Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link do artykuły, właśnie miałem go szukać, bo słyszałem o wydaniu decyzji na odstrzał kormoranów.

Biorąc pod uwagę, że na terenie Warmii i Mazur jest corocznie ponad 10 000 dorosłych kormoranów, to i tak swoje zjedzą.

No i oczywiście, koszt redukcji kormoranów spoczywa na użytkownikach rybackich i hodowcach ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kotwic napisał:

Dzięki za link do artykuły, właśnie miałem go szukać, bo słyszałem o wydaniu decyzji na odstrzał kormoranów.

Biorąc pod uwagę, że na terenie Warmii i Mazur jest corocznie ponad 10 000 dorosłych kormoranów, to i tak swoje zjedzą.

No i oczywiście, koszt redukcji kormoranów spoczywa na użytkownikach rybackich i hodowcach ryb.

powiem szczerze,  ze to słabo widzie, będą to ostrzeliwać? kto potem zajmie się tym co zostało ... czyli kto zapłaci za to wszystko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czesław Czech napisał:

powiem szczerze,  ze to słabo widzie, będą to ostrzeliwać? kto potem zajmie się tym co zostało ... czyli kto zapłaci za to wszystko ? 

Nie dość, że koszt polowania spoczywa na "rybaku", to jeszcze musi zebrać zabite zwierzaki i przekazać je do utylizacji na swój koszt. Bardzo często zwierzaki przekazywane są do utylizacji do Bacutilu (lub podobne firmy), a rybak otrzymuje fakturę do opłacenia i dokument potwierdzający utylizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wejdź kolegi na profil Rybaka na FB, coś tam było o od strzałach i pozwoleniach na Mazurach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
19 godzin temu, Czesław Czech napisał:

tam gdzie ingeruje człowiek to zawsze źle się to kończy, skąd tyle tych ptaków ? 

Dla przypomnienia tutaj masz opis największego specjalisty, wieloletniego badacza tych ptaków  w Polsce

https://dlaryb.pl/portal/news/kormoran-czarny-w-polsce/



W tym przypadku zawinił kiedyś człowiek, ustanawiając kormorana jako ptaka pod ochroną i teraz człowiek też powinien zaingerować na plagę,  stosują odstrzał. Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
9 godzin temu, Elvis napisał:
A kol. Traczuk nam gwiazdorzy http://m.olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,106514,20697422,naukowcy-z-olsztyna-policzyli-kormorany-jest-ich-za-duzo.html
Brawo.
Ps. Może i nam na zlocie uda się przeprowadzić jakiś wywiad.


Na zlocie w momentach uniesienia świadomości, gdy głową pójdzie do góry, kolega Kotwic odda cześć i chwałę kormoranom, a że będą wśród nas myśliwi, to może... No dobra zjem snickersa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot zazdrośnicy, jeszcze was napadnę wykładami przy sposobnej okazji.

 

A swoją drogą to miło, że PAP podjął temat kormorana w powiązaniu z konferencją, bo krótki materiał można już przeczytać na ich stronie, a pełny artykuł wydrukowany jest z materiałach konferencyjnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...