Skocz do zawartości

Skrętka


Tomasz Karbowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam problem ze zrobieniem skrętki. Jestem prawie pewien, że robię wszystko poprawnie jednak nie działa ona tak jak powinna. Skrętka wisi obok koszyczka praktycznie w ogóle nie odbijając od zestawu. Co się dzieje w trakcie łowienia chyba nie muszę pisać. Myślałem, że znalazłem tymczasowe rozwiązanie mocując pozycjoner, ale też nie działa poprawnie, co chwilę się przestawia i znów wisi bezwładnie. Dla lepszego wglądu przesyłam zdjęcia. Proszę o poradę ponieważ męczę 

się z tematem od dłuższego czasu, a chciałbym poważnie podejść do feedera. Żyłka główna to Dragon XT 0,22

IMG_20190929_141528875.jpg

IMG_20190929_141533800.jpg

IMG_20190929_141535135.jpg

IMG_20190929_141548484_BURST000_COVER_TOP.jpg

IMG_20190929_141608913_BURST000_COVER_TOP.jpg

IMG_20190929_141608913_BURST001.jpg

 

Edytowane przez Tomasz Karbowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, o których pisałeś mi na YT w moim temacie. Powiem Ci, że ta Twoja skrętka wcale źle nie wygląda,  musisz sprawdzić ją nad wodą, bo moim zdaniem powinno być ok. Skrętka nigdy nie będzie tak sztywno odbiegać od koszyczka jak rurka, ta Twoja skrętka powinna być bardzo dobra. Rozumię, że nad wodą jej nie sprawdzałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwszy rok gdy zacząłem używać skrętki i moje wcale inaczej nie wyglądają, a działają prawidłowo.

Gdy skrętka jest nieco dłuższa, a przy tym wykonana na cienkiej i miękkiej żyłce nie będzie odstawać jakoś bardzo wyraźnie.

 

Jeśli z tak wykonaną skrętką nadal masz częste problemy z splątaniem zestawu przyjrzyj się może swojej technice rzutu.

Wyhamowywanie zestawu przed wpadnięciem do wody wyprostowuje ładnie zestaw. To tylko przypuszczenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Karbowski napisał:

praktycznie w ogóle nie odbijając od zestawu

Odbijać będzie wyraźnie jedynie, jeśli linka główna będzie sztywna, przeważająca ciężar przyponu z hakiem i przynętą. Nie powinno się złącza dociążać niczym, jeno pętla w pętlę. Wędkowałem na skrętkę 2 sezony. Od roku, stosuję prostszy zestaw, Jaxon-owski koralik z agrafką i Quick Hange Beands. Ilość splątań zestawu nie różni się znacznie i na rzece odszedłem od skrętki.  Po kilku forsownych braniach, skrętka się niszczy niemal tak samo jak mój prosty zestaw. Łatwiej zmontować ten 2gi, np. w nocy, niż skrętkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArekH napisał:

Odbijać będzie wyraźnie jedynie, jeśli linka główna będzie sztywna, przeważająca ciężar przyponu z hakiem i przynętą. Nie powinno się złącza dociążać niczym, jeno pętla w pętlę. Wędkowałem na skrętkę 2 sezony. Od roku, stosuję prostszy zestaw, Jaxon-owski koralik z agrafką i Quick Hange Beands. Ilość splątań zestawu nie różni się znacznie i na rzece odszedłem od skrętki.  Po kilku forsownych braniach, skrętka się niszczy niemal tak samo jak mój prosty zestaw. Łatwiej zmontować ten 2gi, np. w nocy, niż skrętkę. 

Uperłem  się na skrętke, ponieważ coraz częściej pojawia się ona w regulaminie zawodów jako jedyny sposób montażu koszyczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes77 napisał:

Dzięki za zdjęcia, o których pisałeś mi na YT w moim temacie. Powiem Ci, że ta Twoja skrętka wcale źle nie wygląda,  musisz sprawdzić ją nad wodą, bo moim zdaniem powinno być ok. Skrętka nigdy nie będzie tak sztywno odbiegać od koszyczka jak rurka, ta Twoja skrętka powinna być bardzo dobra. Rozumię, że nad wodą jej nie sprawdzałeś? 

Tą akurat na zdjęciu kręciłem przed chwilą w domu, jeszcze nie robiłem testów. Jednak miałem bardzo podobną i byłem mocno zawiedziony bo prawie  ponad  50% rzutów to były splątania. Zrobię testy i dam znać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tench_fan napisał:

To jest pierwszy rok gdy zacząłem używać skrętki i moje wcale inaczej nie wyglądają, a działają prawidłowo.

Gdy skrętka jest nieco dłuższa, a przy tym wykonana na cienkiej i miękkiej żyłce nie będzie odstawać jakoś bardzo wyraźnie.

 

Jeśli z tak wykonaną skrętką nadal masz częste problemy z splątaniem zestawu przyjrzyj się może swojej technice rzutu.

Wyhamowywanie zestawu przed wpadnięciem do wody wyprostowuje ładnie zestaw. To tylko przypuszczenie.

Sprawdzę i to też. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelL napisał:

Akurat trafiłeś, bo jestem nad wodą.
To moje skrętki:
PoLewej na podwójnej żyłce, po prawej zwykła.4cfab60d2745a6f5a25da5905791d818.jpg48d691dd622fb57383386bafeac09a9e.jpg

Wysłane z mojego M6T przy użyciu Tapatalka
 

hmmm. wyglądają bardzo podobnie do mojej, a o co chodzi z tą podwóją żyłką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Karbowski napisał:

Tą akurat na zdjęciu kręciłem przed chwilą w domu, jeszcze nie robiłem testów. Jednak miałem bardzo podobną i byłem mocno zawiedziony bo prawie  ponad  50% rzutów to były splątania. Zrobię testy i dam znać

Nie wiem jak to wychodzi na wodach stojących, bo nie łowię, ale ja w rzekach nie mam splątań wogóle. Skrętkę robię o połowę krótszą niż Wasze z fotek, nie stosuję żadnego łącznika, łączę przypon ze skrętką pętla w pętlę, no i stosuję grubsze żyłki główne, 0,25-0,26 mm, do tego blokuję palcem żyłkę przed wpadnięciem koszyka do wody, żeby się zestaw wyprostował. Nie przypominam sobie żeby mi się w ciągu ostatnich dwóch lat splątał zestaw ze skrętką, jak już to chyba przy wyjmowaniu zestawu z wody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...