Skocz do zawartości

Multiplikator Ultra Light


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, NPC napisał:

Zależy czym rzuca, może mu się plątać jak rzuca czymś lekkim i nie lotnym a zdarza się to najlepszym. To UL i takie rzeczy się zdarzają o ile chce się rzucać daleko, jak rzucać by nie plątać to co innego i wtedy zgadzam się, że to tylko ustawienie hamulców.

Oczywista oczywistość.

Jak żyję to nie widziałem zepsutego multika, a tylko operatorów, którzy sobie nie radzą, dlatego nie wierzę w te opowiastki najgrubszego.

Mówię, niech chop podeśle do mnie. Mam taki sam ( różnica tylko w ramie: mój alu, jego magnez ), więc wiem czego można się po nim spodziewać i się wszystkiego dowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Hotpoint napisał:

Mówię, niech chop podeśle do mnie. Mam taki sam ( różnica tylko w ramie: mój alu, jego magnez ), więc wiem czego można się po nim spodziewać i się wszystkiego dowie.

Przyjedź, to Ci wypożyczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hotpoint napisał:

Oczywista oczywistość.

Jak żyję to nie widziałem zepsutego multika, a tylko operatorów, którzy sobie nie radzą, dlatego nie wierzę w te opowiastki najgrubszego.

Mówię, niech chop podeśle do mnie. Mam taki sam ( różnica tylko w ramie: mój alu, jego magnez ), więc wiem czego można się po nim spodziewać i się wszystkiego dowie.

Jak nie widziałeś zepsutego multiplikatora to mało w życiu widziałeś, głownie nasłuchają się mędrców co im mówią by używać UL oleju i dają go raz, raz na rok gdy taki olej trzeba dodawać często. Łożyska padają jak muchy ale oni wiedzą lepiej bo pooglądali na YT jak "ONI" dają. Kiedyś poprosiłem o link do filmiku i "ONI" tam polecali takowy olej i w drugim zdaniu powiedzieli, że trzeba regularnie dodawać oleju przed każdym łowieniem a tego "fachofcy" już nie usłyszeli i pozarzynali łożyska.

Kolejną sprawą jest łowienie i nie czyszczenie po łowieniu w morzu multiplikatora, raz to myślałem, że solniczka się im wysypała w tryby, wżery, korozja i zmielona sól.

 

Poza tymi przypadkami multiplikatory są zbudowane tak by wytrzymały życie danego przeciętnego użytkownika o ile nie jest to jakiś najtańszy z najtańszych chińczyków przeznaczony do ciężkiej orki.

 

 

Czy Grendziu umie posługiwać się UL czy nie to już inna sprawa, ja mam swój system: ustawienie docisku szpuli praktycznie zerowe, byle szpula nie latała na boki, magnetyk o ile jest ustawiony bardzo lekko, hamulec odśrodkowy na minimum. Czasem się poplącze ale jak chce rzucić daleko to idę w takie ustawienia, chcę by się nic nie plątało to ustawiam magnetyka/odśrodkowy ciut mocniej.
Oczywiście kontrola kciukiem, jak nie chce mi się bawić kciukiem to hamulce idą w górę.
Na morzu głownie spuszczam przynęty więc docisk szpuli lub kontrola kciukiem, nie bawię się w dalekie rzuty.

Brzmi to jak czarna magia ale przy przynętach typu lekki wobler i obrotówka trzeba się pilnować, przy blachach/jerkach ustawiam hamulec i nawet się nie bawię w kontrolę bo i tak poleci tam gdzie chcę więc po co się mam męczyć i kontrolować?

 


Takie moje DC wersja manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NPC napisał:

Kolejną sprawą jest łowienie i nie czyszczenie po łowieniu w morzu multiplikatora, raz to myślałem, że solniczka się im wysypała w tryby, wżery, korozja i zmielona sól.

To teraz wyobraź sobie kogoś, kto kupuje multika za kilka set pln. I każ mu go odsyłać każdorazowo na serwis po wędkowaniu, jeśli to robi co najmniej raz w tygodniu. Większość nigdy nie robi tego sama. Ja już nie chcę wiedzieć jak wyglądają gwinty po roku. A  zresztą, co to za barachło, co nałapało tyle soli po jednym wędkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 minuty temu, ArekH napisał:

To teraz wyobraź sobie kogoś, kto kupuje multika za kilka set pln. I każ mu go odsyłać każdorazowo na serwis po wędkowaniu, jeśli to robi co najmniej raz w tygodniu. Większość nigdy nie robi tego sama. Ja już nie chcę wiedzieć jak wyglądają gwinty po roku. A  zresztą, co to za barachło, co nałapało tyle soli po jednym wędkowaniu?

To w moim przypadku 3 razy dziennie bym musiał wysyłać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ArekH napisał:

To teraz wyobraź sobie kogoś, kto kupuje multika za kilka set pln. I każ mu go odsyłać każdorazowo na serwis po wędkowaniu, jeśli to robi co najmniej raz w tygodniu. Większość nigdy nie robi tego sama. Ja już nie chcę wiedzieć jak wyglądają gwinty po roku. A  zresztą, co to za barachło, co nałapało tyle soli po jednym wędkowaniu?

Arku chyba nie do końca się rozumiemy: zakrapiali łożyska na szpuli które odpowiadają za odległość rzutu, niestety taki rzadki olej trzeba uzupełniać. Gęstszym można rzadziej ale ten rzut o metr dalej na rzadki oleju.... OK nie osądzam bo zawsze ryby stoją pod drugim brzegiem do którego nie dorzucę :D

Wracając do tematu: tak, serwis to nie tylko smar w bebechy ale i olej gdzie trzeba.

 

Krótkie serwisowanie by Shimano, powiedzmy, że po 10 wyjeździe trzeba pokropić :P 

 

 

 

30 minut temu, ArekH napisał:

A  zresztą, co to za barachło, co nałapało tyle soli po jednym wędkowaniu?

Nie po jednym a po roku wędkowania, około 50 razy na Atlantyku i morzach pobliskich, nie barachło a multiplikator Abu ale użytkownik nie dbał o niego.
Multiplikatory są zupełnie inaczej zbudowane, tam nie da się uniknąć wniknięcia soli, co najwyżej można się zabezpieczać części przed korozją.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ArekH napisał:

To jest bardzo prawdopodobne. Ja już tak mam. 

@Grendziu Jak go spotkasz weź dowolny multiplikator, wyciągnij szpulę i pokaż Arkowi łożyska. Daj mu porzucać może się nawróci, koniec końców to najstarsze kołowrotki.

 

Masz zadanie bojowe :P 

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 godzin temu, Hotpoint napisał:

Jak żyję to nie widziałem zepsutego multika

Mało w życiu widziałeś. Wymieniam w nim pletke, zobaczymy czy da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grendziu napisał:

Wymieniam w nim pletke, zobaczymy czy da radę?

Chopie ty se kciuka wymień, bo nie ogarniasz.

Pewnie masz z drewna jak Pinokio :grin-min:

Chyba "chłopcy" robicie letkom nadinterpretację tego co napisałem o zepsutych multikach.

Chodziło wyłącznie o problemy rzutowe operatora o glinianych łapach, który zgania na sprzęt, a nie na swoje umiejętności ?

 

p.s. @Grendziu ponownie proszę o dodanie ? do zestawu ikon do reakcji, bo się nie mogę uzewnętrznić :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...