Skocz do zawartości

Kawa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
W dniu 16.10.2020 o 00:08, Grendziu napisał(a):

@Zola67 masz rację, że w zwykłych się nie da ekspresach tego zrobić...

@cygan786 to dlaczego większość uwielbia aromat kawy na Orlenie?

Nie tak dawno wymieniłem Saeco na to cuś z fotki i kawę robi wyśmienitą, ale szukam idealnego aromatu, dla mnie jako laika wystarczy...  Zauważyłem, że jako fanatyk kaw z pianką, mleko też ma znaczenie?

Z chęcią wypiłbym kawę jakiegoś Mistrza... Choć faktycznie nie wiadomo czy trafi w moje gusta. 

W sumie nie wpadłbym też na to aby mieszać kawy. 

Dzięki @Zola67za podpowiedź ???

IMG_20201016_000129.jpg

A propos tanich i dobrych...

To wyżej cytowane to 💩💩💩 i swego czasu drogie było,aromat kawy na jedno kopyto.

Z półtora miesiąca temu kupiłem "ręczny" ekspress do kawy, jednej z najlepszych marek skierowanych dla zwykłego konsumenta, za około 800zł.

Trzeba się narobić przy nim, albo trzeba zmielić kawę osobno, ubić mleko odpowiednio w spieniaczu pod latte, jednak jakość świeżej aromatycznej kawy, mimo, że pracochłonna - bezcenna.

Ps. Nadal szukam jakiejś top kawy w ziarnach, jak cos proszę o info.

 

PXL_20231106_105329774.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wywołany cytatem , to nie mam pojęcia co do kawy z Orlenu, może dlatego że najbardziej dostępna, a może jest wyjątkowo dobra.. Może kiedyś piłem, nie pamiętam. Ja znalazłem swój smak kawy i pijam ją . Z ekspresu jakoś mi nie podchodzi, mleka nie stosuje do kawy parzonej tradycyjnie, czasem jak chęć najdzie to do rozpuszczalnej, ale odrobinę. Odkąd pamiętam zawsze była to prima niebieska, nawet w pracy tylko tą kupujemy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, christhof70 napisał(a):

a zastanawiali się kiedy dlaczego kawy z orlenu i czy innego shella tak smakują wielu, że gotowi jechać po nie kilka km? ja się nie znam😁

Z Shella jest💩 dla mnie, Orlen zajebioza. Możliwe, że ulepszacze i dopalacze zapachowe jak w McDonald's.

Muszę kupić w ziarnach z Orlenu to odpowiem, czy ma ten sam smak w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wsadzali sobie te szczoteczki do zębów w ................ę. co za przypadek. a kto powiedział, że to był przypadek? najlepsze kawy tylko w największych sieciówkach🤘

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

i wsadzali sobie te szczoteczki do zębów w ................ę. co za przypadek. a kto powiedział, że to był przypadek? najlepsze kawy tylko w największych sieciówkach🤘

Miałem już kupioną kawę z Orlenu w ziarnach, ale została przesypana do pojemnika i nie pamiętam jaką piłem, teraz mam Jacobs zielona i jest taka se. Szukam czegoś extra🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z kawiarki, mam w domu co chwilę nową kawę. Teraz przerabiam jakąś ze Starbaksa (będę smażył się w piekle) dość mocno czekoladowa, ale też bardzo smakowała mi kawa pakowana dla Netto. Dobra i godna polecenia jest z Tchibo z papugą na etykiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 godziny temu, Grendziu napisał(a):

A propos tanich i dobrych...

To wyżej cytowane to 💩💩💩 i swego czasu drogie było,aromat kawy na jedno kopyto.

Z półtora miesiąca temu kupiłem "ręczny" ekspress do kawy, jednej z najlepszych marek skierowanych dla zwykłego konsumenta, za około 800zł.

Trzeba się narobić przy nim, albo trzeba zmielić kawę osobno, ubić mleko odpowiednio w spieniaczu pod latte, jednak jakość świeżej aromatycznej kawy, mimo, że pracochłonna - bezcenna.

Ps. Nadal szukam jakiejś top kawy w ziarnach, jak cos proszę o info.

 

PXL_20231106_105329774.jpg

Spsułem, nie robi już kawy💩💩💩 Przypadek? Crash testów pod kołami auta nie robiłem jeszcze 😵💫😵💫😵💫

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...