Skocz do zawartości

Skrętka


Tomasz Karbowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Semi napisał:

Nie wiem jak to wychodzi na wodach stojących, bo nie łowię, ale ja w rzekach nie mam splątań wogóle. Skrętkę robię o połowę krótszą niż Wasze z fotek, nie stosuję żadnego łącznika, łączę przypon ze skrętką pętla w pętlę, no i stosuję grubsze żyłki główne, 0,25-0,26 mm, do tego blokuję palcem żyłkę przed wpadnięciem koszyka do wody, żeby się zestaw wyprostował. Nie przypominam sobie żeby mi się w ciągu ostatnich dwóch lat splątał zestaw ze skrętką, jak już to chyba przy wyjmowaniu zestawu z wody.

moja żyłka to tylko 0,22 przez co na pewno jest bardziej miękka, blokowanie zestawu przed wpadnięciem do wody na pewno robi robotę. Postaram się wszystko sprawdzić jak najszybciej będę mógł i w razie problemów wyeliminuje jeszcze łączynik do przyponów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Semi napisał:

Nie wiem jak to wychodzi na wodach stojących

Słuchał bym Tomka jeśli idzie o rzeki. Wędkujemy i jeśli w ogóle robię skrętkę, robimy niemal identycznie. Skrętka ma jedynie minąć na, np. pierwszy rant koszyka. Dłuższa+ łącznik, będzie zwisać jak szmata. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Karbowski napisał:

hmmm. wyglądają bardzo podobnie do mojej, a o co chodzi z tą podwóją żyłką?

Żyłka złożona na pół i na tym odcinku robiona skrętka.

Robię tak do cienkich żyłek.

699_25_02_19_8_58_16.jpeg

699_25_02_19_8_59_01.jpeg

699_25_02_19_8_59_27.jpeg

699_25_02_19_8_59_58.jpeg

699_25_02_19_9_00_45.jpeg

699_25_02_19_9_01_09.jpeg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.
Twoja skrętka jest ok. Wyeluminuj łącznik to trochę pomoże.
Na zawodach nie ms obowiązku stosowania skrętki. To jeden z kilku dopuszczalnych sposobów montażu. Możesz nie stosować nic poza łącznikiem jak wspomniał Arek.
Radzio ma rację. Technika rzutu ma duże znaczenie, szczególnie wyhamowanie zestawu, ale również i opad może mieć wpływ na ilość splątań. Dodatkowo samo zwijanie ma też bardzo duży wpływ na splątania.
Kwestia robienia podwójnej skrętki jest bardzo oczywista jeśli używa się żyłkę głównych cięńszych od 0.20
Skrętka jest dużo sztywniejsza i węzeł jest większy co zapewnia bardzo dobrą blokadę stopera i poprawia pozycjonowanie.
Nie bez znaczenia może być rodzaj węzła, ale tu nie mam porównania, bo nie zagłębiałem się aż tak bardzo. Jednak gdzieś czytałem, że najlepszy jest węzeł ósemkowy.
Ps. Żyłka 0.22 Dragona ma w rzeczywistości około 0.24-0.25 mierzylem kilka różnych i tak mniej więcej są przegrubione, ale większość żyłek tak ma. Tak więc nie jest tak cienka jak się wydaje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elvis napisał:

No to po kolei.
Twoja skrętka jest ok. Wyeluminuj łącznik to trochę pomoże.
Na zawodach nie ms obowiązku stosowania skrętki. To jeden z kilku dopuszczalnych sposobów montażu. Możesz nie stosować nic poza łącznikiem jak wspomniał Arek.
Radzio ma rację. Technika rzutu ma duże znaczenie, szczególnie wyhamowanie zestawu, ale również i opad może mieć wpływ na ilość splątań. Dodatkowo samo zwijanie ma też bardzo duży wpływ na splątania.
Kwestia robienia podwójnej skrętki jest bardzo oczywista jeśli używa się żyłkę głównych cięńszych od 0.20
Skrętka jest dużo sztywniejsza i węzeł jest większy co zapewnia bardzo dobrą blokadę stopera i poprawia pozycjonowanie.
Nie bez znaczenia może być rodzaj węzła, ale tu nie mam porównania, bo nie zagłębiałem się aż tak bardzo. Jednak gdzieś czytałem, że najlepszy jest węzeł ósemkowy.
Ps. Żyłka 0.22 Dragona ma w rzeczywistości około 0.24-0.25 mierzylem kilka różnych i tak mniej więcej są przegrubione, ale większość żyłek tak ma. Tak więc nie jest tak cienka jak się wydaje.

No niestety albo stety na zawodach jakich byłem w tym roku wymagali skrętki i tylko skrętki. Dlatego chcę to dobrze opanować bo  w sumie to dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grendziu napisał:

Spróbuj dodać feeder link do zestawu, oczywiście potrzebna jest odpowiednia długość skrętki :champagne-2010:

W sumie taki feeder link można zrobić tez samemu z fluocarbonu, będzie podonie, tak myślę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...