Skocz do zawartości

Koszyczki i foremki do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z method feeder zetknąłem się trzy lata temu, jakoś do końca mnie nie przekonał, a to z racji tego, że i brań na wodach niekomercyjnych miałem mniej.

Moja przygoda ogranicza się do testowania koszyczków Preston Innovations, jeszcze były na gumce, co czasami zrywało mi karpia.

W 2016 roku mam zamiar bardziej się przyłożyć do metody, oglądam gdzieś patenty z gumkami i woreczkami, czy to już trochę nie jest przerost formy nad treścią? A może się nie znam i to jest super patent.

Z chęcią poznam Wasze sposoby na zestawy końcowe przy method feeder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W raz z upływem czasu dochodzi do coraz ti nowszych rozwiązań i poszerzanie rozwiązań już istniejących. 

I tak np. nowe koszyczki Guru Hybrid oprócz standardowego zastosowania w nich pelletu mogą być załadowane mini woreczkiem PVA z mieszaniną pelletu,ziaren czy też zanęty. Wystarczy dowiazać kawałek gumy od amortyzatora przez korpus koszyczka i włożyć pod spód taki mini woreczek. Następnie na wierzch przyczepiamy haczyk z przynęta. CAM01950.thumb.jpg.6aafd29716cd2b9d6a32f

Co dzięki temu zyskujemy?

Przedewszystkim mamy możliwość łowienia w głębszych zbiornikach. Mamy również większe możliwości co do samej mieszkanki zanętowej. Innym sposobem na poprawę i zwiększenie możliwości jest naciągnięcie rękawa PVA na standardowy załadowany koszyczek do metody i jego zaklejenie choćby śliną. 

Mamy w ten sposób pewność, że zastaw w całości dotarł na dno.  Fotki dorzucę jak zrobię.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie czegoś typowo karpiowego na komercji na której wędkuję małe kulki strasznie lubią leszcze więc muszę stosować kulki większych rozmiarów niż Elwis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bon do Raven to zakupie takie duże i będę testował jakie największe kulki można stosować :) a jak nie to karpiówka swoją drogą a na metode będę ganiał leszcze i japońce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP mają ciut inny kształt niż Drennan ,przód ciut wydłużony, właśnie jak na zdjęciu. I są wyraźnie większe. Ty celuj w największy rozmiar. Chyba XL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...