Skocz do zawartości

Ciemne strony rybołóstwa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zjechałem z ryb i nie miałem pomysłu na  wieczór, aż nie włączyłem Netflixa, proponuję obejrzeć film o tym samym tytule i zapraszam do dyskusji. 

Mafia, kłamstwo, rządzą pieniądza... 

Wiele aspektów poruszonych, wiele zagadnień bez odpowiedzi, tym bardziej skrywanych przez organizacje społeczne. 

Zabijanie, waleni, delfinów, rekinów nielegalnie, bo coś komuś się wydaje. 

Co to jest rybołóstwo zrównoważone?

Nie ma takiego pojęcia, wszyscy kłamią, aby móc zarobić. W Tajlandii niewolnictwo w rybołóstwie nikogo nie dziwi. Itd itp. 

 Dużo cyfr, statystyk, danych. 

W 2048r ryb nie będzie, zasoby spadno do minimum, przy takiej gospodarce rybackiej jaka jest aktualnie.

Wmawia się nam, że plastik zabija morza i oceany, poniekąd tak jest, ale to zaledwie 1% tego "złego". 

Sugestia jest, aby SPOŻYWANIE RYB ograniczyć z wielu względów. 

Jestem za???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mądre głowy już powiedziały, że na Bałtyku Zachodnim dorsz już się nie odrodzi. Według mnie odrodzi się ale należy zakazać wszelakiego połowu WSZYSTKIEGO co jest w wodzie. Od śledzia czy szprota po flądry.

Parę większych sztormów i jakieś 10 lat to dorsz powróci ale potrzeba tak z 20 lat by populacja się ustabilizowała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 28.08.2021 o 18:29, NPC napisał:

Parę większych sztormów i jakieś 10 lat to dorsz powróci ale potrzeba tak z 20 lat by populacja się ustabilizowała.

Pod warunkiem, że nie będzie ingerencji człowieka, a to nie jest możliwe aktualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...