Skocz do zawartości

Zestaw helikopterowy do feedera


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Temat, któremu chcę poświęcić więcej czasu w 2016r. Ponieważ moje zestawy przy feederach lądują bezpiecznie do 40m, chciałbym w nadchodzącym sezonie wzmocnić zasięg rzutów.

Przyznam szczerze, że w tym roku kilkakrotnie próbowałem zestawów helikopterowych i niestety ani nie było większych brań, ani dalej zestaw nie leciał na to co tradycyjnie łowię, co gorsza non stop mi się zestaw plątał, przesuwał.

Z chęcią wysłucham specjalistów, jak przygotować zestaw, aby szedł w wodę na odległość do 60/70m i był skuteczny. Wędkę zakładam, że mam dobrą 420m feeder do 150g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takich odległościach, a i jeszcze głębokościach na jakich łowisz 40 g. to zdecydowanie za lekko. Startowałbym od 60 g. Jakieś splątania są nie do uniknięcia. Pokombinuj z długością przyponu ok. 15cm. I jego ustawieniem w stosunku do koszyczka. Niby hak powinien być ciut poniżej ale nie raz małe przesunięcie w górę wyraźnie ograniczało splątania. No i nie dałbym zbyt cienkich przyponów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
Dnia 5.12.2015o07:21, ArekH napisał:

Myślę że przy takich odległościach, a i jeszcze głębokościach na jakich łowisz 40 g. to zdecydowanie za lekko. Startowałbym od 60 g. Jakieś splątania są nie do uniknięcia. Pokombinuj z długością przyponu ok. 15cm. I jego ustawieniem w stosunku do koszyczka. Niby hak powinien być ciut poniżej ale nie raz małe przesunięcie w górę wyraźnie ograniczało splątania. No i nie dałbym zbyt cienkich przyponów. 

Potrenujemy zatem kiedyś razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie na tym filmie to nie zestaw helikopterowy. Przynajmniej ten na samym początku. To standadowy zestaw ze skrętką i przelotowym koszykiem ograniczonym z obu stron stoperami pod samozacięcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

Jak dla mnie na tym filmie to nie zestaw helikopterowy. Przynajmniej ten na samym początku. To standadowy zestaw ze skrętką i przelotowym koszykiem ograniczonym z obu stron stoperami pod samozacięcie.

Po obejrzeniu całego filmu do tego samego doszedłem, ale nie chciałem sobie sam pisać, że strzeliłem off topic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic?? Strasznie jesteś dla siebie wyrozumiały.!!!!!!!!!!!!!!! :D:P . Ale ten zestaw ze skrętka to naprawdę fajna sprawa. w zeszłym sezonie stosowałem na rzece ,ale bez samozacinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Off topic?? Strasznie jesteś dla siebie wyrozumiały.!!!!!!!!!!!!!!! :D:P . Ale ten zestaw ze skrętka to naprawdę fajna sprawa. w zeszłym sezonie stosowałem na rzece ,ale bez samozacinki.

No jestem, jestem. Historia była taka: patrzę na film, acha wrzucę aby nie zapomnieć, a potem sruuuuuuu, mina mi zrzedła podczas oglądania :P

Dawaj jakieś propozycję, fajnych zestawów. Sam mam coś w głowie opracowane, ale po testach pokaże, bo nie jestem pewien czy systemik odpali i ryby przyniesie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...