Skocz do zawartości

E - SPORT


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Przyznam się, że jestem tak stary, że nie ogarniam tego. Ostatnio usiadłem, a tam są kanały sportowe w TV  o  e sport, ludzie oglądają pojedynki na żywo po kilkadziesiąt jak nie set tysięcy. 

No i aby ten cały e-sport polegał na rywalizacji chociażby gier sportowych. Dupa tam, strzela ki jakieś RPG czy jak yo ta się nazywa. 

Boję się o syna i jego pokolenie, bo jest uzależniony od gier w wieku 10,5 roku. Nawet nie wiem w co gra. Jego pokolenie właśnie wkracza w lockdownu, tym bardziej wejdzie w wirtualny świat. 

Ja tam chyba wolę ryby, mimo że w Fife sam sobie pogrywam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grendziu napisał:

Przyznam się, że jestem tak stary, że nie ogarniam tego. Ostatnio usiadłem, a tam są kanały sportowe w TV  o  e sport, ludzie oglądają pojedynki na żywo po kilkadziesiąt jak nie set tysięcy. 

No i aby ten cały e-sport polegał na rywalizacji chociażby gier sportowych. Dupa tam, strzela ki jakieś RPG czy jak yo ta się nazywa. 

Boję się o syna i jego pokolenie, bo jest uzależniony od gier w wieku 10,5 roku. Nawet nie wiem w co gra. Jego pokolenie właśnie wkracza w lockdownu, tym bardziej wejdzie w wirtualny świat. 

Ja tam chyba wolę ryby, mimo że w Fife sam sobie pogrywam. 

E-sport to podobno przyszłość. Syn mojego kolegi potrafi wygrać na tym nawet 8 koła w miesiącu. Pomijam te lepsze strzały. Z reguły krąży koło 4-5. Tylko, że poszedł na całość. Maturę zarąbał, doszedł do 140 kg, kumpli ma w necie, a jak się przemieszcza, to do innego miasta na turniej, oczywiście pociągiem.

Ja przez dwa miesiące namawiałem swojego młodego, żeby dalej grał w nogę. Wiadomo - zmiana szkoły, liceum, nauka, nowi kumple, głupie pomysły. Wiem, że nie będzie piłkarzem, ale będę go woził 4 razy w tygodniu, żeby tylko się ruszał, miał kumpli z boja i poczucie obowiązku.

Moja rada: nie ma rady - sam wiesz, co trzeba robić. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Linek727 napisał:

E-sport to podobno przyszłość. Syn mojego kolegi potrafi wygrać na tym nawet 8 koła w miesiącu. Pomijam te lepsze strzały. Z reguły krąży koło 4-5. Tylko, że poszedł na całość. Maturę zarąbał, doszedł do 140 kg, kumpli ma w necie, a jak się przemieszcza, to do innego miasta na turniej, oczywiście pociągiem.

Ja przez dwa miesiące namawiałem swojego młodego, żeby dalej grał w nogę. Wiadomo - zmiana szkoły, liceum, nauka, nowi kumple, głupie pomysły. Wiem, że nie będzie piłkarzem, ale będę go woził 4 razy w tygodniu, żeby tylko się ruszał, miał kumpli z boja i poczucie obowiązku.

Moja rada: nie ma rady - sam wiesz, co trzeba robić. :D

LOL lub CS no może Dota.

Wbrew pozorom E sport to nie jest łatwa droga, tylko czy szachy lub brydża też nazwiemy sportem? Jak tak to jestem mistrzem galaktyki i okolic w bierkach podwodnych z zawiązanymi oczami i rękami :D

Dlaczego? Bo nie znam drugiego takiego głupiego co by w takie rzeczy się bawił :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Linek727 syn mojego kolegi też gra wyczynowo, zarabia krocie,  oglądałem właśnie przez przypadek jego pojedynek w TV.

Dla mnie to kosmos jak to się rozwinęło. Przyszłość to chyba okulary, bo to to teraźniejszość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grendziu napisał:

@Linek727 syn mojego kolegi też gra wyczynowo, zarabia krocie,  oglądałem właśnie przez przypadek jego pojedynek w TV.

Dla mnie to kosmos jak to się rozwinęło. Przyszłość to chyba okulary, bo to to teraźniejszość ?

A teraz wyobraź sobie, że nie ma prądu i nie będzie. I gdzie jest ten cały, na wpoły wirtualny świat?

Smuci mnie rzeczywistość, którą sami się zachłysnęliśmy, gubiąc po drodze to, co najważniejsze...

Kończę. To zbyt rozległy i smutny temat. Poniekąd sami do tego doprowadziliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-sport to podobno przyszłość. Syn mojego kolegi potrafi wygrać na tym nawet 8 koła w miesiącu. Pomijam te lepsze strzały. Z reguły krąży koło 4-5. Tylko, że poszedł na całość. Maturę zarąbał, doszedł do 140 kg, kumpli ma w necie, a jak się przemieszcza, to do innego miasta na turniej, oczywiście pociągiem.

Ja przez dwa miesiące namawiałem swojego młodego, żeby dalej grał w nogę. Wiadomo - zmiana szkoły, liceum, nauka, nowi kumple, głupie pomysły. Wiem, że nie będzie piłkarzem, ale będę go woził 4 razy w tygodniu, żeby tylko się ruszał, miał kumpli z boja i poczucie obowiązku.

Moja rada: nie ma rady - sam wiesz, co trzeba robić. 

Te 140kg to masakra... Tylko pewnie chłopak gra siedząc w domu. Profesjonalne zespoły bardzo dbają o kondycję swoich zawodnikow, sesje treningowe na siłowni to dla nich powszedność. Wbrew pozorom takie kilka godzin intensywnego grania wymaga kondycji, bo w innym przypadku to szybka droga do zwyrodnień kręgosłupa, a nawet nadgarstka... A esport to też setki godzin treningu.

 

Co może też dziwić, najlepsze zespoły współpracują z psychologami.

 

Jest to jeszcze niszowa rywalizacja, a mająca ogromne zaplecze finansowe.

 

Polak Marcin "Jankos" Jankowski to już legenda sceny esportowej na świecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mav3rick napisał:

Te 140kg to masakra... Tylko pewnie chłopak gra siedząc w domu.

Dokładnie - gra w domu. Ale coraz rzadziej, bo coraz częściej wyjeżdża.

Co do kondycji - absolutnie nasz rację. Tylko że taki 19-letni chłopak, nawet przy tej tuszy, jest przyzwyczajony do zarywania paru nocy pod rząd. Ale co będzie za 10-15 lat? Cóż... Wg młodzieży młodość jest nieśmiertelna :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - gra w domu. Ale coraz rzadziej, bo coraz częściej wyjeżdża.
Co do kondycji - absolutnie nasz rację. Tylko że taki 19-letni chłopak, nawet przy tej tuszy, jest przyzwyczajony do zarywania paru nocy pod rząd. Ale co będzie za 10-15 lat? Cóż... Wg młodzieży młodość jest nieśmiertelna 
Dokładnie, za te 10-15 lat to będzie miał wszelkie zwyrodnienia i żadne pieniądze tego nie wynagrodzą. Teraz to już jest kalectwo by w tym wieku tyle ważyć. Do tego pewnie wszelkie Energy Drinki pije litrami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...