Skocz do zawartości

⚠️ Niedostępność forum ⚠️


kleszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Cześć,

niestety w godzinach porannych, odczuliście brak dostępu do forum, które było spowodowane wykorzystaniem przez agresorów błędu w stylu Dimenions który to wykorzystujemy na forum.

Nieporadność atakujących nie pozwolił na skuteczne wykorzystanie błędu oraz wstrzyknięcie złośliwego kodu który można wykorzystać min. do wykonania ataku na użytkowników a sparaliżowała działanie strony tylko przy wykorzystaniu tej skórki na czas zlokalizowania błędu i usunięcia złośliwego kodu.  

Tutaj również moje niedopatrzenie o wydaniu nowej wersji, która oczywiście została już zaktualizowana do najnowszej, a wykryte infekcje zostały wyeliminowane niemniej nadal analizuje serwer w celu zlokalizowania ewentualnej tylnej furtki którą mogli pozostawić agresorzy.

Jak w przypadku każdego takiego incydentu zalecam dla własnego bezpieczeństwa zmienić hasło do konta na forum, a w przypadku wykorzystywania tego samego hasła (_czego wysoce nie zalecam_) do maila na które zostało zarejestrowane konto na tym forum, również i tam niezwłocznie zmienić i uruchomić podwójna autoryzacje przy wykorzystaniu kodów SMS lub poprzez aplikację którą (jeśli) dostarcza operator Waszej poczty.    

W przypadku zarejestrowania jakiś dziwnych logowań lub zachowań na forum lub Wasze poczcie, proszę o kontakt ze mną bezpośrednio w wiadomości prywatnej.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

Może to jest odpowiedni wątek, bo i tytuł pasuje.

Czy forum jest potrzebne? Dość mocno siadło w ostatnich czasach, a i tak nas było na stałych na palcach jednej max 2 rąk udzielających się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech odpowiedzą koledzy niemal nie udzielający się. 

Może nie ma sensu ponosić kosztów utrzymania jak mało komu się chce.  I jakoś nie przekonują mnie teksty że nie każdy ma czas. Wszyscy pracujemy, mamy domy i rodziny. Jak jest czas się zalogować, to i coś skrobnąć.

Widocznie szkoda zachodu, większość kręcą media społecznościowe. Mnie akurat tam nie ma więc strzelam w ciemno. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na innych małych forach jest inaczej? Tak samo kilku-kilkunastu się udziela, następnych kilkunastu zagląda i od czasu do czasu coś tam skrobnie. Także wszędzie tylko stała społeczność forum jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 minuty temu, ArekH napisał(a):

To prawda. Nawet do niedawna najpopularniejsze fora gasną w oczach. 

Już to przerabialiśmy, komunikatory jak Messenger, What'sApp, telegram, SIGNAL czy jakieś social media mają to do siebie, że fora zabiły.

Ja sam z brau czasu tu mniej ostatnio zaglądam i nawet jakbym chciał się z kimś specjalnie pokłócić, to się nie da🤪

Łysol z Barlinka truje gitarę na priv, a tu mu się nie chce itd itp. nic na siłę...

Mi to nie przeszkadza, dzięki głównej stronie chodzi o to że portal ma być transparentny dla Fundacji.

W nowym roku będę więcej pewnie łowił, jeśli czas pozwoli niż pajacował z rakietą, choć wolę nadal bardziej aktualnie ten sport.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał(a):

W nowym roku będę więcej pewnie łowił, jeśli czas pozwoli niż pajacował z rakietą, choć wolę nadal bardziej aktualnie ten sport.

Pewnie da się obie pasje połączyć. 

 

1 godzinę temu, Grendziu napisał(a):

Już to przerabialiśmy, komunikatory jak Messenger, What'sApp, telegram, SIGNAL czy jakieś social media mają to do siebie, że fora zabiły.

Trudno, nic na to nie poradzisz. Skoro ktoś woli być bardziej widzialny niż ze sprawdzonymi ludźmi, jego wybór. 

Inna sprawa że raczej grupy Facebok, zakładane przez naszych forumowych kumpli mają na to większy wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Czy forum jest potrzebne?

Cóż to za dziwne pytanie?

Teraz siadło, bo się większości tyłka nad wodę nie chce ruszyć, mi również. Żadne komunikatory nie zastąpią forum, gdzie wszystko ułożone jest tematycznie, każdy odnajduje to, co go interesuje. Niebawem nowy sezon się zacznie rozkręcać, to i relacje znad wody się pojawią itp. 

Rozumię, że pojawia się temat opłat, można to rozwiązać na różne sposoby, zrzuta, pozyskanie sponsora, dobrowolną dopłatę do dniówki wędkowania na Nienawiszczu, itp i by się kasa znalazła. @Grendziu  nie powinno się kończyć czegoś, co spoiło fajną ekipę i jak nas nawet tu zostanie 5 lub 6 osób, to warto to trzymać a temat opłat rozwiązać w jakiś przemyślany sposób. 

Sam wiem po sobie, przez kilka lat udzielałem się na forum narybki.net, gdzie był i @Semi I @Ostap, tam poznałem super ludzi, z którymi już kontaktu nie mam, a często bym z nimi pogadał, popisał. Tamto forum było potężniejsze od tego, miało ponad 15tyś użytkowników w tym aktywnych z 20. Po kilku latach Michał zamknął forum od tak usuwając tym samym część mojego życia. Młodzi niech se tiktokują, fajsdzbukują itp, te platformy upadną, następnie pokolenia będą udzielać się gdzie indziej itd, a nam zostanie ta garstka starzejących się kolegów i forum do kontaktu ogólnego. Moim zdaniem powinni się wszyscy udzielający się bardziej lub mniej wypowiedzieć, jednak te wypowiedzi powinny być wiążące, czyli jeśli ktoś naposze, że tak trzymajmy forum i możemy się na nie zrzucać, to taką zrzutę powinien zrobić. Pozyskanie sponsora i umieszczenie jego reklamy też może być dobrym rozwiązaniem na opłatę serwerów i utrzymanie forum. 

Ja jestem za pozostawieniem forum i jeżeli będzie taka potrzeba, póki żyję mogę się zrzucać na opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...