Skocz do zawartości

Drawa i debilne imprezy


Bartek.B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę publicznie zwrócić uwagę na delikatnie mówiąc debilne imprezy, które są sygnowane, jeśli wierzyć portalowi, przez starostę drawskiego. Rzecz tyczy się Drawy i organizacji na niej przez starostę drawskiego oraz Land Rover Club PL mistrzostw chodzenia po Drawie. Takie akcje niweczą lata pracy osób, które poświęcają się nad odtworzeniem zagrożonych gatunków ryb, roślin, zwierząt, budowania tarlisk, przepławek czy przywróceniu rzece jej pierwotnego kształtu. Na rzece zaczyna być realizowany ze znakomitym skutkiem program Life +. Po prostu ręce opadają. Co dalej Panie starosto drawski? Rajd 4x4 korytem Drawy ?

Tutaj link o czym mowa :

https://szczecinek.naszemiasto.pl/x-mistrzostwa-w-chodzeniu-po-drawie-mozna-sie-zapisywac/ar/c1-8289730?fbclid=IwAR11zrNI4SVdjiUIcO7gAUFLQ9lWi8vMjNlntk7w65mWoPqr_LYXuB7_jn4#utm_source=facebook.com&utm_medium=gk24&utm_campaign=koszalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem linka, ale mam wrażenie, że ktoś pozyskał dofinansowanie/dofinansowania i trzeba je teraz jakoś wykorzystać. To moje subiektywne zdanie. Może w mniejszym stopniu, ale jednak tyczy się to np. Baryczy - kiedyś rzeczka bardzo dzika, gdzie w ciszy i spokoju można było połowić. Teraz sobotnio-niedzielne spływy kajakowe powodują, że rzeczka staje się "komercyjna". Tak, ja wiem, że to nie to samo, ale... Albo zeszłoroczne zatrucie - wielkie "bicie piany", prokurator itp. i co? i nic. Wszystko "przyschło" i cisza. Książkę można napisać o tym i pewnie o wielu innych przypadkach z całej Polski.  (sorry za mały offtop, ale nikt się takimi rzeczami nie przejmuje; takie mam przynajmniej wrażenie; ryby? inne 'żyjątka'? a co mi do tego. Liczy się kasa i tyle)

 

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę więcej czasu to odpisuję szerzej:

 

Z ustawy o rybactwie śródlądowym:

 

Cytat

Art. 8. Zakazy w zakresie połowu ryb

1. Zabrania się połowu ryb:
1) - bla bla bla
2. Zabrania się pozyskiwania ikry ryb, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, oraz niszczenia ikry złożonej na tarliskach i krześliskach.

 

Można spokojnie to podciągnąć pod to ale trzeba udowodnić, że jest tam tarlisko i zostało zniszczone lub istnieje duże prawdopodobieństwo nastąpienia tego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...