Skocz do zawartości

Lekki kołowrotek pod pstrągi


nikamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z uporem maniaka próbujecie przekonać dziewczynę do czegoś, na co ewidentnie nie ma ochoty. A w czym niby będzie jej przeszkadzał ten większy rozmiar kołowrotka? Te dodatkowe kilka gram rękę jej urwie? Będzie ciężej chodził czy źle zwijał żyłkę? źle wyważy wędzisko?  Skąd taki upór na tego 1000. @Grendziu skąd pomysł że kołowrotek z górnej półki? koleżanka pisała do 300-400 pln. ze wskazaniem na 300. Shimano był okazją i jedynie opcją. W normalnej cenie to 7 stówek lekką rączką a tyle chyba wydać nie chciała by.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, ArekH napisał:

Z uporem maniaka próbujecie przekonać dziewczynę do czegoś, na co ewidentnie nie ma ochoty. A w czym niby będzie jej przeszkadzał ten większy rozmiar kołowrotka? Te dodatkowe kilka gram rękę jej urwie? Będzie ciężej chodził czy źle zwijał żyłkę? źle wyważy wędzisko?  Skąd taki upór na tego 1000. @Grendziu skąd pomysł że kołowrotek z górnej półki? koleżanka pisała do 300-400 pln. ze wskazaniem na 300. Shimano był okazją i jedynie opcją. W normalnej cenie to 7 stówek lekką rączką a tyle chyba wydać nie chciała by.  

Mistrzu ja bym się przychlił do 2000 Ryobi ZAUBER ale nie da rady, mój zaczął harczeć ostatnio niestety jak łowiłem na przynęty powyżej 15g. @Bartosh ma 3000 i też coś mówił, że przy oraniu zaczyna nawalać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maceo Brown napisał:

Mi boleń około 50 cm na 1000 zwolnił wolny bieg jak zrobił odjazd.

Kurczę brzmi to prawie jak opowieści z cyklu: a ja ze szwagrem to nie takie rzeczy robiliśmy :39icon:

33 minuty temu, NPC napisał:

W takim razie tu prokurator diabła  :P

32 minuty temu, NPC napisał:

Wolny bieg i połów pstrągów?

Koniec świata ktoś mnie tu broni :39icon:

@NPC Wolny bieg, bo to była dendrobena 4 z gruntu :39icon:

Jak to mówią róbta co chceta... ale nie strzela się z armaty do wróbla, a przyłowy zawsze się mogą zdarzyć i tego się nie zmieni.

@nikamo nie ma co uciekać tylko trzymać ciśnienie, bo reszta nie takie rzeczy musi tu znosić :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grendziu napisał:

Mistrzu ja bym się przychlił do 2000 Ryobi ZAUBER

Ale mi nie idzie o markę, może i teraz są już jak wszystko, gorszej jakości te Zaubery, a o rozmiar. Nie wciskam swoich propozycji na siłę. Koleżanka podała swoje typy. 

 

7 minut temu, Grendziu napisał:

mój zaczął harczeć ostatnio niestety

Ty wszystko popsujesz. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek Ryobi Ecusima 1000. Łowiłem okonie i dostałem strzała bolenia. Przestawiło blokadę, korba zaczęła kręcić w drugą stronę i po ptokach. Po tej akcji dalej działa bez zarzutu. Nikamo była świadkiem a nie Szwagier :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nikamo napisał:

Hejo,

szukam lekkiego kołowrotka na pstrągi, w rozmiarze 3000, do 400 zł. Na tę chwilę łowię Favorite White Birdem 4-14g jeśli to ma jakieś znaczenie :P Na razie najlżejszy wydaje się Revo, ktoś miał styczność i się wypowie? Inne rady jakie dostałam to: Daiwa Legalis LT, Daiwa Fuego, Prorex, Abu Revo x30, DAM QUICK 6 3000 FD, Penn Battle II, Okuma Helios SX HSX-30FD, Shimano Nasci...

Tak serio to myślałam nad Shimano Sahara, znajomy ma dwa w różnych rozmiarach i jest zachwycony, no i jednak trochę mniej niż 4 stówy, więc zostaje hajs na inne przynęty itp xD Revo jest czarny, a podobno na pstrągi im mniej błyszczący, tym lepiej. No i przy dokupieniu płytkiej szpuli to i pod oksy będzie. 

No i mam opcję kupić nówkę Shimano Stradic za 450 zł, niby tylko 50 zł więcej, ale w pierwszej wersji chciałam kołowrotek za 300, a tu już stawka rośnie :P choć wiem że to połowa normalnej ceny... więc może jednak dołożyć?

Pomożecie? :P 

Dla "upiększenia" tego posta wrzucam foto z moim niedzielnym pstrążkiem :D

89566652_117363863196743_904781684206364

@nikamo Krótko: będąc na Twoim miejscu, wybrałbym Shimano Nasci w rozmiarze 3000. Ewentualnie poszedłbym w jakieś Spro-arc'i, ale kolor musisz sobie sama wybrać.;)

Aha. Niczego nie będę uzasadniał.:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tegoroczny pstrągowo/kleniowo/jaziowo/okoniowo/pistoletowy uniwersał.

Sahara 2500, SG MPP2 3-14g 251cm.

O ile nie będziesz targać obrotówek nr 4 w pod prąd szalonego nurtu to nie widzę sensu wychylać się poza Shimanowskie 2500.

Złowiłem już jednego pstrąga więc wiem co mówię!

 

EDYCJA:

Aha, w Twoim przypadku brałbym albo Saharę budżetowo albo Stradica mniej budżetowo ;)

IMG_20200221_184113.thumb.jpg.a5cdcb579914f908f59be5b6efc3a83d.jpgIMG_20200221_183946.thumb.jpg.f593a602785b00f05e8bb2433c65b3f6.jpg

Edytowane przez booohal
Edycja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sobie zadać jeszcze pytanie co znaczy lekki, bo wszystko jest względne.

Prawda jest taka (oczywiście to jest moja prawda ?), że w obecnych czasach nie ma się co cudów spodziewać z takim budżetem.

Gdybym był kobietą :39icon: to jednak odpuściłbym Nasci, Saharę (250 g) i poszedł w ząbkującą Daiwę np. Fuego LT 2500 - 205 g, 10 kg hamulec, 75 cm nawoju. Nie wiem ile to wytrzyma, bo to nie moja półka, ale na papierze prezentuje się dobrze.

Wójek Dobra Rada 

:grin-min:

 

P.s. @NPC @Grendziu te 3 "pstrongi" to wędzone z Lidla były :39icon:

P.s. @nikamo przepraszam, że uraziłem :39icon:

 

20200312_051752.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zagorzałą dyskusję :P

 

@booohal no i to jest rada :P :D a jeden pstrąg to już coś, ale nie spodobało się, żeby to kontynuować? :P

@Hotpoint nie udało Ci się mnie wykurzyć, przeprosiny przyjęte :D

 

No i kupiłam tego Stradica 2500 :P Tzn. dostałam na Dzień Kobiet B| Teraz będę musiała pożyczyć na testy chyba... :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...