Skocz do zawartości

Łowisko Grębów


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PawelL jutro o 8:00 w tym samym miejscu co wczoraj?

Testowałem ostatnio tylko podajniki Prestona i miałem je bezwarunkowo stosować, dziś jednak przeglądając warsztatowe zapasy znalazłem kilka hybryd Guru 45g, są troszkę mniejsze od Prestonów, więc może będą lepiej latać. Wygrzebałem również podajniki Stalomaxu i też je chcę sprawdzić, jak nie osiągnę tymi podajnikami 100m to zaklipuję wędki na 90m i zostanę przy Prestonach :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze "testy" trwały 1,5h i przyniosły inny skutek, niż planowałem, no ale w sumie to dobrze, bo gdy takie warunki trafię nad łowiskiem będę wiedział jak się zachować. W porównaniu do ostatnich testów dziś miałem wiatr w  twarz, przez co rzuty 45g hybrydą Guru wykonywałem na +70m, jednak wątpię bym przekroczył 80m. Małymi podajnikami Mikado w gramaturze 50 i 60g rzucałem na około 80m, najlepsze i powtarzalne rzuty wyszły mi tym Mikado 40g, jednak oddałem tylko dwa takie rzuty, bo nie wiedzieć czemu przy 3 rzucie żyłka owinęła mi się o klips (fota) i poszedł do wody cały zestaw z przyponem strzałowym, a nad wodę nie wziąłem innych podajników 40g Mikado. Na Grębów zabieram dwa zestawy jeden z Prestonem 45g, drugi z 40g Mikado gdyby zaczęło wiać. Zaklipuję oba zestawy na 85m by łowić w miarę komfortowo i bez spiny. Po testach pojechałem do sklepu stacjonarnego i kupiłem cały zapas sklepu (4szt) tych 40g Mikado, widocznie mały rozmiar mniejsze opory robi na wietrze i te kilkanaście metrów można dalej rzucić :champagne-2010:

20191108_085817.jpg

20191108_090905.jpg

20191108_110554.jpg

20191108_091054.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzes77 napisał:

owinęła mi się o klips

Mi się takie tematy zdarzały dość często przy niektórych typach kołowrotków w czasie wiatru, silnego w twarz. Tylko z zasady żyłka wpadała pod szpulę. Ograniczyłem to, w ostatnim momencie hamując wysnuwanie paluchem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ArekH  za słuszną uwagę, gdy mi się taka przygoda dwa razy trafi na zawodach, to klipsa usunę i tyle, jak te kołowrotki nie spełnią moich oczekiwań to na targach w Wawie kupię inne i dopiero te optymalne przerobię na szpule z klipsem ACS. 

@elvis i @cygan786 nie wiem czy Wam @PawelL już mówił, ale chcemy wyjechać troszkę wcześniej by być Max na 6:30, jak byście też przyjechali na pół godziny przed zbiórką, to byśmy mieli czas na pogaduchy przy browarku, co Wy na to? To pomysł Pawła, jednak moim zdaniem całkiem słuszny :champagne-2010::D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o której planujecie jechać? Może byśmy polecieli razem? Spotkalibyśmy się np.u mnie.
Grześ, a mógłbyś mi zabrać z pół kilo MMM?
Nie więcej. Mam tylko trochę f1 , a nie chcę przesłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, elvis napisał:

Czyli o której planujecie jechać? Może byśmy polecieli razem? Spotkalibyśmy się np.u mnie.
Grześ, a mógłbyś mi zabrać z pół kilo MMM?
Nie więcej. Mam tylko trochę f1 , a nie chcę przesłodzić.

Do mnie Paweł chce przyjechać na 4:30, spakujemy moje graty i jedziemy, czyli gdzieś o 4:40. Możemy się zgadać np w Zwoleniu (na wylocie na Sandomierz) o 5:00 i ruszyć dalej razem.

Przywiozę Ci całą paczkę MMM i mi całą odkupisz, pół kilo to Ci ryby opitolą niewiadomo kiedy jak się rozochocą :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Losujcie tak aby być w różnych sektorach i chcę Was widzieć na wszytkich trzech miejscach podium :champagne-2010: bo jak nie... To was odwiedzę jeszcze w tym roku???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...