Skocz do zawartości

Smary i oleje


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Linek727 napisał:

Pytanie na szybki strzał: potrzebuję taniego smaru do przesmarowania pewnej "angielskiej" myśli technicznej, która zaczęła rzęzić w bebechach po trzecim łowieniu i pierwszym, angielskim deszczu. Generalnie dziubnąłbym tam swojaka ŁT, ale nie wiem, czy się się nie zagęści za bardzo przy zerowych temperaturach.

Co ciekawe: włoska i francuska myśl techniczna nawet nie jęknęła po kilkugodzinnej ulewie. Po raz kolejny utwierdzam się w dawno temu postawionej przez biologów tezie, że izolacja (nawet ta wyspiarska połączona z megalomanią) prowadzi do zidiocenia populacji. Ale to tylko taka luźna refleksja.


Jak masz ŁT tylko z jakąś wyższą cyferką to zrób tak:

Cytat

Nazaiutrz, gdy lekarstwo skutek sprawi, przygotować następującą wannę do kotła wlać 24 garnce wody, dodadź czarnobylniku, szałwiei, izopu, kopru' melissy, ...

A nie czekaj to nie ten przepis :D

 

Weź porcję ŁT i dodaj do niego oleju, wymieszaj dokładnie aż do uzyskania konsystencji ciepłego masła. Ma się trzymać ścianek pojemnika i nie spływać ale tak, że ledwo co.
Ilość smaru: dosłownie tle jakbyś tym smarem malował. Olej się przyda jeszcze do łożysk gdzie daj go po kropelce max dwie na łożysko.
Oczywiście przed smarowaniem wyczyść wszystkie elementy.

 

Jak znajdę numer konta to przelejesz 1098754372439852% wartości kołowrotka w ramach gratyfikacji za poradę :P

 

19 minut temu, Linek727 napisał:

Co ciekawe: włoska i francuska myśl techniczna nawet nie jęknęła po kilkugodzinnej ulewie. Po raz kolejny utwierdzam się w dawno temu postawionej przez biologów tezie, że izolacja (nawet ta wyspiarska połączona z megalomanią) prowadzi do zidiocenia populacji. Ale to tylko taka luźna refleksja.

Nie znam kołowrotka robionego przez anglików w Anglii, wszystko to made in China.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, NPC napisał:

(...)

Nie znam kołowrotka robionego przez anglików w Anglii, wszystko to made in China.

Dzięki za info. :champagne-2010:

Co do cytatu: ja pisałem o angielskiej myśli technicznej :D Spodziewam się, że te kołowrotki są tak samo angielskie, jak angielska jest herbata.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Linek727 napisał:

Dzięki za info. :champagne-2010:

Co do cytatu: ja pisałem o angielskiej myśli technicznej :D Spodziewam się, że te kołowrotki są tak samo angielskie, jak angielska jest herbata.

Oni co najwyżej wymyślają jak to sprzedać :P


A kasa? Tak bardzo liczyłem na te miliony, miliardy czy co by tam wyszło. No nic, kiedyś się uda :P
Wtedy mógłbym "cierpieć za miliony" no i na przekór Betonowi kupić mu same Daiwy i wtedy może by się nawrócił :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elvis napisał:

A do czego mogę to wykorzystać? 20200224_223251.jpg

Jako olej :P Co wygnałem? Tak, wiem nie takie było pytanie.

Olej ogólnie dajemy do łożysk lub do rozrzedzenia smaru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako olej  Co wygnałem? Tak, wiem nie takie było pytanie.
Olej ogólnie dajemy do łożysk lub do rozrzedzenia smaru.
Myślałem o smażeniu lub sałatkach....
A przy kołowrotki o rolce.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, elvis napisał:

Myślałem o smażeniu lub sałatkach....
A przy kołowrotki o rolce.

I tak i nie, zależy jak często będziesz ten olej aplikował. Na pewno nie zaszkodzi :P

Tak, można używać go do łożyska rolki.

 

 

Kiedyś jak znajdę czas opiszę pełną procedurę smarowania kołowrotków, co gdzie, dlaczego, po co. Nie jest to wyższa technika ale parę tricków trzeba znać. Parę rzeczy wychodzi w praniu ale zawsze zalecam zaglądanie do kołowrotka nie rzadziej jak raz na dwa lata. Jak leży dosłownie nieużywany to raz na 3 lata :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArekH napisał:

Nie. Np 43 radzi sobie spokojnie. 

Arku zacytowałeś wypowiedz Linka a przypisałeś ją mi. Jeszcze nie wyszedłem z siebie chyba, że jest coś o czym nie wiem. :D

 

Wczoraj lub raczej dzisiaj nad ranem napisałem parę słów o serwisowaniu kołowrotków, wrzucić tutaj czy w jakimś innym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Linek727 napisał:

Generalnie dziubnąłbym tam swojaka ŁT, ale nie wiem, czy się się nie zagęści za bardzo przy zerowych temperaturach.

Nie. Np 43 radzi sobie spokojnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NPC napisał:

Wczoraj lub raczej dzisiaj nad ranem napisałem parę słów o serwisowaniu kołowrotków, wrzucić tutaj czy w jakimś innym wątku?

Dawaj może w oddzielnym temacie w Hand Made, tutaj nad oliwą się będziemy zastanawiali.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...