Skocz do zawartości

Rapala


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Rapala to firma która kojarzy się niemal każdemu kto miał w ręce sprzęt spinningowy.

Ich woblery także są "cholernie" drogie jak na naszą kieszeń, ale za cenę idzie także jakość. W cenie także jest marketing, bo rozpoznawalność marki jest na bardzo wysoki poziomie.

Ja osobiście lubię starsze modele, ale czasami na jakąś nowość też się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem wobków rapala oryginal 5 i 7 cm . Sa dobre na klenie,pstrągi ,sandacze,szczupaki ale moim zdaniem dystrybutora lub producenta nie wiem, poniosła trochę fantazja jeśli chodzi o cenę.  Woblery mają dobrą i tylko dobrą pracę. Żeby nie zbankrutować zacząłem strugać własne przynęty i powiem nieskromnie że dużo lepsze niż rapala. Nie chodzi mi o to by reklamować bo nie strugam na handel. Każdy mój wobler sprawdzam pod kątem pracy i dostosowuję do pory roku,czy też odcinka. Rapalki nie są złe ale czasami zawodzą .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Salmo mi się nie sprawdzały aż tak bardzo, ale Kenarty już tak :) A z seryjnych to jednak Rapala przoduję, mój ulubiony to FOX był., przez przypadek kupiony w sklepie stacjonarnym starszy model, niestety po zerwaniu nigdy już go nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać ten wątek :)

 

Jak wiecie po odłączeniu się Shimano od grupy firm Normark, Rapala wprowadza swoje wędki oraz kołowrotki na nasz rynek. Oficjalna premiera produktów już za nami - wszyscy uczestniczący w targach mogli się zapoznać z propozycjami na nadchodzący sezon. Jako spinningista muszę się przyznać, że z dużym ciekawieniem podszedłem do stanowiska z kołowrotkami. Jednak czar szybko prysł... większość kołwrotków w moim jak i znajomych odczuciu to konstrukcje pokroju naszego Jaxona/Robinsona, czyli propozycji raczej z niższej półki cenowej. Wiele z tych kołowrotków miała duże luzy na rączce, cofający się rotor czy ząbkujące przekładnie. Zaskoczeniem była cena, bo były to kołowrotki w cenie 400zł i więcej. Najbardziej zaskoczył mnie multiplikator z serii Volt. Cena rynkowa tego modelu to 130 dolarów, co jak łatwo przeliczymy ponad 500zł. A spasowanie elementów, praca oraz materiały praktycznie takie same jak w Abu Blue/Black Max za ~200zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że nawet sprawdzone firmy, gdy wchodzą w nieznaną sobie działkę, mogą sobie nie poradzić z wyzwaniem. :(
Jedyny potencjalny pozytyw tego co piszesz, że przy potencjale firmy Rapala, mogą kolejne modele dopracować do oczekiwanego poziomu jakościowego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... dopracowanie produktu powinno być jeszcze przed jego finalnym wprowadzeniem na rynek. Tym bardziej, że Normark zna polski rynek nie od dzisiaj - zna upodobania wędkarzy, ich wymagania oraz ofertę konkurencji. Wprowadzanie na rynek produktów słabych jakościowo w takich cenach jest raczej jak strzał w stopę, bo kto kupi ulepszony produkt jeśli zraził się na pierwszej wersji? W mojej opini ceny są zawyżone co najmniej o połowę :hmmm-min:  Sporo kołowrotków i multiplikatorów miałem w dłoni, od tanich konstrukcji za 100zł po droższe za ponad półtora klocka. Co tu dużo mówić, według mnie obecna oferta kołowrotków Rapali nie jest w stanie dorównać młynkom od popularnego Spro:mauvaisepeche: Jedynie co to wędki wydają się być całkiem w porządku.

Edytowane przez RS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@RS daj im szansę, dopiero startują. Swego czasu nie było nic lepszego od Rapali na rynku w wobkach, a dziś jest tak rynek nasycony, że masakra. Jeszcze kilka lat temu pierwsze wersje SG w wobka za bardzo nie wnosiły nic na rynek, a z roku na rok jest lepiej :P

To tak jak z naszym projektem "dla Ryb" na początku sprecyzowaliśmy plany i cele, a potem cały rok się uczyliśmy. Przyszła nowa ekipa, wrzuciła drugi bieg i powoli się rozpędzamy, a pomysłów na zabawę nie brakuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=35]RS[/mention] daj im szansę, dopiero startują. Swego czasu nie było nic lepszego od Rapali na rynku w wobkach, a dziś jest tak rynek nasycony, że masakra. Jeszcze kilka lat temu pierwsze wersje SG w wobka za bardzo nie wnosiły nic na rynek, a z roku na rok jest lepiej

To tak jak z naszym projektem "dla Ryb" na początku sprecyzowaliśmy plany i cele, a potem cały rok się uczyliśmy. Przyszła nowa ekipa, wrzuciła drugi bieg i powoli się rozpędzamy, a pomysłów na zabawę nie brakuję

Darek prawda to co piszesz, ale szanująca się firma nie powinna na starcie na nowym rynku "szajsu" wprowadzać. Jeśli nie zdążyli dopracować czy coś lepiej było rok poczekać i wtedy wejść na rynek i zbierać z tego profity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Rapala

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...