Skocz do zawartości

Zioła, nasiona, korzenie... Właściwości.


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie rozpiska, szczególnie ziół, nasion, które stosowane są w zanętach i ich właściwości.

Np.

Kozieradka - przyspiesza trawienie tłuszczów

Konopia - wzmaga apetyt, poprawia pracę mieszanki

Koper - wspomaga trawienie

I tak dalej.

Rzuciła Wam się w oczy może taka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem taki zeszycik, wydawały je WW. Nie pamiętam tytułu ale chyba nęcenie. Tam były opisane poszczególne dodatki do zanęt. Podobny zeszycik w tym temacie wydał W.R. Kremkus. Ciężko go teraz znaleźć, ale to było super wydanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nostrzyk żółty na leszcza jest dobry, dodawałem do pęczaku i zanęty sypkiej ?

Ponoć zapachem przypomina ulubioną roślinę podwodną tej ryby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi aromatami które naturalnie nie występują w wodzie, a bynajmniej nie są w diecie ryb. Mowa o takich jak truskawka , banan , wanilia , cynamon, ananas. Za niektórymi z nich ryby wręcz szaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekH napisał:

 Podobny zeszycik w tym temacie wydał W.R. Kremkus.


Posiadam ten zeszycik :D  (polecam alledrogo, tam można go czasami znaleźć  ;) )


 

A swój zeszycik posiadam od ponad 20 lat ;):D  Przez kilka lat wpadał tam każdy przepis na zanętę właśnie z WW (potem też z WP).

@booohal wrzucę tutaj wszystko co mam nt. ziół (jak znajdę chwilkę, także z góry przepraszam, że to może potrwać parę dni

    "mały edit" - wszystko co chcesz wiedzieć w swojej książeczce zawarł Pan W.R. Kremkus. Mam nadzieję, że się nie obrazi jak tu wrzucę kilka stron zeskanowanych z jego broszurki o nęceniu ?

Edytowane przez grych
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, booohal napisał:

Stara, dobra szkoła nie zawodzi ?

Pewnie nie uwierzysz, ale ciągle mam w portfelu, podobno oryginalny, przepis na atraktant Kremkusa. Pamiętam ten zapach. A teraz nawet MVDE brasemowy inaczej pachnie niż kiedyś - chemia. A w Kremkusie sama natura.

Kiedyś to zrobię ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej to, co napisał Kremkus
Tak myślę, że to wszystko co chciał i mógł przekazać. Być może dzisiaj znamy tego więcej (???), ale to był początek lat 90-tych :D
 

e992bfcd23f5.jpg

efb78f2a60bc.jpg

a8dbb7d1bab0.jpg

c3dea5841e5f.jpg

 

Tu masz za to proporcje (to za Wędkarzem Polskim)

 

65dc996cb24e.jpg

a484bea1ce82.jpg

 

Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie przydatne :)  

 

Edytowane przez grych
  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Linek727 napisał:

Pewnie nie uwierzysz

Z zasady jestem człowiekiem małej wiary lecz tutaj nie mam wątpliwości ?

Robiłem Kremkusa z przepisu Pana Ciechańskiego. Ale czy to "to" to nie wiem ?

 

1 godzinę temu, grych napisał:

Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie przydatne :)  

Naprawdę nie wiem jak Ci dziękować. Dokładnie o to mi chodziło. Bardzo, bardzo dziękuję! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marihuana oddziałuje zarówno na psychikę, jak i cały ustrój człowieka. Powoduje tzw. „haj” lub uczucie „skamienienia”. W zależności od wielkości zażytej dawki, powoduje różne efekty[5], wliczając ogólny wpływ na myślenie i percepcję, trudności z koncentracją, chwilowe zaniki pamięci krótkotrwałej, zaburzone poczucie czasu, zaburzenia motoryczne[6], relaksację[7], wzrost apetytu (tzw. „gastrofaza”[8]). Objawy pojawiają w ciągu kilku minut od rozpoczęcia palenia, a w przypadku zjedzenia potrawy przyrządzonej z marihuaną – od 30 do 60 minut[6][9]. Efekt trwa od dwóch do sześciu godzin, w zależności od ilości narkotyku[9]. W wysokich dawkach mogą się pojawić zaburzenia psychiczne obejmujące psychozę, halucynacje, paranoję, urojenia, szczególnie ksobne, czasem połączone z lękiem bądź paniką[6][10]. Opisywane efekty fizyczne to wzrost tętna, trudności z oddychaniem, nudności, zaburzenia zachowania u dzieci, których matki zażywały marihuanę w ciąży[6]. Krótkotrwałe stosowanie może przynosić objawy w postaci suchości w ustach, zaczerwienia oczu i poczucia paranoi bądź lęku[11][12]. Skutkami długotrwałego stosowania jest uzależnienie, obniżone zdolności poznawcze, szczególnie u osób które rozpoczęły stosowanie w okresie młodzieńczym, przewlekły kaszel i podatność na infekcje dróg oddechowych[13]. Istnieje silna zależność między zażywaniem marihuany a ryzykiem wystąpienia psychozy[14][15], choć trwają dyskusje, co jest przyczyną, a co efektem[16].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...