Skocz do zawartości

Oszuści na rybach


Ardiansson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warte przeczytania.

No... to przyznać się... który jest ze Szczecina... lub Boguniewa B|

‐---------------------

Chciałem Koleżanki i Kolegów przestrzec przed sytuacją, w jakiej postawił mnie OSZUST ze Szczecina.

 

Zamieszczę i w części „Sprzedam”, jak i „Kupię” (jeżeli jest jakieś dedykowane miejsce, to proszę o przeniesienie postu)

 

Oto cała historia – ku przestrodze.

wystawiłem na sprzedaż kołowrotek Penn 360 z plecionką + parę gum w gratisie (nie, nie na JB, na jednym z portali)

ktoś o nicku „marcinpac123” napisał mi wiadomość: „Witam, czy jest możliwość wysyłki paczkomatem?”

odpisałem, że jeszcze nie praktykowałem takiej formy, ale mogę spróbować

kolejna wiadomość: „Chciałbym paczkomatem za pobraniem. Zamawiamy paczkomat, a ja przy odbiorze płace kartą na wskazane konto”; dostałem też link na www Inpostu, że jest taka opcja

https://inpost.pl/ak...rawnie-z-inpost

zapytałem: a jest opcja, że odbiorca paczki płaci za wysyłkę? I dostałem odpowiedź: „Płaci zamawiający i w tym przypadku bym zamówił ze swojego konta”; zostałem poproszony o: adres paczkomatu nadania, maila, nr tel i konto

podałem dane i dostałem gotową, opłaconą etykietę, na której było zaznaczona kwota pobrania, mój adres @ jako nadawcy oraz adres majlowy i telefon odbiorcy (marcinpac@wp.pl; 794 879458)

wysyłka do paczkomatu Inpostu: SZC01A, Mieszka I 29, 71-007 Szczecin

nadałem przesyłkę i czekam, sprawdzając status przesyłki na www Inpostu (po numerze przesyłki, opcja śledzenia)

odbiorca nie odbiera przesyłki z paczkomatu – czekam

paczka wraca do oddziału Inpostu w Szczecinie, w mieście odbiorcy – czekam

piszę przez portal wiadomość do odbiorcy; odpisuje, że nie mógł odebrać i będzie trzeba jeszcze raz nadać do paczkomatu U MNIE

ale jak? Skoro paczka jest w Szczecie, mieście odbiorcy!

I TERAZ NAJLEPSZE: dzwonię na infolinię Inpostu, pytam o status przesyłki; miła pani mówi, że etykieta, którą ja nakleiłem na paczkę nie ma u nich w systemie kwoty pobrania, są inne dane odbiorcy oraz że paczka wraca do nadawcy, czyli do Szczecina!!!

Pytam: jak to możliwe, skoro ja jestem nadawcą z Krakowa!!!

Otóż: gdy paczka nie jest odbierana z paczkomatu i potem też nie jest odbierana z oddziału Inpostu – wraca do nadawcy – a OSZUST na etykiecie podał swoje dane jako nadawcy tej zwrotnej paczki!!!

Czyli: ja nie mam paczki, nie mam kasy, OSZUST fałszując etykietę Inpostu zrobił mnie jak leszcza…

Zgłosiłem reklamację i czekam, Inpost ma 30 dni

Szukam OSZUSTA jeszcze dwoma prywatnymi kanałami, bo nie lubię być robiony w konia

Aha, z etykiety, tej lewej: Inne najbliższe paczkomaty: SZC15L, SZC26N, SZC05N

Oczywiście telefon OSZUSTA nie odpowiada, brak odpowiedzi na @@@...

także trzeba uważać, i na pewno nie pozwalać komuś na generowanie etykiet, tylko robić to samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to na jerku. Kreatywność oszustów jest zaskakująca... Gość grubo przekręcił sprzedającego, wątpię by go znaleźli bo ani żadnego numeru konta podawał swojego zapewne, adres mógł też sobie jaki chciał podać. Ciekawe jak policja to rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
38 minut temu, Hotpoint napisał:

lub Boguniewa 

Z Barlinka jakoś bliżej po odbiór paczki ze Szczecina niż z Boguniewa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grendziu napisał:

Z Barlinka jakoś bliżej po odbiór paczki ze Szczecina niż z Boguniewa :P

Dobra, dobra... Ja jestem wyjątkowo porządnym człowiekiem. Możesz mi zaufać :grin-min:

Podesłaś Ci list przewozowy i potwierdzenie przelewu?:39icon:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Dobra, dobra... Ja jestem wyjątkowo porządnym człowiekiem. Możesz mi zaufać :grin-min:

Podesłaś Ci list przewozowy i potwierdzenie przelewu?:39icon:

Podaję adres do wysyłki wszystkich kołowrotków Betonowego:

 

Cookie Monster

123 Sesame Street, Manhattan, 

New York City, New York, U.S.

 

Niech stracę, wezmę też Stelle :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mav3rick napisał:

Ciekawe jak policja to rozwiąże.

Dla chcącego nic trudnego, gość myśli że jest anonimowy ale w sieci nikt nie jest. Takiemu szmaciarzowi od razu trzeba obie łapy na kłódkę. Ciekawe czy poszkodowany zgłosił sprawę na policję, myślę że mu bez problemu pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...