Skocz do zawartości

Sztyca VDE – Robinson TX4 – 400 oraz dopalacz TX4 – 550.


Bartek.B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sztyca VDE – Robinson TX4 – 400 oraz dopalacz TX4 – 550.
Na pierwszy ogień idzie nowość na 2020 czyli mocna profesjonalna sztyca zawodnicza. Zawsze przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu niezależnie od producenta, powinniśmy zwrócić uwagę na bardzo istotny aspekt a mianowicie serwis i dostępność części zamiennych. W swoim wędkarskim życiu połamałem absolutnie każdą sztycę, którą miałem. Uszkodzenia nie wynikały z kiepskiego materiału czy wady produkcyjnej, ale mojej chwilowej nieuwagi i nadepnięcia zazwyczaj końcowego elementu. Bez dostępności części i serwisu zostajemy z niczym. Możemy czasami naprawić uszkodzenie, jednak często jest to zwyczajnie niemożliwe. Kupując sztycę razem z dopalaczem otrzymujemy 5,5 m zasięgu, który wystarczy praktycznie na każde warunki. Końcowe dwa elementy sztycy zakończone są gwintem. Daje nam to możliwość uzyskania długiej sztycy pod małe i średnie ryby, oraz po odjęciu cieńszego elementu mocnej sztycy karpiowej. Jednym słowem mamy 2 w 1. Tyle tytułem w wstępu. Sztyca prezentuje się bardzo dobrze. Jakość wykonania, wygląd i ogólne wrażenie stoją na najwyższym poziomie. Tutaj naprawdę nie ma się do czego doczepić. Każdy element posiada wzmocnienia w newralgicznych punktach i w rękach czujemy, że możemy pozwolić sobie na bardzo dużo. Sztyca jest bardzo sztywna i dobrze wyważona. Celowo założyłem do zdjęcia duży 20 calowy gumowany podbierak o sporej wadze. Sztyca złożona z wszystkich elementów przy mocnym bocznym wietrze w zasadzie wykazuje lekkie zgięcie. Jeśli ktoś szuka profesjonalnej sztycy pod zawody, która również poradzi sobie z komercyjnymi karpiami warto wziąć ją pod uwagę. Czy ją kupić, to już zostawiam Wam. :)

Na koniec waga. Sztycę ważyłem bez gumowych zaślepek.

Dopalacz TX4 – 550 waga 138 g długość 1,5 m
Sztyca TX4 – 400 waga 273 g długość 4 m

Pozdrawiam Bartek

IMG_9302.JPG

IMG_9320.JPG

IMG_9325.JPG

IMG_9342.JPG

IMG_9359.JPG

IMG_9368.JPG

IMG_9376.JPG

IMG_9392.JPG

IMG_9404.JPG

IMG_9409.JPG

IMG_9410.JPG

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Linek727 napisał:

 

@Bartek.B A coś o wyważeniu dopisałbyś? Czasami ta sama waga sztycy, ale albo dyszel, albo sitko do herbaty. Mam teraz dyszel, choć lżejszy od Robinsona.

Bez dopałki na normalnym lekkim podbieraku operuje się bardzo przyjemnie. W sztycy czuć moc i na pewno nie należy ona do delikatnych. Dla mnie to duża zaleta, bo nie muszę obawiać się podniesienia ryby 2-3 kg. Z racji tego, że spora część masy ze względu na metalowe zakończenia i wzmocnienia jest z przodu, sztyca w tym kierunku ma przesunięty punkt ciężkości. Jedną ręką z ciężkim 20 calowym podbierakiem bez problemu operuję jedną ręką. Mówię tu o kompletnej sztycy bez dopałki. Po dołożeniu dopałki dźwignia robi się już spora i tutaj stanowczo lepiej używać lekkiego podbieraka. Oczywiście można cięższego, bo sztyca nawet nie jęknie, ale jest już z czym walczyć. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Linek727 napisał:

 

@Bartek.B A coś o wyważeniu dopisałbyś? Czasami ta sama waga sztycy, ale albo dyszel, albo sitko do herbaty. Mam teraz dyszel, choć lżejszy od Robinsona.

Może doprecyzuję, bo o wyważeniu było :D

1. Czy sztyca nie leci na buzię?

2. Czy da się nią spokojnie operować jedną ręką?

Pytam, bo widziałem takie, które na sucho były extra, a w praktyce to już gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...