Jump to content

Humminbird i Minnkota


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Wiele czasu spędziłem, nie widzę wątku o echo, więc opiszę co było czynnikiem decydującym przy wyborze.
Wybór padł w sumie na Solixa 10 (jeszcze myślę, czy nie wymienić na 12tke) z funkcją Mega 360 - czyli dodatkowym przetwronikiem. No i całość musi jakoś współgrać z dziobówką.


Całość mnie przerastała logistycznie i umysłowo, bo najpierw wybór miał być pomiędzy Garminem a Lovrencem z ich systemami live, ale po głębszej analizie stwierdziłem, że nie będę łowił wertykalnie i będę się lampił tylko w monitor nad wodą. Ponadto live jest fajny do połowu w sumie sumów, a ja jeszcze do tego nie dorosłem.
Co przemawia za Mega 360 - ano to że jak stajemy to odświeża nam się obraz non stop i to wtedy mniej więcej możemy określić w którym miejscu stoją ryby, czy to na godzinie 7mej, 11tej czy 19tej i wtedy oddajemy rzuty w to miejsce dalej łowiąc.
Generalnie możemy sobie ustawić coś takiego, że przetwornik będzie czytać tylko i wyłącznie np 40 stopni od promienia, pewnie jest wiele kombinacji o których aktualnie nie wiem.

W sumie to to porównanie w ostatniej chwili przemówiło mi do umysłu, że jeszcze nie czas na LIVE :) no chyba, że zacznę grać w totka :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Grendziu changed the title to Humminbird i Minnkota
  • Administrators

Wiele nerwów kosztuję mnie mój wybór. Jak na razie jestem zawiedziony. Chyba częściej trzeba czytać "internety",ale po kolei. Całą zimę zadawałem sobie pytanie, czy jedna echosonda uciągnie trzy przetworniki, dostałem nawet info, że tak...
174699344_180857990548536_7712081400736548267_n.jpg.e7eeeadd63aed488089ea7fc9ca779d0.jpg
Gdy wybrałem 360 Mega Imaging to "oczywistym" dla mnie było, coś takiego, że na Ulterra, zamontuję przetworniki 360 właśnie, tak  jak na powyższym zdjęciu. Okazało się jednak, że  do PL z USA przychodzi inny uchwyt. Dalej jak zacząłem szperać na jerku, dostałem odp. że Ulterra jest słabsza od Utrex i niby nie powinno się jej tak mocować. Najlepsze jest to, że na PL i UE - USA raczej nie robi i nie planuję ULTREX - gdybym wiedział wcześniej, że tak jest, poszedłbym chyba w Garmina.

No to jedziemy dalej, w między czasie zamontowano mi dziobówkę, i Solixa 12 z przetwornikiem. Kolejnym wstępnym rozczarowanie było to, że jednak Solix nie uciągnie 3 przetworników, choć, gdzieś znalazłem info, że może jednak jakiś rozdzielacz wejścia Y da radę. Na tą chwilę nie działa ani jeden przetwornik, bo i zarówno ten od dziobówk nie został podpięty,  przy montażu  kabel był za krótki, jak i ten od 360 także, którego zaplanowałem po w/w informacjach zamontować na rufie na pawęży. Do tego dodajmy to, że Solix z własnym przetwornikiem nie działa i mamy spore rozczarowanie na stracie.

Dziobówka Ultera rewelacja, funkcje Solixa G3N niesamowite , całość jeśli się dopracuję powinna wymiatać, tylko szkoda, że na razie poza dziobówką nic za bardzo nie działa.

Link to comment
Share on other sites

Ufff.... Nic tak nie cieszy jak nieszczęścia kolegów :grin-min:

... a tak poważnie, to lipa na maxa. Zrobić wędkarską inwestycję życia, nakupić sprzętu za miliony i się tylko wkur###ć się, że prawie nic nie działa jak powinno, a najbardziej mnie dziwi jaki gamoń dobierał długości przewodów, że okazały się za krótkie. Chyba sprzedają jakieś przedłużacze, o których nikt nie pomyślał ??? ???

Ogólnie trochę współczuję, ale też się zajebiście dziwię.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Otrzymałem zrypany model echo, ponoć należy wgrać nowe oprogramowanie i będzie śmigać. W normalnej sytuacji powinno mi się zaproponować od ręki wymianę, a że tego już nie ma na rynku modelu co wybrałem, to muszę czekać do 2tygodni na coś tam ???

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Otrzymałem zrypany model echo, ponoć należy wgrać nowe oprogramowanie i będzie śmigać

Kurcze Darku, Ty nawet ocynkowane wiadro jesteś w stanie uszkodzić. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

tego już nie ma na rynku modelu co wybrałem

Bulwa, kupił starego kapcia i chciał żeby mu chodził ?

Nie ma takich :grin-min:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minut temu, ArekH napisał:

Kurcze Darku, Ty nawet ocynkowane wiadro jesteś w stanie uszkodzić. 

Nie ja, bo i nawet ekstra za montaż płaciłem, stąd mam pełen wqurw w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minutę temu, ArekH napisał:

Nie masz gwarancji?

 

Mam, ale nie po to wydałem xxx tysiaków aby to nie działało. Grzecznie czekam na upgrade systemu, choć różne wizje chodzą mi po głowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...