Jump to content

Drawa i debilne imprezy


Bartek.B
 Share

Recommended Posts

Muszę publicznie zwrócić uwagę na delikatnie mówiąc debilne imprezy, które są sygnowane, jeśli wierzyć portalowi, przez starostę drawskiego. Rzecz tyczy się Drawy i organizacji na niej przez starostę drawskiego oraz Land Rover Club PL mistrzostw chodzenia po Drawie. Takie akcje niweczą lata pracy osób, które poświęcają się nad odtworzeniem zagrożonych gatunków ryb, roślin, zwierząt, budowania tarlisk, przepławek czy przywróceniu rzece jej pierwotnego kształtu. Na rzece zaczyna być realizowany ze znakomitym skutkiem program Life +. Po prostu ręce opadają. Co dalej Panie starosto drawski? Rajd 4x4 korytem Drawy ?

Tutaj link o czym mowa :

https://szczecinek.naszemiasto.pl/x-mistrzostwa-w-chodzeniu-po-drawie-mozna-sie-zapisywac/ar/c1-8289730?fbclid=IwAR11zrNI4SVdjiUIcO7gAUFLQ9lWi8vMjNlntk7w65mWoPqr_LYXuB7_jn4#utm_source=facebook.com&utm_medium=gk24&utm_campaign=koszalin

Link to comment
Share on other sites

Nie czytałem linka, ale mam wrażenie, że ktoś pozyskał dofinansowanie/dofinansowania i trzeba je teraz jakoś wykorzystać. To moje subiektywne zdanie. Może w mniejszym stopniu, ale jednak tyczy się to np. Baryczy - kiedyś rzeczka bardzo dzika, gdzie w ciszy i spokoju można było połowić. Teraz sobotnio-niedzielne spływy kajakowe powodują, że rzeczka staje się "komercyjna". Tak, ja wiem, że to nie to samo, ale... Albo zeszłoroczne zatrucie - wielkie "bicie piany", prokurator itp. i co? i nic. Wszystko "przyschło" i cisza. Książkę można napisać o tym i pewnie o wielu innych przypadkach z całej Polski.  (sorry za mały offtop, ale nikt się takimi rzeczami nie przejmuje; takie mam przynajmniej wrażenie; ryby? inne 'żyjątka'? a co mi do tego. Liczy się kasa i tyle)

 

Edited by grych
Link to comment
Share on other sites

Mam trochę więcej czasu to odpisuję szerzej:

 

Z ustawy o rybactwie śródlądowym:

 

Cytat

Art. 8. Zakazy w zakresie połowu ryb

1. Zabrania się połowu ryb:
1) - bla bla bla
2. Zabrania się pozyskiwania ikry ryb, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, oraz niszczenia ikry złożonej na tarliskach i krześliskach.

 

Można spokojnie to podciągnąć pod to ale trzeba udowodnić, że jest tam tarlisko i zostało zniszczone lub istnieje duże prawdopodobieństwo nastąpienia tego skutku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...