Jump to content

Optymalne haki


grych
 Share

Recommended Posts

Wczoraj zaspałem rano na ryby (budzik miał zadzwonić o 3.15, co się stało nie wiem, bo sprawdzałem rano i budzik nadal był ustawiony) Obudziłem się przed 5. Potem nad wodą trochę drobnicy i kilka trochę większych leszczyków (ok.40cm) i w końcu coś większego na haczyku... Skończyło się złamanym haczykiem i niech mi ktoś powie, że Grzegorowski w tym roku "nie ma szczęścia do ryb" ;););)

8321a83d9d7d.jpg


To był haczyk Preston, teraz się zastanawiam co z tym wszystkimi haczykami tej firmy, które mi zostały zrobić; czy dalej "ryzykować", czy pójdą w odstawkę (czyt. na sprzedaż) Moim pierwszym wyborem przeważnie są haczyki Mustad i Gamakatsu, od czasu do czasu jednak próbuję innych..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@grych Sprawdź kombinerkami czy to wypadek przy pracy czy wszystkie haczyki takie są, oraz jeżeli jest możliwość weź haczyki z grubszego drutu.
 

Nie łowię na Prestony ale Drennana Specimeny 10 i 12 wyginałem na rybie. Przeszedłem na minimalnie grubsze i mam spokój ducha. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio rozgiąłem nad Bugiem na zaczepie Drennana Wide Gape Specialist nr 8 i już więcej ich nie kupię, myślałem że to bardzo solidne haki, a tu na przyponie 0,20 rozgiąć na korzeniu taki hak?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś, w zamierzchłych czasach ryba złamała mi Ownera. Złamała, to złamała, paczka cała wylądowała w śmieciach i kupiłem te same haczyki w innym mieście. Mocno się zdziwiłem, bo "następną razą" inna ryba też mi złamała podobny haczyk. Od tego czasu nie korzystam z Ownerów, za to od tamtej pory przestawiłem się na MUSTAD i GAMAKATSU. Ale jak to w życiu bywa, z czasem zacząłem znów szukać i przybyły mi haczyki HIKARA, DRENNAN, KAMASAN czy PRESTON. Firmy, które jak dla mnie coś sobą reprezentują. Zdarzyło się jak się zdarzyło, mam teraz zagwózdkę co z tym Prestonem zrobić. Tym czasem wracam do korzeni, czyli zostaję przy MUSTAD i GAMAKATSU, natomiast cała reszta tylko do wyczerpania zapasów  :D

 

Swoją drogą, kiedyś kupowałem haczyki Au Lion Dor, jak dla mnie najlepsze jakie miałem. Mam jeszcze tego parę sztuk, ale żal używać... :D 

Edited by grych
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Wydzieliłem wątek, bo ostatnio też nie jestem zadowolony, choćby z ilości spadów ryb. Do metody, bo na Nienawiszczu tylko tak łowię używam Drenanny, które wymienił @Semioraz standardowo Guru QM1...

Szukam nowy rozwiązań, najlepiej sprawował mi się ostatnio gotowce z Matrix z gumką, ale na przyponie 20cm...

Jest coś nowego co powala konkurencję na kolana? 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio wpadły mi Prestony KKMB, można kupić same haczyki, bądź gotowce z gumką lub pushstop'em. Przyznam, że są całkiem do rzeczy. Byłam troche sceptycznie nastawiona, bo poprzednie modele haczyków z prestona były dosyć kiepskie, z tego co pamietam to były te PRC. Te kkmb póki co sprawują się dobrze.
Natomiast zdarzyła mi się niespodzianka na QM1, wyprostowany hak 12 na jesiotrze... Fakt był spory i zrobił kilka świec, pomachał płetwą i tyle go widziałam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Administrators
Dnia 5.08.2019 o 18:52, Grendziu napisał:

Matrix z gumką, ale na przyponie 20cm...

Jakby ktoś widział w sieci, to szukam tych przyponów o długości 20cm, pilne???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżę temat:

Potrzebuję haków bez zadziorowych do łowienia na metodę z użyciem martwych i żywych robaków, robak ma być teoretycznie tylko na włosie a nie na samym haku. Włos z quick stopem ale na upartego mogę zakładać robaka na hak.

Przypon z żyłki ale włos może być z plecionki, zamysł jest taki by odławiać średnie i mniejsze ryby, często przerzucać łowiąc na małą metodę. Czysta zabawa ale łowić jak zawodnicy.

 

Podzwoniłem i zaproponowano mi haki Drennana Wide Gape Specialist choć korci mnie zakup Guru QM1.

 

Macie jakieś propozycje?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...