Skocz do zawartości

Siatka PVA


Splot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wiosny zamierzam łowić w Odrze na groch z ciężarkiem zamiast koszyczka. Nęcenie też grochem ale chcę użyć siatki PVA.
Czy ktoś może polecić jakąś która rozpuszcza się po ok 1-1,5 minucie?
Groch po ugotowaniu będę suszył na ręczniku papierowym, aby można go było użyć w taki sposób.
 
Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz taką długorozpuszczającą się. Zestaw z ciężarkiem w kilka sekund jest na dnie i niech sobie się rozpuszcza nawet po 10 sekundach, po co ma leżeć 1,5 minuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz taką długorozpuszczającą się. Zestaw z ciężarkiem w kilka sekund jest na dnie i niech sobie się rozpuszcza nawet po 10 sekundach, po co ma leżeć 1,5 minuty?
Mogę być w błędzie, ale czas rozpuszczania zależy od temperatury wody. Ja będę łowił na głębokościach od 2 do 6m. Zakres temperatur od ok 7° do 20°. Nie chciał bym aby ziarna zaczęły wysypywać się w połowie wody.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Splotjesteś pewien?  To było modne kilka ła temu. Ponadto ściąganie glutów z haczyka z resztek PVA nie jest fajne i szybko Ci się znudzi. 

PVA i długość rozpuszczania zależy w głównej mierze od temperatury wody. Na Odrze łowisz pewnie do 35m max, proca kolego i ewentualnie jakiś klej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=477]Splot[/mention]jesteś pewien?  To było modne kilka ła temu. Ponadto ściąganie glutów z haczyka z resztek PVA nie jest fajne i szybko Ci się znudzi. 
PVA i długość rozpuszczania zależy w głównej mierze od temperatury wody. Na Odrze łowisz pewnie do 35m max, proca kolego i ewentualnie jakiś klej. 
 
Siatka będzie mocowana do ciężarka. Chcę mieć ziarna koło przynęty, a nie rozrzucone na odcinku 10m. Będę łowił m.in. w nircie na uciągu 120g.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
32 minuty temu, Splot napisał:

Siatka będzie mocowana do ciężarka. Chcę mieć ziarna koło przynęty, a nie rozrzucone na odcinku 10m. Będę łowił m.in. w nircie na uciągu 120g.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kombinuj???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grendziu napisał:

To było modne kilka ła temu. Ponadto ściąganie glutów z haczyka z resztek PVA nie jest fajne.

Ale Dareczku tu o modę nie chodzi, moim zdaniem to dobry pomysł i wart testów.

Ja kiedyś nie narzekałem na siatki Mikado, ale sam musisz zobaczyć jakie Ci pasują, tu bardziej chodzi o cenę niż pracę, bo każda firma ma też wolno pracujące. Na rzece oprócz temperatury wody na rozpuszczanie znaczenie ma nurt, te siatki będą dużo szybciej się rozpuszczać, można ten proces znacznie opóźnić (kiedyś to sprawdzałem), czyli robimy "kiełbaskę", zawiązujemy na końcu i odcinamy drugie tyle siatki, którą przeciągamy z powrotem naciągając na "kiełbaskę" przez co mamy "podwójnego kondonika". Ten powrotny drugi odcinek może być nie zawiązywany. Takie nabicie zwalnia czas rozpuszczenia siatki, dzięki temu hak można przełożyć na środku, a nie na końcu kiełbaski, by nie pozostawały gluty przy haku, a spływały z prądem rzeki.

Tańszym rozwiązaniem są rękawy PVA, jednak te przez swoją strukturę i wypełnieniem powietrzem mimo nakuwania nożykiem moim zdaniem w nurcie unoszą się jak balonik i gdy po odpuszczeniu od haka spływają poniżej, takie mam przypuszczenia, bo kiedyś dużo poświęciłem czasu łowieniem na rękawy i były kiepskie efekty i blanki :champagne-2010:.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 22:05, Splot napisał:

Od wiosny zamierzam łowić w Odrze na groch z ciężarkiem zamiast koszyczka. Nęcenie też grochem ale chcę użyć siatki PVA.
Czy ktoś może polecić jakąś która rozpuszcza się po ok 1-1,5 minucie

Witaj stosowałem wiele różnych średnic i firm ale nie spotkałem się z siatką która tak długo się rozpuszcza dużo dłużej w wodzie leżą worki PVA ale chyba też nie na tyle długo co byś chciał Szukaj w workach nie w siatkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...