Skocz do zawartości

Petycje, protesty, jedna składka PZW...


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Kotwic napisał:

Warto, też wziąć pod uwagę, że wody się różnią między sobą i cele użytkowników rybackich także. Nie tak łatwo wszystko sprowadzić do "wspólnego mianownika".

No właśnie nie łatwo. Teraz mamy właśnie legislacyjny wspólny mianownik i są ludzie, którzy chcą tych użytkowników wydzielić na rybaków i wędkarzy.

Dam taki przykład. W zeszłym roku pytałem ludzi ze swojego okręgu dlaczego PZW nie ma w swoich zasobach tej, czy innej wody, bo są one atrakcyjne wędkarsko, a rybacko już mniej. Odpowiedź była prosta. RZGW ustaliło przetargi (mowa o przetargach z roku około 2010). W tych przetargach łączy sobie jeziora w ramach jednego postępowania przetargowego, bo tak im wygodniej. Mniej roboty papierkowej. Np. do dużego jeziora rybackiego dołączają mniejsze - atrakcyjne wędkarsko. Rybak zainteresowany tym dużym zgarnia z automatu te mniejsze. PZW, które nie rybaczy (mój okręg) nie ma żadnych szans.

Jest strach ludzi czerpiących korzyści z rybaczenia, że zmiany pójdą za daleko i stracą. Robią więc wszystko, by było, jak było. Na szczęście coraz mniej skutecznie, jak widać :) 

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Administrator
3 godziny temu, Splot napisał:

Dareczku Kochany rozwiń proszę.

W moim okregu powstanie kilka wód No Kill dla drapieżnika, głównie przez presję klubu w którym jestem. Fajnie, bo o takie traktowanie ryb proszę od lat tutaj na forum. 

Źle natomiast, ze nie chodzi do konca o ochronę ryb, tylko fun wędkarstwa. I jeśli tak to ma być to trzeba isc dalej :

1. Aplikacja gdzie zgładzasz ryby - są na rynku, ostatnio na zawodach do 3h sie czekało aż sedziowie dopłyną zmierzyć rybę - dramat, tym bardziej, ze szczupak, okon, czy sandacz jest mniej odporba ryba w siatce niż np płotka. 

2. Zakaz stosowania flurocarbonu i innych żylek bezpośrednio przed przynętą, chyba nie muszę tłumaczyć co najprawdopodobniej dzieje sie z ryba gdy w pysku jest kotwiczka  i  co się dzieje z rybą, jak  sie ona  zerwała. 

3. Nakaz stosowania haków bez zadzioru oraz kotwiczek. Będę tego wymagać u nas w Nienawiszczu za rok. 

To tak na szybko, a pewnie coś jeszcze mozna wprowadzić "dla Ryb". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator
13 minut temu, Semi napisał:

Zasmarkało mnie, nie mam siły na te tyrady. Obejrzę jak będę zdrowszy.

3,5minuty, więcej nie dałem rady?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Coś dla masochistów, polecam Dariusz Grenda ???

 

Wyłapałem w pierwszym dniu edycji. Postanowiłem nie komentować. Nawet Waszeci portal milczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...