Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Grendziu

Przypon strzałowy w feederze

Recommended Posts

Grendziu

Ostatnio na dwóch kreciołkach założyłem pletkę z Matrix a, całkiem fajnie się łowiło. Jaką i jakiej grubości żyłkę polecacie? 

Splot
Ostatnio na dwóch kreciołkach założyłem pletkę z Matrix a, całkiem fajnie się łowiło. Jaką i jakiej grubości żyłkę polecacie? 
Grendziu, a nie lepiej zastosować gume? Brak węzła który haczy o przelotki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Grendziu
3 minuty temu, Splot napisał:

Kolega sprzedał mi takie wiązanie, że pickery z małymi przelotkami dają radę 😉

• Like 1

Linek727
9 minut temu, Splot napisał:

To nie do końca rozwiązuje problem. I już piszę, jaki. Sam w tym sezonie łowiłem pletką z podajnikiem z amortyzatorem. Wcześniej łowiłem pletką z feedergumą. Zaklipowany zestaw na plecionce po rzucie odstrzeliwuje jak dziki. I potrafi to być kilka metrów, pomimo bardzo luźnego nadgarstka.

Moi koledzy używają: albo strzałowego odcinka z fluorocarbonu, zakończonego feedergumą, albo żyłki konicznej (nie pamiętam, jakiej). W każdym razie w obu przypadkach nie ma tego efektu cofnięcia zestawu, dlatego też przezbrajam się w przyszłym sezonie.

Przez strzałówkę rozumiem linkę o długości x2 w stosunku do długości kija plus kilja nawojów na szpuli.

PS. Węzeł nie przeszkadza 🙂

• Like 1

Linek727
20 minut temu, Grendziu napisał:

Kolega sprzedał mi takie wiązanie, że pickery z małymi przelotkami dają radę 😉

Podziel się wiedzą 🙂 Bo tych węzłów parę jest...

• Like 1

Grendziu
3 godziny temu, Linek727 napisał:

Podziel się wiedzą 🙂 Bo tych węzłów parę jest...

Wszystko co proste to najlepsze. M.i.n ponoć Ringers tak wiążą. Od pletki robisz zwykłe oczko związane jak np do przyponu, przez nie przrkladasz żyłkę, 4 sploty, przrkladasz w oczku żyłki końcówkę żyłki, zaciskasz, odcinasz co niepotrzebne i gotowe. 

Grzes77
9 godzin temu, Grendziu napisał:

Wszystko co proste to najlepsze. M.i.n ponoć Ringers tak wiążą. Od pletki robisz zwykłe oczko związane jak np do przyponu, przez nie przrkladasz żyłkę, 4 sploty, przrkladasz w oczku żyłki końcówkę żyłki, zaciskasz, odcinasz co niepotrzebne i gotowe. 

Nie no Dareczku teraz to sięgnąłeś szczytów. Wytłumaczyłeś węzeł idealnie, dałeś wykład tak, jak np nauczyciel w szkole podstawowej na temat seksu: "Należy włożyć członek w otwór" tylko jaki członek i w jaki otwór, bo członków i otworów człowiek ma masę, takie porównanie przyszło mi do głowy :D. Pokaż jakoś ten węzeł, bo i ja chcę coś znaleźć, jestem na etapie nauki wiązania FG knot, no ale ten jest chyba tylko do wiązania pletka-żyłka a mi by się przydał dobry węzeł do łączenia żyłka-żyłka, w tym ostatnim pozostanę przy zwykłym zderzakowym, chociaż testować będę i inne, aż znajdę odpowiedni :champagne-2010:

• Like 1
  • Haha 1

Grendziu
17 minut temu, Grzes77 napisał:

Nie no Dareczku teraz to sięgnąłeś szczytów. Wytłumaczyłeś węzeł idealnie, dałeś wykład tak, jak np nauczyciel w szkole podstawowej na temat seksu: "Należy włożyć członek w otwór" tylko jaki członek i w jaki otwór, bo członków i otworów człowiek ma masę, takie porównanie przyszło mi do głowy :D. Pokaż jakoś ten węzeł, bo i ja chcę coś znaleźć, jestem na etapie nauki wiązania FG knot, no ale ten jest chyba tylko do wiązania pletka-żyłka a mi by się przydał dobry węzeł do łączenia żyłka-żyłka, w tym ostatnim pozostanę przy zwykłym zderzakowym, chociaż testować będę i inne, aż znajdę odpowiedni :champagne-2010:

Tak myślałem, że to tak zabrzmi 🙈 najważniejsze, że wiem w jaką dziurkę i gdzie włożyć 😋😋😋

Może gdzieś to znajdę na filmie to puszczę, no nagrać nie dam rady😉

• Like 1

Grendziu

Podbijam. Jakaś sprawdzona żyłka do pletki, poproszę o linki lub nazwę. 

Czas się zbroic, bo ochota na ryby coraz większa 😉