Skocz do zawartości

Mocna sztyca na komercję do 3,5m


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byście zobaczyli czym ogarnia ryby Romek Noga od Bartka z Feeder Bait to byście nie uwierzyli.
W zeszłym roku miałem okazję podbierać mu karpia około 10 kg na Grębowie i byłem w szoku. Zwykły szklany lub kompozytowy podbierak którego nie mogłem w żaden sposób poskromić On nim ogarnął setki kilogramów ryb.
Romek jest po prostu Mistrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

w życiu nie wydam na dwie rurki więcej jak 250

Synek nie zarzekaj się, bo czasami za 5 bułek niedługo tyle zapłacimy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elvis napisał(a):

O ile pamiętam to Radzio miał sztycę Delphin Atoma Feeder. Fajna, lekka i solidna sztyca. @Grendziu , moja to wół roboczy. Do lighta mam sztycę Brain.

Dokładnie.

Nie jest to moje odkrycie, bo @Sołtys stan na nią zwracał uwagę, z tym, że ja wybrałem dla siebie 4,0m z myślą o podbieraniu linów na zarośniętych

"kapelonami" łowiskach ( zwłaszcza jak używam bata) oraz na wiosenne rzeki, gdy dodatkowe centymetry też się przydają.

https://allegro.pl/oferta/sztyca-do-podbieraka-atoma-feeder-400cm-delphin-11766446635

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale aktualnie zaczytuję się w powieściach Karola Bunscha, które @ArekH pożyczył z dawien dawna i wypada w końcu oddać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 13:16, NPC napisał(a):

W tym nie pomogę ale mogę powiedzieć jedno: im dłuższa tym trudniej. Jak pewnie wiesz do karpi które łowisz używasz dużego kosza z gęstym "szyciem", co daje duży opór w wodzie. Długość 3m spowoduje masakryczne opory więc sztyca by była wytrzymała musi być ciężka ergo będzie nieporęczna. Dodaj wagę kosza i już jest tragedia.

 

Zaproponuje inne rozwiązanie: śpiochy/wodery. Nawet te najtańsze gdzie tylko gumiak jest z gumy a reszta jest z nieprzemakalnego materiału. Tylko to jest rozwiązanie na płytkie wody przybrzeżne ale skoro piszesz o długiej sztycy na komercje to rozumiem, że jest tam płytko przy brzegu.

Najczęściej wedkuje na Mario mam wodę do kolan około 2m i nagły spadek do 3 m Wejść na płytkie ryzykowne bo te półki są podmyte , w niektórych miejscach dosyć solidnie Jakoś unoszę się na wodzie więc chyba się wygrzebie  jednak sprzetu mi szkoda 2,5m w zupełności mi wystarczy 

Ładnych parę latek w Stecz zabrakło ręki i podbieraka do podebrania Amurka około 1,30 m 3 podejścia  ,aż uciekł ale miałem 2m sztyce i glony zablokowaly żyłkę 

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Synek nie zarzekaj się, bo czasami za 5 bułek niedługo tyle zapłacimy.

to będę musiał sztycę wystrugać z leszczyny😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 11:14, elvis napisał(a):

Potwierdzam. Mam 3.6 c-drome i jest sztywna, ciężka i pancerna.
Moją można skrócić do 3.0 bo ma dwie końcówki z gwintem.

Miałem okazję ja poznać? Nie widziałem u ciebie nic ciężkiego 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tench_fan napisał(a):

Dokładnie.

Nie jest to moje odkrycie, bo @Sołtys stan na nią zwracał uwagę, z tym, że ja wybrałem dla siebie 4,0m z myślą o podbieraniu linów na zarośniętych

"kapelonami" łowiskach ( zwłaszcza jak używam bata) oraz na wiosenne rzeki, gdy dodatkowe centymetry też się przydają.

https://allegro.pl/oferta/sztyca-do-podbieraka-atoma-feeder-400cm-delphin-11766446635

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale aktualnie zaczytuję się w powieściach Karola Bunscha, które @ArekH pożyczył z dawien dawna i wypada w końcu oddać.

Posiadam tą sztycę w obu długościach, bo dokupiłem sobie też tą 4m. Ma też taką w długości 3,2, @Grzes77. Szczerze polecam obie, w tych pieniądzach to naprawdę rewelacja. Mi osobiście innej nie potrzeba do szczęścia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
21 godzin temu, Tench_fan napisał(a):

Dokładnie.

Nie jest to moje odkrycie, bo @Sołtys stan na nią zwracał uwagę, z tym, że ja wybrałem dla siebie 4,0m z myślą o podbieraniu linów na zarośniętych

"kapelonami" łowiskach ( zwłaszcza jak używam bata) oraz na wiosenne rzeki, gdy dodatkowe centymetry też się przydają.

https://allegro.pl/oferta/sztyca-do-podbieraka-atoma-feeder-400cm-delphin-11766446635

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale aktualnie zaczytuję się w powieściach Karola Bunscha, które @ArekH pożyczył z dawien dawna i wypada w końcu oddać.

Ok, to kto jeszcze poleci duży, wytrzymały, masywny podbierak do tej sztycy, tak aby fajnie podbierało się 1-2kg ryby, jak i duże 15kg amury 🤔🤔🤔

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Ok, to kto jeszcze poleci duży, wytrzymały, masywny podbierak do tej sztycy, tak aby fajnie podbierało się 1-2kg ryby, jak i duże 15kg amury 🤔🤔🤔

ja koruma składanego mam. legutki, a i ten wielki amur wlazł, 120cm miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Ok, to kto jeszcze poleci duży, wytrzymały, masywny podbierak do tej sztycy, tak aby fajnie podbierało się 1-2kg ryby, jak i duże 15kg amury 🤔🤔🤔

https://sklepdrapieznik.pl/kosze-do-podbierakow-do-30/29662-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...