Skocz do zawartości

Nasze sprzętowe, wzloty i upadki.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Grendziu napisał:

Myślę jak tutaj przerobić elektronikę w łódce i się nie zakopać w koszty???

 

Lutownica, trochę kabli i se przerabiasz jak chcesz po taniości. ???

Proszę bardzo :grin-min:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 minut temu, Hotpoint napisał:

Lutownica, trochę kabli i se przerabiasz jak chcesz po taniości. ???

Proszę bardzo :grin-min:

Wybuchło by i bym musiał jeszcze sąsiadom odszkodowanie płacić, to zły pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Mógłbym o wtopach sporo napisać, ale czy uzasadniona byłaby ta opinia? Z czasem okazuje się, że gruba odległościówka jest świetna jako kij po sygnałki. Często zwodzi nas napis. Nawet wtopie roku, czyli kołowrotkowi MAP, dam jeszcze szansę.

A co do rzeczy wartych zakupu - to Colmic z górnej póły. Mam kilka wędek. Nawet teraz, gdy biorę starą odległościówkę (lat ok. 15), to machając nowymi, innych producentów wędkami, dupy mi te nowości nie urywają. Co ciekawe - ten staruszek ma obecną nowość, czyli ściętą rękojeść pod przedramię. Ale "współczesny marketing bez zasad" robi swoje...

A zaczęło się od (do tej pory) topowego bata 8 m, którego przytuliłem w lekkich ratach. Nawet tyczkę mam starą Colmica, która ogarnęła wcześniej paru wariatów. I luciutką 5 m Bolonię, choć to podobno nie bolinki, bo za krótkie.

Żeby nie było za różowo - makaroniarze potrafią dać d..., ale przemilczę ?

Ale wędką, która w życiu dała mi największą radochę, była czeska Sona, taka czerwona, teleskop 3,90 m, z naklejonym znaczkiem pstrąga. Miałem bodajże wtedy 13-14 lat, gdy ją kupowałem, a do tego za osobiście i legalnie zarobione pieniądze. To były najlepiej wydane 9 tys. zł, choć sprzedawca trochę się zdziwił, że taki towar kupuje smarek w korkotrampkach. Tak, to było w 80 latach ub. wieku. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Linek727 napisał:

Żeby nie było za różowo

Nie wiem co napisać. Szukałem bolonki a to był czas jak w tarym Stilonie otwarto pierwsze w Gorzowie Centrum Wędkarskie. Pomacałem tam Bolonki Colmik i się mało nie popłakałem że mnie na te cuda nie stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ArekH napisał:

Nie wiem co napisać. Szukałem bolonki a to był czas jak w tarym Stilonie otwarto pierwsze w Gorzowie Centrum Wędkarskie. Pomacałem tam Bolonki Colmik i się mało nie popłakałem że mnie na te cuda nie stać. 

Np. taka... Mniam, mniam. ?https://polandfishing.pl/bolonki/2674-colmic-fiume-xxt-180-6m-18g-bolonka-colmic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Linek727 napisał:

Tinca tinca ..  na jeziorach nią nawalasz? Pytam, bo kiedyś się zastanawiam czy nie kupić bolonki jako zamiennika bata na zimowe jeziorowe płocie. Tak: łowię je zimą w oparzelisku, między kaczkami i innymi latającym wynalazkami, nie w przeręblu ??? i czasami brakuje kilku metrów, aby się do nich dobrać, a odległościówka to nie to. Uprzedzę poradę: kup dłuższego bata. Mam cały arsenał od 4 do 9 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Hotpoint napisał:

Tinca tinca ..  na jeziorach nią nawalasz? Pytam, bo kiedyś się zastanawiam czy nie kupić bolonki jako zamiennika bata na zimowe jeziorowe płocie. Tak: łowię je zimą w oparzelisku, między kaczkami i innymi latającym wynalazkami, nie w przeręblu ??? i czasami brakuje kilku metrów, aby się do nich dobrać, a odległościówka to nie to. Uprzedzę poradę: kup dłuższego bata. Mam cały arsenał od 4 do 9 m

Nie posiadam jej. Tylko nią radośnie machałem przed sklepem. Dla mnie petarda. Ale do łowienia linów w grążelach (bardzo rozsądny pomysł) wybrałbym kijka o większym cw., pewnie coś z Colmica albo Italici. Myślę, że Stan coś by doradził.

Bata mam. M.in. - 8 m z Colmica Extreme. W 9 m już nie wejdę, bo mam starą tyczkę (też Colmica) i zawsze mogę zrobić skróta.

A luje (ponad 1,5 kg) wolę łowić na starego, 7 m bata Jaxona, którego wyposażyłem w gumę. Uwierz, tym krowim ogonem cierpliwością nawet Ciebie wyciągnąłbym spod gruzu albo z baru (żarcik). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Linek727 napisał:

nawet Ciebie wyciągnąłbym spod gruzu albo z baru (żarcik).

Dobrze, że zaznaczyłeś, że to żarcik, bo ja wyjątkowo drętwy jestem i się nie znam na żartach ?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Dobrze, że zaznaczyłeś, że to żarcik, bo ja wyjątkowo drętwy jestem i się nie znam na żartach ?

???

A, bo wiesz... Wszędzie na forach pisali, że jesteś sztywny jak choinka z drutu tudzież zbrojony beton, to się wolałem zabezpieczyć. ?

  • Haha 1
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uważam że w tym temacie będzie rozsądnie ten filmik zapisać. Chyba jeden z lepszych, nie domawiając feederowców w kraju, Opisuje kije pewnego dystrybutora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...