Skocz do zawartości

Wisła 07/09/2020


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Można oglądać bez FB.

 

Miejsce Wisła WWA

Nie znam powodu śnięcia ryb, nie wiem czy jest to wina ostatniej awarii czy zatrucia jakąś inną substancję.
Żal oglądać ile to ryb padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ktoś wykorzystał wyciek z nieszczelnego rurociągu i coś poszło dodatkowo do rzeki i to nie z kolektora a gdzieś powyżej. Chodzą słuchy, że śnięte ryby pojawiły się powyżej zrzutu nieczystości do Wisły nawet kilkanaście kilometrów, ile w tym prawdy to nie wiem. Nie wiem też czy kiedykolwiek się dowiemy prawdy kto zawinił, nie pierwszy to przecież przypadek zatrucia rzeki w Polsce, gdzie winnych nie znaleziono. Mieszkam w Wawie od 1997 roku, byłem nad Wisłą w czasach gdzie nie było żadnych oczyszczalni, byłem przy zrzucie do Wisły, wierzcie mi, to co teraz wpada do rzeki to pikuś, kiedyś plaże śmierdziały jak cholera od różnego dziadostwa, czarne wszystko było, teraz poniżej nie dość że nie czuć smrodu to i nie widać nieczystości, także uważam, że nie ten wyciek jest sprawcą śnięcia ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Aprpos wycieku tego zewidrncjonowanego. To jest, cyrk, skandaloza, masakracja 

 Takie wypadki jakie mamy akurat powinny jednoczyć, a nie dzielić, to rządzący powinni zap... W trybie pilnym, aby to rozwiązać. 

A to co @Semi napisałeś jest wszędzie, tutaj przykład.

https://www.facebook.com/groups/1226816907521182/permalink/1514257118777158/?app=fbl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie mówi się o tym, że ktoś wykorzystał sytuację i wylał szambo.
Tyle lat wszystkie ścieki wpływały do Wisły i nikomu to nie przeszkadzało. Od niedawna działa oczyszczalnia i nagle zrobiła się klęska ekologiczna.
Swoją drogą to właśnie przy kolektorach ściekowych gromadzi się najwięcej ryb i nic im nie jest. To naturalne zjawisko, bo tam jest najwięcej pokarmu.
Już to dawno pisałem, że obecnie, a bynajmniej jeszcze niedawno było kilka aktywnych kolektorów i to w centrum.
Nie to że nie ma problemu lub ja go bagatelizuje, wręcz przeciwnie, ale obecnie to czysta polityka, a najwięcej płynie z Nowogrodzkiej, a nie z Czajki, bo przecież do oczyszczalni ścieki nie docierają.
Tak więc jedno jest pewne, to nie ścieki z Czajki.


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest z powodu awarii Czajki czy ktoś się "podpiął" pod tą awarię. 
Teraz używa się sporo chemii do mycia wszystkiego a całość ląduje w rzekach, niezależnie czy z pól czy z domów. Życzę tylko zdrowia wszystkim mieszkańcom pijącym wodę z Wisły niezależnie od polityki czy awarii.

 

http://jerkbait.pl/topic/17042-warszawska-i-podwarszawska-wisła/page-518

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...