Skocz do zawartości

Zlot Fudacji dla Ryb - wątek zbiorczy


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym sezonie już byłem zdania że termin zlotu powinien stały. Co rok każdy wie na czym stoi i czy będzie się mógł pojawić. Ludzie którzy i tak nie mają zamiaru z Nami być i tak się nie pojawią wymyślając teorie. Oczywiście, są przypadki losowe. Ale nie od kilku lat co rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 minut temu, ArekH napisał:

W zeszłym sezonie już byłem zdania że termin zlotu powinien stały. Co rok każdy wie na czym stoi i czy będzie się mógł pojawić. Ludzie którzy i tak nie mają zamiaru z Nami być i tak się nie pojawią wymyślając teorie. Oczywiście, są przypadki losowe. Ale nie od kilku lat co rok. 

Sam się wycofałeś chyba z tego. Co do brania ryb...  Najważniejsze aby był ?????? Jeśli będzie chłodniejszy czerwiec i maj będą brać na początku czerwca, a jeśli będą mega upały we wrześniu, to nie wiadomo. To jest loteria.

Mnie pasują oba terminy, jak i pewnie inne, do czwartku proszę o deklaracje, kiedy co jak, ustalę sztywny termin ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

@ArekHTo nie lepiej będzie 3-5czerwca?

@Grzes77 na pewno nie masz wtedy urodzin teściowej, cioci, drugiej teściowej, pierwszej i ostatniej żony i ich sąsiadek ??

Pierwszy weekend czerwca nie (no może teściowej, ale dokładnie nie pamiętam), dopiero w pozostałe weekendy czerwca mam urodziny począwszy od syna, skończywszy na tych przez Ciebie opisanych ??

Mogę 3 czerwca wyruszyć z rana i powrót 5 w niedzielę w południe, lub pierwsze weekendy innych miesięcy. Urlop rodzinny będę miał chyba w lipcu, jeszcze nie wiem, bo się nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Sam się wycofałeś chyba z tego.

Raczej wątpię. Popierał mnie @mav3rick rozbiło się jeśli pamiętam o coś innego

8 minut temu, Grendziu napisał:

To jest loteria.

Jeśli wrzesien jest loterią, to nie mam zdania o końcu maja i początku czerwca. Na cholerę pytasz skoro w każdym poście szukasz słabych punktów. Jeszcze niedawno piałeś z zachwytu jak było cudnie we wrześniu na Ługach. Każdy doświadczony wędkarz raczej wie że przełom wiosny i lata jest okresem słabym. Większość gatunków albo się nie wytarła, bądź dochodzi i odpoczywa po tarle. Dla mnie najlepszy okres połowu zaczyna się z początkiem lub środkiem lipca. Ryby w większości odchorowane, okresy ochronne w większości zakończone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 minut temu, ArekH napisał:

Raczej wątpię. Popierał mnie @mav3rick rozbiło się jeśli pamiętam o coś innego

Jeśli wrzesien jest loterią, to nie mam zdania o końcu maja i początku czerwca. Na cholerę pytasz skoro w każdym poście szukasz słabych punktów. Jeszcze niedawno piałeś z zachwytu jak było cudnie we wrześniu na Ługach. Każdy doświadczony wędkarz raczej wie że przełom wiosny i lata jest okresem słabym. Większość gatunków albo się nie wytarła, bądź dochodzi i odpoczywa po tarle. Dla mnie najlepszy okres połowu zaczyna się z początkiem lub środkiem lipca. Ryby w większości odchorowane, okresy ochronne w większości zakończone. 

Jakich słabych punktów, co to znowu za wkrętki robisz????? 

Nie pamiętam abyśmy intensywnie wędkowali na zlocie, wydawało mi się, że jeśli we wrześniu w pierwszy weekend będzie zlot, co wcześniej napisałeś, to mozesz mieć problem z dotarciem, bo masz urlop "chwilę" wcześniej.

Moje ulubione miesiące na wędkowanie to kwiecień i wrzesień, pisałem o upałach, bo ewidentnie w tamtym roku ryba nie żerowała jak była lampa z nieba, stąd "loteria" bo za równo w czerwcu jak i wrześniu mogą być upały, poza nocami, gdzie wrzesień przeważnie jest chłodniejszy.

Czytaj, mnie odpowiada każdy termin na tą chwilę, wiem, że nie będziemy wszyscy, w czwartek podejmę decyzję, aby było optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców to powoli skłaniam się ku opcji Arkadia o jednym stałym terminie, bo się robi taki koncert życzeń, że szkoda gadać. Pogody się nie przewidzi, wszystkim nie dogodzi, więc po co się szarpać. Kto będzie chciał i mógł to zwyczajnie przyjedzie, a kto nie chce to zawsze znajdzie wymówkę.

Najgrubszy określ termin i będzie najlepiej. Będzie też na kogo zagonić, że było za ciepło, że lało, że nie brały.

???

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rezerwuje łowisko dla nas od 31 sierpnia środa do 4 września niedziela, z nastawieniem intensywności 2/4 września ???????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 11.01.2022 o 22:39, Zola67 napisał:

Nie za późno? Nie wiem jak w tym roku z winobraniem ale z reguły to termin wyjazdu. Jeśli chodzi o mnie wolałbym wcześniej.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 

Sorki, poszło oficjalnie, mam nadzieję, że będziesz miał wyjazd po tym weekendzie.

Czy ktoś planuje pływać podczas zlotu pontonem ?

20220113_232349.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Zlot Fudacji dla Ryb - wątek zbiorczy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...