Skocz do zawartości

Suchy wita i buduje staw


Suchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Kotwic zmienił(a) tytuł na Suchy wita i buduje staw

Działamy zespołowo i szerokim frontem.

Po uwagach i poprawkach, moje łapki też poprawiły tytuł, może teraz będzie jaśniej i pogodzimy wpis powitalny z wątkiem merytorycznym.

Co do samej koncepcji budowy stawu, to mamy bardzo dobre podejście i dyskusję, dziękuję wszystkim. ?

Suchy, moim zdaniem, pomimo, że masz chęć do budowy i zapał, poczekaj chwilę.
Przydałby się nam tutaj @Dominik, bo geologia to jego działka.
Po prostu obawiam się, że bez należytego rozeznania o strukturze gruntu pod/w stawie, jest duże ryzyko, że torf który tam jest, może być przyczyną tego, że trudno będzie utrzymać odpowiedni poziom wody w stawie.
Chodzi tu zarówno o dopływ/odpływ jak i przesiąki. Nie wspomnę, o potencjalnym zakwaszeniu wody i niskim pH.

Trzeba jeszcze sporo omówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kotwic napisał:

Działamy zespołowo i szerokim frontem.

Po uwagach i poprawkach, moje łapki też poprawiły tytuł, może teraz będzie jaśniej i pogodzimy wpis powitalny z wątkiem merytorycznym.

Co do samej koncepcji budowy stawu, to mamy bardzo dobre podejście i dyskusję, dziękuję wszystkim. ?

Suchy, moim zdaniem, pomimo, że masz chęć do budowy i zapał, poczekaj chwilę.
Przydałby się nam tutaj @Dominik, bo geologia to jego działka.
Po prostu obawiam się, że bez należytego rozeznania o strukturze gruntu pod/w stawie, jest duże ryzyko, że torf który tam jest, może być przyczyną tego, że trudno będzie utrzymać odpowiedni poziom wody w stawie.
Chodzi tu zarówno o dopływ/odpływ jak i przesiąki. Nie wspomnę, o potencjalnym zakwaszeniu wody i niskim pH.

Trzeba jeszcze sporo omówić.

Na chwilę obecną i tak czekam na oficjalne wznowienie punktów granicznych drogi dojazdowej (ponieważ sąsiad twierdzi, iż nie mam tam drogi i całość zaorał)- ma się odbyć w lutym. Mam nadzieję, iż @Dominik znajdzie czas aby pochylić się nad tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik, ostatnio na forum logował się w kwietniu ubiegłego roku. Zaczął się sezon podlodowy, a on jest zapalonym podlodowcem, więc może tu zajrzy.
No chyba że z jakiś powodów już nas nie lubi, ale ja o tym nic nie wiem.
Tak to już jest z tymi naukowcami, że od czasu do czasu przepadają bez powodu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elvis napisał:

@Dominik, ostatnio na forum logował się w kwietniu ubiegłego roku. Zaczął się sezon podlodowy, a on jest zapalonym podlodowcem, więc może tu zajrzy.
No chyba że z jakiś powodów już nas nie lubi, ale ja o tym nic nie wiem. emoji6.png
Tak to już jest z tymi naukowcami, że od czasu do czasu przepadają bez powodu. emoji23.png


 

Naukowcy jak artyści:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...