Skocz do zawartości

Przypon strzałowy w feederze


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na dwóch kreciołkach założyłem pletkę z Matrix a, całkiem fajnie się łowiło. Jaką i jakiej grubości żyłkę polecacie? 
Grendziu, a nie lepiej zastosować gume? Brak węzła który haczy o przelotki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Splot napisał:

Grendziu, a nie lepiej zastosować gume? Brak węzła który haczy o przelotki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega sprzedał mi takie wiązanie, że pickery z małymi przelotkami dają radę ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Splot napisał:

Grendziu, a nie lepiej zastosować gume? Brak węzła który haczy o przelotki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To nie do końca rozwiązuje problem. I już piszę, jaki. Sam w tym sezonie łowiłem pletką z podajnikiem z amortyzatorem. Wcześniej łowiłem pletką z feedergumą. Zaklipowany zestaw na plecionce po rzucie odstrzeliwuje jak dziki. I potrafi to być kilka metrów, pomimo bardzo luźnego nadgarstka.

Moi koledzy używają: albo strzałowego odcinka z fluorocarbonu, zakończonego feedergumą, albo żyłki konicznej (nie pamiętam, jakiej). W każdym razie w obu przypadkach nie ma tego efektu cofnięcia zestawu, dlatego też przezbrajam się w przyszłym sezonie.

Przez strzałówkę rozumiem linkę o długości x2 w stosunku do długości kija plus kilja nawojów na szpuli.

PS. Węzeł nie przeszkadza ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Linek727 napisał:

Podziel się wiedzą ? Bo tych węzłów parę jest...

Wszystko co proste to najlepsze. M.i.n ponoć Ringers tak wiążą. Od pletki robisz zwykłe oczko związane jak np do przyponu, przez nie przrkladasz żyłkę, 4 sploty, przrkladasz w oczku żyłki końcówkę żyłki, zaciskasz, odcinasz co niepotrzebne i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grendziu napisał:

Wszystko co proste to najlepsze. M.i.n ponoć Ringers tak wiążą. Od pletki robisz zwykłe oczko związane jak np do przyponu, przez nie przrkladasz żyłkę, 4 sploty, przrkladasz w oczku żyłki końcówkę żyłki, zaciskasz, odcinasz co niepotrzebne i gotowe. 

Nie no Dareczku teraz to sięgnąłeś szczytów. Wytłumaczyłeś węzeł idealnie, dałeś wykład tak, jak np nauczyciel w szkole podstawowej na temat seksu: "Należy włożyć członek w otwór" tylko jaki członek i w jaki otwór, bo członków i otworów człowiek ma masę, takie porównanie przyszło mi do głowy :D. Pokaż jakoś ten węzeł, bo i ja chcę coś znaleźć, jestem na etapie nauki wiązania FG knot, no ale ten jest chyba tylko do wiązania pletka-żyłka a mi by się przydał dobry węzeł do łączenia żyłka-żyłka, w tym ostatnim pozostanę przy zwykłym zderzakowym, chociaż testować będę i inne, aż znajdę odpowiedni :champagne-2010:

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 minut temu, Grzes77 napisał:

Nie no Dareczku teraz to sięgnąłeś szczytów. Wytłumaczyłeś węzeł idealnie, dałeś wykład tak, jak np nauczyciel w szkole podstawowej na temat seksu: "Należy włożyć członek w otwór" tylko jaki członek i w jaki otwór, bo członków i otworów człowiek ma masę, takie porównanie przyszło mi do głowy :D. Pokaż jakoś ten węzeł, bo i ja chcę coś znaleźć, jestem na etapie nauki wiązania FG knot, no ale ten jest chyba tylko do wiązania pletka-żyłka a mi by się przydał dobry węzeł do łączenia żyłka-żyłka, w tym ostatnim pozostanę przy zwykłym zderzakowym, chociaż testować będę i inne, aż znajdę odpowiedni :champagne-2010:

Tak myślałem, że to tak zabrzmi ? najważniejsze, że wiem w jaką dziurkę i gdzie włożyć ???

Może gdzieś to znajdę na filmie to puszczę, no nagrać nie dam rady?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Podbijam. Jakaś sprawdzona żyłka do pletki, poproszę o linki lub nazwę. 

Czas się zbroic, bo ochota na ryby coraz większa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...