Jump to content

Prośba o pomoc w wyborze bata 7m - prezent gwiazdkowy

b4siac
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,
chcę kupić w prezencie gwiazdkowym bata 7 metrowego dla taty, ponieważ jego dotychczasowa wędka uległa zniszczeniu. Używał wędki Mikado Atthis Pole 700, niestety części (czwarta część jest zniszczona) są nie do dostania do tego modelu - pisałam i dzwoniłam do różnych hurtowni, w tym do tej głównej, w Łomiankach.
Łowisko: niewielki staw, długość posiadówek to max 3h na jeden raz
Ryby: głownie liny i karasie, zdarzają się też karpie
Długość wędki 7 m jest optymalna, i przy takiej na pewno tata chciałby pozostać (6 będzie za krótka, 8 za długa, 7 idealnie sięga pod wysepkę na stawie).
Budżet niestety niewielki, bo tylko 200 zł, ale wychodzę z założenia, że lepiej kupić coś za 200 i niech ma radość z wędkowania, niż nie ma go wcale.

Przejrzałam wszystkie pokrewne wątki i jednoznacznej odpowiedzi nie mam. Wiem co polecacie w wyższych cenach, na co zwrócić uwagę przy wyborze, na które firmy zwrócić uwagę.
Wiem, że dość duże znaczenie ma waga i sztywność, i chciałabym ucelować w wędkę jak najbardziej zbliżoną do tego Atthis'a, co nie będzie łatwe z takim budżetem, o ile w ogóle możliwe, ale spróbuję.

W tym przedziale cenowym która z poniższych będzie lepszym wyborem?
ze względu na polecane przez was wyższe serie mx i tx, może sx też daje rade? no i waga jest fajna
https://allegro.pl/oferta/bat-vde-robinson-nano-core-pole-sx2-7m-700-gratis-7638962134
ze względu na wagę
https://allegro.pl/oferta/wedka-bat-jaxon-intensa-gtx-tele-pole-beta-700-7802899457

Edited by b4siac