Jump to content

Smużaki

Splot
 Share

Recommended Posts

Zachęcony przez @Hotpoint zacząłem szperać po internetach w celu uzupełnienia wiedzy na temat powierzchniowego łowienia kleni ( być może i jazi) za pomocą magicznych przynęt- zmużaków. Jeśli ktoś wskaże jakie przynęty na początek kupić aby nie brać pożyczki w Providencie, będę wdzięczny.

Wiem miej więcej gdzie łowić, jak prowadzić przynętę myślę, że z czasem się nauczę.

• Like 2

Ja najlepsze wyniki w zeszłym roku miałem na smużaki... Jaxona. Są stosunkowo niedrogie. Ładnie wyglądają. Dobrze pracują. Na początek polecam.

• Like 1

@Splot uważam, że ograniczenie się tylko do smużaków będzie błędem.

Musisz mieć kilka rodzajów przynęt, bo nie zawsze będą chciały zbierać tylko z powierzchni.

Tu z morsem 1 czy 2. Już nie pamiętam.

FB_IMG_1575367177136.jpg

• Like 2

U mnie zestaw wyglada tak:

IMG_20200102_150518.jpg.37301fb728cc1650baf3c2395310cf96.jpg

Dodatkowo jeszcze są jakieś obrotowki, ale te mam w pstragowym pudełku teraz. 

No i fajne sa cykady. Ciekawie pracują, wszakże nie udało mi się na nie złowić klenia, ale i tak mi sie podobają :) tak samo, jak i nadrzecznym drzewom, które postanowiły je sobie przywlaszczyc :)

• Like 2

Napewno warto na starocie kupić legendarne poniekąd Bromby od Lipińskiego. Z tańszych Dorado ma też fajne.

Jak używam Hand made takich

17ca18f69e27d8995cf96797176c5863.jpg&key=38d04ec901e32fbddf187b0cefb2f6691869529d51752daad16536a30b613152

Smużaki najlepiej dają efekty kiedy widać, że ryba szuka pokarmu na powierzchni. Wtedy wszelkie muszki itp znajdują się na jej powierzchni. Może to być maj, czerwiec, ale równie dobrze wrzesień.

• Like 3

No i łowiąc na smużaki, warto zaopatrzyć się w "cierpliwość", 10 pod rząd nie wciętych brań, to nie jest nic nadzwyczajnego przy takim łowieniu często wychodzi bogactwo Naszego języka podwórkowego ale sam atak na smużaka już dużo wynagradza.

Plusem smużaka również jest małe prawdopodobieństwo jego zerwania.

• Like 1

30 minut temu, Splot napisał:

To ma być tylko dodatek :)

Nie licz na to :)

Kupisz pierwszego smużaka, choćby i Jaxona, zobaczysz jak fajnie wygląda, to od razu kupisz kolejne :) 

• Like 2

Nie licz na to
Kupisz pierwszego smużaka, choćby i Jaxona, zobaczysz jak fajnie wygląda, to od razu kupisz kolejne  
Mam i ja jakieś smużaki w swojej kolekcji.
Wobki Siek-a znam od lat, z resztą kiedyś poznałem samego twórcę, bo pochodzi z moich okolic.
  • Like 1

• 3 weeks later...