Skocz do zawartości

Cast plus multik


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Śmieję się, bo na ostatniej Rybomanii w Poznaniu chrześniakowi doradzałem co ma kupić, a przed chwilą oglądałem multiplikatory na alie.... 

No i prawie bym kliknął na coś, aż sobie przypomniałem, że mamy tutaj fachowców, jeden kupuje non stop coś z Abu, a inny nam teoretycznie podpowiada. Oboje są z "kruszywa" choć każą zwać się "betonami" co w ich rozumieniu to X-man czy inny Batman. 

Wiem, że na targach kije do castingu jedne bardziej, drugie mniej mi odpowiadał i bądź tu mądry... 

Generalnie wiem czego chce, ale czy to dostanę optymalnie to już trudnieszy temat. 

Kij w przedziale 50/90g i jakiś multik, no i aby daleko latało. 

Daiwa Tatula u Chinoli to to samo co u nas na półce i czym się różnią poszczególne modele? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej podaj firmę bo Abu Revo Beast, Okuma Komodo czy inne ale płaskie multiki to jedno. Drugie to okrąglaki a tutaj to do wyboru do koloru w wielu firmach. Klasyka to Abu.

Jeżeli nie będzie schodził z wagą przynęt poniżej 50 gr to zalecam okrąglaka. W razie czego będzie na sumy, na morze i jak ciepnie w kąt to całe castingowe szaleństwo to za 10 lat też zestaw będzie ok.

 

Na Ali widziałem jeden sensowny multik, okrągły i chwalili go amerykańce co kręcą korbą prawą ręką. Sami mańkuci :P

Kastking Rover choć występuje też pod innymi nazwami.

 

 

 

24461_zarty-jokera.jpg

Edytowane przez NPC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, NPC napisał:

Jeżeli nie będzie schodził z wagą przynęt poniżej 50 gr to zalecam okrąglaka.

@Grendziu nie słuchaj go :grin-min:

Żaden okrąglak przy twoich kobiecych dłoniach :grin-min:

Tylko niski profil i zapomnij o multikach za 100 z Ali. Niech sobie chwalą. Ty kup sprawdzoną maszynkę a nie chińskie ?, które nie wiesz kiedy ci zdechnie.

Tatula na Ali ta sama co u nas, ale na mnie wrażenia nie zrobiła. Nawet na sucho chodziły bez szału ta zwykła czy też "R". 

Abu to maszyny do tyrania i to polecam. 

... ale żeby rzucić 2x w sezonie, a pewnie tak będzie, wystarczy Ci każdy Abu w normalnym rozmiarze S, SX, STX. Jeśli jednak planujesz karierę jerkowca kup tak jak radzi Młodszy Betonowy wzmocnione Revo Beast 41.

Shimano mają lepszą kulturę pracy, ale spotkałem ostatnio praktycznie nowego Bantama ( około 1400 zł ), który po kilku wyjściach na ryby już lekko ząbkował...  O.o

Concrete ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za 1500zł to se mogę kupić jak się wkręcę w jerkowanie. Teraz faktycznie patrzyłem na alie do 500zł, a i widziałem za 100zł z groszami. 

Pod uwagę biore płaski z trojki: Abu, Shimano, Daiwa. Niby są mega promocje na alie... Jakby co poproszę o linki. 

Betony górą, dziękuję za odp???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł to se mogę kupić jak się wkręcę w jerkowanie. Teraz faktycznie patrzyłem na alie do 500zł, a i widziałem za 100zł z groszami. 
Pod uwagę biore płaski z trojki: Abu, Shimano, Daiwa. Niby są mega promocje na alie... Jakby co poproszę o linki. 
Betony górą, dziękuję za odp
@Grendziu słuchaj podpowiedzi tego łysego betona z Barlinka, On dobrze gada i wie z czym to się je. Ja go nie słuchałem, kupiłem za 100zl cud chińskiej technologii w multikach i skończył tak, że poleciał gdzieś w trzciny...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak na kijach feederowych wydaje mi się, że się e znam, tak tutaj trochę błądzę i klikam w poszczególne linki... 

 

Screenshot_20200126_091647_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20200126_091417_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20200126_091527_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_20200126_091326_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Hotpoint napisał:

Łysol, wiem że zima i zagadujesz,  ale, skoro masz Quantum'a to naucz się go w końcu obsługiwać, bo pewnie wystarczy na twoje wygłupy??? 

 :grin-min:

Proszę bardzo.

Quantum przez te lata był niezawodny, ale on jest skierowany do lekkiego casta.  I tak z kijkiem pozostanie. Dawaj linki, a nie mi tu zgrywasz Miszcza betonów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Quantum przez te lata był niezawodny, ale on jest skierowany do lekkiego casta.

Lekki cast... 10-30 g :grin-min:

Weź sobie SX'a 377 zł, mniej będzie bolało jak będzie stał w kącie :grin-min:

Ok, a jak chcesz coś na lata to proszę.

3 stówki więcej, ale masz gwarancję, która na 100% się nie przyda i pewność, że za 10 lat będzie nadal zajebisty.

 

20200126_095237.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, Hotpoint napisał:

Lekki cast... 10-30 g 

Ultra light to nie jest?

300zł bym chciał wydać, a nie 800zł,bo nie wiem czy po 3 łowieniach nie pójdzie na lata w kąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...