Skocz do zawartości

Zawody 2021


PawelL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za post pod postem, jednak wczoraj zapomniałem dopisać o najważniejsze dla mnie zanęcie ( @elvis  mnie zna i wie, że jej nigdy na zawodach mi nie brakuje), czyli chlebie tostowym. Ten bochenek na moją prośbę kupiła mi wczoraj żonka, jeszcze wersji maślanej nie próbowałem, ale słyszałem gdzieś, że jest lepsza niż zwykła, oczywiście chodzi o ryby.

Dziś zrobiłem również przypony niespełna 9cm z plecionek i zamocowałem je przy pomocy gumek, dzięki za ten pomysł koledzy. Piórnik pełny, jednak wczoraj sprawdziłem jeden z przyponów zawiązanych wcześniej z plecionki 0,08mm Mikado i haka Korum 911 X-strong. No i pletka jest cieniutka, drut na kółku haka średnio docięty i wygięty, przez co przy mocniejszym szarpnięciu pletka mi się przerwała jak nitka tóż przy samym haku. Jutro podczas łowienia pierwszy przypon dam z tym hakiem i pletką, gdyby mi się jednak ryba zerwała, to przejdę na przypony z pletki 0,14, które dziś wiązałem, lub z żyłki. Dobrze, że wczoraj to wyłapałem :champagne-2010:

20210508_114738.jpg

20210508_114508.jpg

20210508_111443.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelL napisał:

Z ciekawości spytam, czy gumki nie deformują się przy takim mocowaniu w piórniku na przypony?

Teraz nie, a z biegiem czasu, to sam jestem ciekaw :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC dzięki, jednak nie wiem, czy to w praktyce coś pomoże, bo te haki niekiedy mają tak jakby krzywo ucięty drut, robi się taki "ząbek" i to chyba tnie żyłki. Przy pletkach tak nieraz miałem, przy żyłkach nie pamiętam.

My się już spakowaliśmy, kosze i wszystko co potrzeba na dwóch do mojego Forgini weszło "akuratnie", auto szyte na dwie osoby ze sprzętem :champagne-2010:

Teraz oglądam Bayern i po meczu będę się zbierać w kimono, jak tam przygotowania @PawelL i @elvis ?

A i jeszcze jedno. Dziś straciłem około 2h na odmierzanie i klipsowanie 7 kołowrotków, do tego inne roboty miałem, przez co nie zdążyłem zrobić własnych zanęt, będę jechał tylko na 3 zanętach Sonu (Spicy Meat, F1 i MMM), Magic Feeder z MC Karpia, chleb tostowy i miks pelletów :champagne-2010:

20210508_181350.jpg

20210508_181342.jpg

20210508_181331.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ArekH napisał:

Rwa mać a ja sądziłem że zabieram za dużo. Dzięki @Grzes77 Czuję się rozgrzeszony!. ?

20210508_181350.jpg.02a61d705105f9b8bf606493276723c2.jpg

Ale to tak dużo, bo na zawody. Prywatnie zabrałbym połowę tych klamotów :champagne-2010:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77, ja jestem spakowany po Grębowie
Zanęty mam też z Grębowa w zamrażalniku, więc mam wolne. Spać i tak nie pójdę pewnie przed północą.
Jeśli chodzi o wiązanie haczyków to może okręcasz plecionkę nie w tą stronę?
Ps. Muszę przewinąć żyłki na nowe, bo na Grębowie porwałem i poplątałem dwie moje główne wędki. No i nie mam chyba nawet jednego nowego przyponu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero robię przegląd po Grębowie, ale biorę krótsze wędki, które mam prawie gotowe.

Ogarnąć muszę tylko zanęty, bo nie mam pomysłu jeszcze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...