Jump to content

kopulacja rekinów

Sebastian Klecha
 Share

Recommended Posts

mam pytanie w jaki sposób rozmnażają się rekiny 
jak wiem posiadają narząd kopulacyjny i występuje zapłodnienie wewnętrzne nie które gatunki takie jak żarłacz biały wykazują żyworodność 
interesuje mnie sam akt seksualny rekinów jak do niego dochodzi jak samica wybiera samca i jak kopulują 

15 minut temu, Sebastian Klecha napisał:

mam pytanie w jaki sposób rozmnażają się rekiny 
jak wiem posiadają narząd kopulacyjny i występuje zapłodnienie wewnętrzne nie które gatunki takie jak żarłacz biały wykazują żyworodność 
interesuje mnie sam akt seksualny rekinów jak do niego dochodzi jak samica wybiera samca i jak kopulują 

Ciekawe pytanie, chyba wszystkie rekiny są żyworodne. Wpisz w YT "shark mating".

ok dzięki za odpowiedź ale taka ciekawostka nie wszystkie rekiny są żyworodne 
np rekin psi jest jajorodny a jajożyworodny płaszczek

4 godziny temu, NPC napisał:

Ciekawe pytanie, chyba wszystkie rekiny są żyworodne. Wpisz w YT "shark mating".

Pytanie @Sebastian Klecha jest bardzo ciekawe, a jednocześnie trudne.

Ryby rekinokształtne tworzą kilka rzędów (7-8 rzędów,  nie pamiętam dokładnie), a to powoduje, że zróżnicowanie morfometryczne i fizjologiczne jest bardzo duże.
Wśród rekinów i płaszczek, są zarówno gatunki jajorodne, jajożyworodne jak i żyworodne.

Co do zachowań rozrodczych ryb morskich, to niestety trzeba informacji szukać w Instytutach Morskich, Oceanologii, Biologii Morskiej itp.

• Like 2