Skocz do zawartości

Granica województwa, a granica wodna wg PZW przykład Nysy Łużyckiej


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło by opisać Wam pewien paradoksalnie związany z moim okręgiem.

 

Łowię w okregu zielonogórskim, w dużej ilości łowię na Nysie Łużyckiej i tutaj wychodzi non sens terytorialny.

 

Nysa Łużycka płynie przez dwa okręgi zielonogórski, jak i jeleniogórski. Mieszkam w miejscowości Przewóz, który znajduje się w województwie lubuskim, a do granicy województwa dolnośląskiego mam wzdłuż Nysy jakieś 20km. Logicznym by było by granica województwa, była równa z granicą wodną. Ale tak nie jest. Jakieś 5km od mojego domu Nysa podlega pod okręg jeleniogórski, więc by tam łowić mój rejestr połowów jest nieważny, muszę posiadać jeleniogórski ;) więc będąc w obrębie okręgu zielonogórskiego muszę mieć rejestr jeleniogórski ;) wszystkie wody poza Nysą są w moim okręgu :)

 

I teraz taka sytuacja, mój znajomy mieszka w miejscowości Sobolice, woj lubuskie, okręg zielonogórski. Do Nysy ma 500. , ale nie może na niej łowić po opłaceniu swoich składek, bo nie posiada rejestru z Jeleniej Góry pod który Nysa już podlega. Kuriozum jednym słowem :)

 

Ale jest keszcze coś, mając porozumienie z Jelenią Górą, możemy pobrać ich rejestry, ale trzeba kscjac gdzieś, gdzie ktoś Nam je wyda. Dzisiaj jechałem 47km po owy rejestr. By jego otrzymać trzeba okazać kartę i opłaconą pełną składkę, nie pełna nie pozwola na nabycie rejestru z Jeleniej Góry. Więc mimo, że nie korzystam z łódki, musiałem ją opłacić

 

Mam nadzieję, że jasno to opisałem, jak to się utridnia życie wędkarzom.

 

Na koniec zdjęcie rejestrów, dobrze że Jelenia Góra nie dała formatu A4...

 

62f6cde57c2ec80833c7050d4dd21855.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...