Skocz do zawartości

Lekki kołowrotek pod pstrągi


nikamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, nikamo napisał:

Patelniak 30 cm to był mój pierwszy pstrąg, mam większe wymagania i celuję w takie po 50+ :P Już 30stak potrafi robić odjazdy i skoki na wysokość twarzy... W sierpniu jadę w Bieszczady (pstrągi i brzany np) a na przyszły rok planuję Norwegię, więc tak bardziej przyszłościowo podchodzę do tego i myślę, że jeśli 3000 to za duży to minimum 2500? Ja tak się nie znam jeszcze, dlatego liczę na waszą ekspertyzę :) 

Pstrągi i okonie to brałbym rozmiar max 2000, brzany to już inna bajka więc jeżeli chcesz je łowić regularnie to 3 czy 4. Jeżeli będziesz łowić brzany tylko na urlopie i nie chcesz kupować kolejnego kołowrotka to bierz max rozmiar 2000. Będzie to taki uniwersalny młynek który też poradzi sobie z przyłowami. Często, gęsto rozmiar 2 to głębsza szpula w rozmiarze 1, jak to sprawdzić? Popatrzeć na wagę kołowrotka w obu rozmiarach, jeżeli różnią się wagą o około 20 gr to jest to ten sam kołowrotek z głębszą szpulą.

Osobiście kupiłem Nasci c3000 głownie pod klenie, bolenie. 

 

Nie piszesz o przynętach a te stawiające duży opór zniszczą szybciej kołowrotek niż sugerowane ryby, hamulec nawet w najmniejszych rozmiarach jest wystarczający. Jeżeli hamulec naprawdę ma 3 kg to już podchodzimy pod żyłkę o wytrzymałości 6 kg. Znając życie to hamulec ma 2 kg więc żyłka rzędu 0.25 co moim zdaniem jest już grubo na pstrągi czy brzany.

 

 

 

 

18 minut temu, Grendziu napisał:

Muszę się zgodzić z tym Łysolem, choć niechętnie to robię. Niech strace?

1000 trochę mały faktycznie. Ale on chyba wie, co piszę. 

On tylko powtarza po mnie :P 

 

 

8 minut temu, Hotpoint napisał:

To może nie jako teoretyk a praktyk coś napiszę.

Używam Biomastera 1000 z kijami do 7-10g niby do łowienia okoni. Jednak taki lewus ze mnie, że zamiast okoni najczęściej mam na kiju szczupaki 40 - 75 cm, więc jeśli taki kołowrotek radzi sobie bez najmniejszego problemu ze szczupakiem do 3.5 kg to wciągnie nosem wszystkie pstrągi do 50 cm.

1000 i 2000 to w normalnych kołowrotkach czytaj Shimano różnica w głębokości szpuli, a że w takich rzeczkach jak na fotce rzucasz po 2 m :grin-min: to rozmiar 2000 jest nie potrzebny.

Właśnie pisałem ten komentarz, muszę być szybszy! 
Przecież Ty nie łowisz ryb więc o co chodzi :D

 

 

@nikamo

Troć to już inna para kaloszy, rozrzut między trocią a pstrągami jest ''dosyć'' spory. 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikamo napisał:

Hejo,

szukam lekkiego kołowrotka na pstrągi, w rozmiarze 3000, do 400 zł. Na tę chwilę łowię Favorite White Birdem 4-14g (...)

 

 

1 minutę temu, Hotpoint napisał:

Tee!!! Betonowiec!!!

Koleżanka ma tu życiowy problem a Ty jak zawsze rozwalasz każdy wątek :grin-min:

@nikamo

No ten.... że tak zapytam.... jakiego długiego masz kija :grin-min:

Czyli 2.19 m

Krótki kij więc rozmiar 1000/2000, każdy z wcześniej wymienionych kołowrotków poza Pennem będzie OK.

Pod troć to zmiana kija i solidny kołowrotek, tutaj Penn wchodzi w grę rozmiar 3000.

 

Beton to nie ja zaczołem ale ja żem skończę! Jak nie umisz czytać to tak jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@NPC no przecież troć to duży pstrąg powyżej iluś tam cm :P 

 

@Hotpoint szczupaki a pstrągi to inna bajka :P Remik z Corony Fishing opowiadał kiedyś że jak jak ktoś przychodził z kołowrotkiem 1000 na pstrągi to pstrągarze kazali mu za przeproszeniem wypierdalać z łowiska, żeby nie męczyć pstrągów :P White Bird ma 2,19 m.

 

@mav3rick no tak myślę, że dołożę, będzie zakup na lata :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nikamo napisał:

@Hotpoint szczupaki a pstrągi to inna bajka :P Remik z Corony Fishing opowiadał kiedyś że jak jak ktoś przychodził z kołowrotkiem 1000 na pstrągi to pstrągarze kazali mu za przeproszeniem wypierdalać z łowiska, żeby nie męczyć pstrągów :P White Bird ma 2,19 m.

Oczywiście, że inna, bo ja rzucam po 30-40 m i ciągam ryby cięższe niż 300 g.

Gdybym miał się przejmować takimi duperelami, że komuś ktoś kazał spadać, znaczy że jest zwyczajnym debilem i tyle.

Mój 1000 ma 5 kg hamulca. Wystarczy?

Kołowrotkiem z hamulcem 4,5 kg złowiłem swoją obecną rybę życia sum 18,70 kg, też za mało?

Nie dorabiajmy niepotrzebnie ideologi. Pstrąg to ryba jak każda inna.

Czas zejść na ziemię :grin-min:

Koniec kropka.

 

Niech stracę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hotpoint napisał:

Oczywiście, że inna, bo ja rzucam po 30-40 m i ciągam ryby cięższe niż 300 g.

Gdybym miał się przejmować takimi duperelami, że komuś ktoś kazał spadać, znaczy że jest zwyczajnym debilem i tyle.

Mój 1000 ma 5 kg hamulca. Wystarczy?

Kołowrotkiem z hamulcem 4,5 kg złowiłem swoją obecną rybę życia sum 18,70 kg, też za mało?

Nie dorabiajmy niepotrzebnie ideologi. Pstrąg to ryba jak każda inna.

Czas zejść na ziemię :grin-min:

Koniec kropka.

 

Niech stracę.

Hotpoint a łowiłeś kiedyś pstrągi? Tylko odpowiedz mi na to pytanie i chyba już temat wyczerpany :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...