Skocz do zawartości

Rzeka Wełna


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jedna z piękniejszych rzek, które w moim "rodzinnym mieście" Oborniki wpada do Warty(urodziłem się w Poznaniu, a większość życia spędziłem w Ob...). Długość to 118km.
Bardzo malownicza rzeczka, w tym roku miałem okazje pływać po niej kajakiem i się na chwilę zauroczyłem. Z fajnym ponoć rybostanem.
W piątek pozyskałem nieruchomość z dostępem do tej rzeki, no i przypomniała mi się taka niemiła sytuacja.

Kilka lat temu miałem na sprzedaż  bardzo duży grunt rolny m.in. naszego Prezesa od piłki kopanej (wiadomo RODO) z dostępem do rzeki  Gwda. Po latach wybrałem się tam ze sporą ekipą spinningową na pstrągi, zdradziłem im te miejscówki, ale...
No właśnie to ale... Po  latach wybudowało się tam sporo domków i jakaś "ziemianka" gdzie palił się non stop ogień, był dym, prawdopodobnie od wędzarki przez jakiś tam ludków... No i urok tego miejsca od razu stracił, jak dla mnie.

Tym razem chodząc po "dzikich" miejscach przy miejscowości Jaracz, z daleka też zauważyłem coś podobnego, ale bez dymu.... Mam nadzieję, że nie był to domek kłusowników w "dzikim miejscu", jak najprawdopodobniej to miało miejsce nad Brdą. W wolnej chwili podaję i to spróbuję sprawdzić.

IMG_3249.JPG

IMG_3250.JPG

IMG_3251.JPG

IMG_3258.JPG

IMG_3259.JPG

IMG_3260.JPG

IMG_3261.JPG

IMG_3262.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Hotpoint napisał:

Choć to dla mnie koniec świata, napisz co tam można złowić, bo pewnie to każdego interesuje.

Z drapieżników to kleń, szczupak, sandacz, pstrąg, okoń i nie wiem, czy nie sporadycznie troć. Inne to kiełbie itd... Kilka lat temu mieszkałem niedaleko Wełny w Obornikach, ale jakoś nie polazlem tam na ryby. Aaa przypomniało mi się, w szkole średniej byłem raz na wagarach i złowilem duża płotkę na bata, a za dzieciaka za śluzą łowilislśmy klenie na czereśnie i okonie na czerwonego robaka. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

Nie dojechałem dzisiaj, a taki był plan.

Głównie z dwóch powodów.

Nie zdążyłem opłacić składki PZW i nie doczytałem od kiedy można i gdzie. No i mam nadal lenia z przytycia. 

Przede wszystkim w wolnej chwili, przed każdą wyprawą na nową wodę oraz pierwszy raz w danym roku będę starał się przytoczyć regulamin.

Uwaga pisze z głowy co to znam i pamiętam, a następnie to zweryfikuję w przepisach, aby nie zrobić wtopy jak na Wicku.

Od kilku lat należę do Koła PZW w Poznaniu Przynęta i wg tego co pamiętam, to tylko za dopłatą wolno mi łowić na Wełnie w gminie Rogoźno, która kończy się na Jaraczu bodajże.

Okręg Poznański ma niby jakieś porozumienie z pilskim, o czym wspominał przez tel

@christhof70, a ja nic o tym nie wiem - ,oraz wspominał, że na niektórych odcinkach Wełny mogę łowić od 1 lutego, więc aby nie zrobić nie chcący wtopy zrezygnowałem, a cel był aby łowić na odcinku "poznańskim".

Ponadto z tego co pamiętam, bardzo ważne, między miejscowością Wełna i powyżej Młynu w Jaraczu jest rezerwat, a tam kilka razy byłem bez wędki , a rybaczących widziałem. Jak wykupię składki PZW, to zweryfikuję przepisy z tego co mi się wydaje, że wiem z tym co naprawdę jest i je tutaj podam???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tutaj widać co wyżej napisałem, w okręgu poznańskim (uwaga pilski to nadnotecki) mogę łowić od Jaracza poniżej

Poniżej wykaz wszystkich wód

https://poznan.pzw.org.pl/cms/3305/wody_pzw

A o Wełnie napisano tak:

"RZEKI I KANAŁY 
- WODY NIZINNE tak VII.97. rzeka Wełna nr 9 15,00 od młyna w m. 
Jaracz do rz. Warty obornicki
Rezerwat „Słonawy” zakaz wędkowania na odcinku rzeki Wełny 
około 1 kilometra od spiętrzenia wody przy młynie Słonawy do 
ujścia do rzeki Warty oraz na prawej stronie rzeki Warty po 100 
metrów w górę i w dół od ujścia rzeki Wełny
Tarlisko ryb łososiowatych na rzece Wełnie od spiętrzenia wody 
w miejscowości Jaracz do ujścia rzeki Flinty w okresie od 1 
września do 31 stycznia"

 

Swoją drogą gdybym nie lubił ludzi z Przynęty to obręb nadnotecki bardziej mi pasuje niż poznański, jeśli będzie zajawka na klenie i będzie brak porozumienia to będzie trzeba kupić dwa okręgi, stety lub niestety mieszkam na pograniczu obu okręgów, a jeżdżę przeważnie w strony północy niż południe na ryby.

@christhof70 nie widzę nic, że mi nie wolno teraz łowić na Wełnie na odcinku"poznańskim" chyba, że to dotyczy , iż na Wełnę można pójść od 1 lutego w rejonie nadnoteckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2019 o 17:14, Grendziu napisał:

Jedna z piękniejszych rzek, które w moim "rodzinnym mieście" Oborniki wpada do Warty(urodziłem się w Poznaniu, a większość życia spędziłem w Ob...). Długość to 118km.
Bardzo malownicza rzeczka, w tym roku miałem okazje pływać po niej kajakiem i się na chwilę zauroczyłem. Z fajnym ponoć rybostanem.
W piątek pozyskałem nieruchomość z dostępem do tej rzeki, no i przypomniała mi się taka niemiła sytuacja.

Kilka lat temu miałem na sprzedaż  bardzo duży grunt rolny m.in. naszego Prezesa od piłki kopanej (wiadomo RODO) z dostępem do rzeki  Gwda. Po latach wybrałem się tam ze sporą ekipą spinningową na pstrągi, zdradziłem im te miejscówki, ale...
No właśnie to ale... Po  latach wybudowało się tam sporo domków i jakaś "ziemianka" gdzie palił się non stop ogień, był dym, prawdopodobnie od wędzarki przez jakiś tam ludków... No i urok tego miejsca od razu stracił, jak dla mnie.

Tym razem chodząc po "dzikich" miejscach przy miejscowości Jaracz, z daleka też zauważyłem coś podobnego, ale bez dymu.... Mam nadzieję, że nie był to domek kłusowników w "dzikim miejscu", jak najprawdopodobniej to miało miejsce nad Brdą. W wolnej chwili podaję i to spróbuję sprawdzić.

IMG_3249.JPG

IMG_3250.JPG

IMG_3251.JPG

IMG_3258.JPG

IMG_3259.JPG

IMG_3260.JPG

IMG_3261.JPG

IMG_3262.JPG

jeśli stojąc na moście i patrząc w dół rzeki to dymek jest po prawej i ma być bejbe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, christhof70 napisał:

jeśli stojąc na moście i patrząc w dół rzeki to dymek jest po prawej i ma być bejbe ? 

jak ja to zdanie złożyłem hehe ,cóż za dizel ze mnie 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wszedłem na okręg Pilski i tam było porozumienie na Wełnę i niektóre odcinki Warty z okręgiem poznańskim, ale to dotyczyło roku 2021.

 

https://www.pzw.org.pl/pila/cms/19324/porozumienia_miedzyokregowe_2021

Nie widzę nic o 2022r. Może źle szukam???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...