Skocz do zawartości

Italica Fortexa Thin Feeder 3 m, cw. 10 g


Bebzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wędka jak w tytule, a ja szukam jachkolwiek opinii na jej temat. Ja wiem, że w naszym zszimanizowanym, zdaiwizowanym, zprestononowanym i zgururowanym świecie, itp., jest to marka z d... wyjęta, ale jeżeli ktokolwiek używał dobrych, włoskich wędek, to swoje wie.

Ja akurat marki Italica nie mam w kolekcji. Ale pomacałem ją na targach w Poznaniu w tym roku (jakby co, pierwszą kropelkę, pomny doświadczeń, posmakowałem w drodze powrotnej, z tych targów, czyli trochę sobie wierzę). Poza tym jakąś tam czutkę mam. Szukam nawet nie opinii, ale takich odczuć. Ktoś może? A może coś? A może parafrazą modelową? ?

Za każdych kilka słów serdecznie dziękuję, nawet za słowa typu: "Se wejdź do wujka guglasa." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ciekawy jestem tak delikatnego feedera, kiedyś chciałem coś kupić chyba do 15g, bo był najbardziej delikatny na rynku kilka lat temu. 

Właśnie dziś rozmawiałem z kumplem na temat jak delikatny powinien być feeder i do jakich ryb. Ja mam 3 lekkie kije, w najbardziej czułym i chyba lekko za czułym jest Koschnick feeder. Lubię parabole, ale nie wiem, czy aż tak. "on się trzęsie na koszu nawet jak oddycham". Dlatego nr 1 jest staruszek Windcast wiadomo z jakiej stajni:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja szukam, po prostu. Niestety, Rive R6 w takiej wersji jest praktycznie nie do kupienia.

Z drugiej strony - moim starym Fenwickiem do 28 g ogarniało się trocie na Bornholmie i trolling, gdzie mój życiowy szczupak woził mnie z kolegą na łódce przez dobre 10 min.

Delikatność wynikająca z opisu nijak się ma do wartości użytkowych, szczególnie tych, obwarowanych własnym czuciem kija. Tak sądzę - przez 35 lat wędkowania strzeliły mi tylko 3 kije, takie skatowane.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak, ale w tytule jest 10g feeder, czy o tym samym piszemy, czy strzelamy off topa? 

10g feeder to trochę skrajna abstrakcja czy się mylę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 10 g - to brzmi abstrakcyjnie, ale to tylko opis, opinia, odczucie. Dlatego szukam innych opinii, być może zbieżnych z tym, co napisałeś. Przecież wiedza jest w pewnym sensie wypadkową opinii i doświadczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Eeee, post jest na poważnie. Jak sobie jajcuję, to piszę, jak nie piszę, poza postem, to na poważnie.

PS. Zawodowo - chciałbym poznać historię tej działki nad Wełną. Działki z dostępem do wody. Priv, jakby co, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Hotpoint napisał:

@@Linek727  jako gruntówy amator zapytam: co chciałbyś łowić tym kijem i jaki masz plan na zestaw do niego?

Krótko: zawody. Łowienie do 20 m. Koszyczki, wiadomo, min. 15 g. Ale to są naparstki. Mam, to wiem. ? Zestaw - wg regulaminu. Przypon - 0,08 mm, a nawet cieniej, ale tu wchodzi w grę tylko  Elitka. Ryby: płotki, krąpie i bonusy w postaci 40-cm leszczyków. Generalnie biżuteria w siatce i jok na haku. Niestety, tak to działa, choćby mi ze stu angielskich fachur pisało, że pellet jest lepszy albo sturlany, biały robak.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Linek727 napisał:

Niestety, tak to działa, choćby mi ze stu angielskich fachur pisało, że pellet jest lepszy albo sturlany, biały robak.

Trza umić łowić gdzie się da, a nie tam, gdzie się da coś złowić. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...