Jump to content

⚠️ Niedostępność forum ⚠️


kleszcz
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Cześć,

niestety w godzinach porannych, odczuliście brak dostępu do forum, które było spowodowane wykorzystaniem przez agresorów błędu w stylu Dimenions który to wykorzystujemy na forum.

Nieporadność atakujących nie pozwolił na skuteczne wykorzystanie błędu oraz wstrzyknięcie złośliwego kodu który można wykorzystać min. do wykonania ataku na użytkowników a sparaliżowała działanie strony tylko przy wykorzystaniu tej skórki na czas zlokalizowania błędu i usunięcia złośliwego kodu.  

Tutaj również moje niedopatrzenie o wydaniu nowej wersji, która oczywiście została już zaktualizowana do najnowszej, a wykryte infekcje zostały wyeliminowane niemniej nadal analizuje serwer w celu zlokalizowania ewentualnej tylnej furtki którą mogli pozostawić agresorzy.

Jak w przypadku każdego takiego incydentu zalecam dla własnego bezpieczeństwa zmienić hasło do konta na forum, a w przypadku wykorzystywania tego samego hasła (_czego wysoce nie zalecam_) do maila na które zostało zarejestrowane konto na tym forum, również i tam niezwłocznie zmienić i uruchomić podwójna autoryzacje przy wykorzystaniu kodów SMS lub poprzez aplikację którą (jeśli) dostarcza operator Waszej poczty.    

W przypadku zarejestrowania jakiś dziwnych logowań lub zachowań na forum lub Wasze poczcie, proszę o kontakt ze mną bezpośrednio w wiadomości prywatnej.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...