Jump to content

Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Dobry pokrowiec do wędek to połowa sukcesu w ich chronieniu. Dobór jest niezwykle trudny. Mamy pokrowce sztywne, miękkie, jedno lub wielokomorowe, tuby specjalne, do wędek jedno, dwu lub trzy składowych.

Sam posiadam ostatnio dwa pokrowce sztywne cztero  komorowe MILO - i oprócz wędek mam tam podpórki do wędek jakieś ramiona. Jeden z nich zawsze wkładam do auta, w zależności czy idę na białe ryby czy na spinna. Jak dla mnie ok, no może bym się trochę przyczepił co do szerokości miejsca na kołowrotki, ale generalnie bardzo funkcjonale.

Co Wy byście zaproponowali?

Link to comment
Share on other sites

Osobiście posiadam 3 pokrowce (od zebrało się przez lata ¬¬) Jako główny służy wypust Dragona. 3 komory, lekko usztywniane ścianki, dodatkowa kieszeń na parasol lub podpórki. Niezwykle pojemny i starannie wykonany, mój służy już 3 lata bez jakiś wyraźnych śladów użytkowania. Drugi to pokrowiec Behr. (jak na zdjęciu tylko 2 komory). Jest krótszy od Dragona Posiada po bokach 4 kieszenie + długą na podpórki. Transportuję w nim moje krótkie feederki 330cm. Dużą jego zaletą są właśnie kieszenie. Na upartego można się obyć bez dodatkowej torby. Trzeci to zwykły jednokomorowiec, staruszek, ostał się z poprzednich sezonów. Patrząc na ofertę teraz dostępną, jakbym miał wybierać to zastanawiałbym się poważnie nad pokrowcem typu karpiowego. Wg. mnie świetnie chroni kije nawet uzbrojone. Kołowrotki mają swoje miejsce. Ale jest to jednak spory pokrowiec i musimy tu rozważyć nasze możliwości transportowe. 

pokrowiec.jpg

behr.jpg

karpiowy.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Na zdjęciu świetnie się prezentuje ten Behr - też pewnie będę szukał jakiegoś karpiowego za jakiś czas, pod duże młynki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Administrators

Zamówiłem Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196cm, a zasadzie Aga ma mi sprezentować na imieniny i święta ???, więc chyba byłem bardzo grzeczny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...