Warto go odszukać.

2. Rzeka z główkami - im bardziej przelew i warkocz zbliżają się z kąta rozwartego do prostego w stosunku do główki, tym większy dołek na zapływie i głębsza klatka.

3. Jeziora - w zasadzie każdy cypel ma swoje przedłużenie pod wodą. Połów zależy od wyboru strony cypla w zależności od kierunku wiatru.

Przy czym żadna z tych reguł nie jest żelazną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Hotpoint napisał:

To już teraz wiem jak życie znalazło się na lądzie... przy przenosinach nie trafiło w wodę :39icon:

Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj wiecznie żyć nie będę ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj wiecznie żyć nie będę ?

Według najnowszych badań mózg w chwili śmierci zachowuje pamięć, która jest do odtworzenia po śmierci. Problemem jest przeniesienie szyfru napięciowego z płatów dolnych mózgu na ludzki język, obrazowy, w sensie wizualnym bądź werbalnym.

Do Twojej śmierci (czego Ci nie życzę) laboratoria pewnie rozwiążą wyżej opisany problem.

Grendziu, i tak się dowiemy, co Ci w głowie piszczy. Ja tam jestem ciekaw tej mrocznej strony :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hotpoint napisał:

@Grendziu napisz coś o czytaniu morza, bo wiesz.... nie chciałbym łowić na pałę :39icon:

Wstydliki mordliwe - bardzo plenne ryby - żyją wszędzie. Uwielbiają morze. I posiadają pały. Kiedyś przyłapałem żonę ze wstydlikiem. Hot, uwierz, nie potrzebujesz tego narządu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...