Jump to content

Zimowiska ryb


Grendziu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Miejsce gromadzenia ryb zimą w rzekach to starorzecza, kanały,  porty... Ryby np. na dolnej Odrze gromadzą się niemal jedna przy drugiej (film co prawda jest z Włocławka, ale metody wędkujących identyczne).

Tam gdzie zimują ryby nie ma etycznego wędkarza, liczy się mięso wyszarpane na kotwicę!!! Jak temu zapobiec?

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam że władze kół i okręgów doskonale są zorientowane co do takich miejsc. Co stoi na przeszkodzie wprowadzić okresowo całkowity zakaz wędkowania na takich odcinkach? Tak jest np. na kanale Cegielinka w Szczecinie. Zakaz wędkowania od 31 grudnia do końca kwietnia. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ano to Arku, że tam gdzie są szarpakowcy w Szczecinie to nawet Policja boi się wejść. Widziałem to kilka razy na oczy, dla mnie to maskara. Na starym porcie w Obornikach wędkarz na wędkarzu siedzi co 3m gdy tylko ryby wpływały i hulaj dusza, odezwiesz się to zęby stracisz...

Link to comment
Share on other sites

No jest coś w tym co mówisz. Ale jakby raz czy drugi spacyfikowano takie zgromadzenie i konkretnie osądzono? Wiadomo że pojedynczy patrol nic nie zdziała. To by musiała być zorganizowana akcja. Pewnie i tak zaraz odezwą się obrońcy tych "głodnych i biednych" że to zamach na demokrację czy "cóś"! 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

A niech się odzywają, od tego jest Państwo aby o nich zadbać, w sumie kiedyś to do mnie te argumenty jakoś trafiały, dziś już nie. Mnie też nikt do pustego nie naleję jak sam nie zarobię.

Niszczymy niedozwoloną techniką mienie państwowe to dlaczego nie ma być kara, jeśli za wypicie w parku piwa może być mandat to za kłusownictwo nie możemy karać, czy też wymagać aby było lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Mam podobne zdanie. Chcemy mieć porządek, ale jak już trzeba solidnie wklepać niereformowalnym, to zaczyna się obrona przez domorosłych adwokatów. I do mnie nie przemawia, że bieda. A może by była mniejsza gdyby godziny przeznaczone na kłusowanie w jakiejkolwiek pracy spędzić? Zbyt jest duża tolerancja w społeczeństwie dla działań kłusowniczych. Tu by trzeba szukać zmian i piętnować głośno. 

Link to comment
Share on other sites

Ze smutkiem przyznaję, że oczekiwanie rybnych wód nie wiąże się w działaniem by te wody były rybne. >:(

Narzekanie, że jest źle a bezczelne naginanie prawa, zasad, moralności jest zbyt powszechne i szkodliwe.

Dużo trzeba zrobić, żeby uświadomić ludzi, że to wody (i ich zawartość) to nasze wspólne dobro. Jeszcze więcej trzeba zrobić, by zachęcić lub zmusić uczestników i zarządców do aktywności i działań racjonalnych, mądrych i odpowiedzialnych. Trzeba jednocześnie uruchomić system zgłoszeń i interwencji u odpowiednich służb mundurowych, które to mogą ukarać łamiących prawo lub naciągających regulamin.

Trzeba też jasno postawić sprawę: tarliska, zimowiska, miejsca gromadzenia ryb powinny być oznakowane i częściej monitorowane. Nie dam się przekonać, że wędkarze łowią nieświadomie w miejscu grupowania ryb, a sprzęt wykorzystany do tego jest akurat przypadkiem "toporniejszy" niż taki zwyczajowy.

Oznaczenie zimowiska czy tarliska może i zdradza ich lokację i kusi nielegalnych łowców, ale wydaje mi się, że takie patologiczne towarzystwo i tak wie gdzie wybrać się na szarpaka, lub połowić kwietniowe okonie Algą nr 5.:o

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Czyli przynajmniej w tym wątku jest zgoda, trzeba takie miejsca wykluczać z połowu ryb dla wędkarzy i rybaków także, oraz znaczyć, kontrolować i karać.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Administrators

Odświeżam temat, niestety kanały w tym Odra, Warta, Zalew Kamieński i inne znane mi wody przeżywają oblężenie, przez ludzi którzy nie mają umiaru :(
http://www.wedkarstwofeederowe.pl/2016/11/szarpakowcy-na-zimowiskach-ryb-zimowy.html#

Bez odpowiednie kontroli i dużych kar nic się nie da zrobić :(

Link to comment
Share on other sites

witam w Polsce, ludzie tutaj głodują.. a wy się czepiacie ich walczą o przetrwanie, nie zdajecie sobie sprawy ile to trzeba się na szarpać by było na butelkę dobrego mózgo jeba 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...