Skocz do zawartości

Punktowe łowienie ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Aby skutecznie łowić ryby chociażby na feeder, niezwykle ważną rzeczą jest to aby zestaw z koszyczkiem podawać zawsze w to samo miejsce. No i abyśmy łowili tam gdzie przede wszystkim nęcimy a nie kilka metrów obok z tyłu czy z przodu.

Dobrym sposobem jest oznaczenie żyłki za pomocą pisaka, ale co kilka rzutów trzeba te procedurę powtarzać, w nocy też za każdym razem musimy włączać lampę co do rzutu, co nie jest wskazane nad wodą.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie klipsa na zestawie, jednak gdy większa ryba weźmie i ze szpuli zacznie wyciągać nam żyłkę, musimy pamiętać aby odbezpieczyć żyłkę, bo inaczej zerwiemy rybę lub zestaw.

Dobrym sposobem jest też stosowanie markerów, a to na stałem wbitych w wodę jeśli to możliwe, a to za pomocą dodatkowej wędki. 
Ja osobiście wierzę w celność swoich rzutów, ale czas kiedyś to zmienić,  może jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję markery, jeśli woda jest płytka wbijam patyk i nakładam butelkę po mountain dewbo jest jaskrawa, gdy woda jest głęboka do butelki wiążę kamień i ustawiam w swoim miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

@Elvis

Więc opiszę tu co robię na zasiadce :)

Jezioro w miarę głębokie do 17m ja łowiłem w 7m dołku i na jego spadzie około 5 m wywiozłem 2 zestawy truskawka 16mm i pop up 12mm i drugi zestaw ryba skorupiak 16mm  . sypałem punktowo łódką na początek z zestawami poszło na jeden zestaw około 1,5l ziaren 300 gram pellrtu i 10 pokruszonych kulek i kilkoma całymi po około 6h zmieniałem kulki na świeże i donecałem pelletem i ziarnem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvis
Więc opiszę tu co robię na zasiadce
Jezioro w miarę głębokie do 17m ja łowiłem w 7m dołku i na jego spadzie około 5 m wywiozłem 2 zestawy truskawka 16mm i pop up 12mm i drugi zestaw ryba skorupiak 16mm  . sypałem punktowo łódką na początek z zestawami poszło na jeden zestaw około 1,5l ziaren 300 gram pellrtu i 10 pokruszonych kulek i kilkoma całymi po około 6h zmieniałem kulki na świeże i donecałem pelletem i ziarnem 

Dziękuję.
Sporo tego. Nie wiem jaka jest populacja ryb, ale znacznie się ochłodziło i rybki już tak intensywnie nie żerują.
Nie było żadnych wskazań czy trąceń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...