Skocz do zawartości

Top marka wędkarska


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie ma firmy wędkarskiej, która jest najlepsza we wszystkim i da się ją skutecznie stosować na niemal każdej wodzie, ale każdy pewnie z Nas ma jakąś ulubioną markę wędkarską.

Ja przepadam za Daiwa mam słabość do "japońców" i już. Drugie miejsce wśród ulubionych marek to Gamakatsu - przede wszystkim haki i główki jigowe.

Wasza ulubiona firma i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, ArekH napisał:

Dobry temat Grędziaku! :D Mamy swoje słabości co do firm! Czy są na pewno uzasadnione? Czekam na wpisy naszych userów. 

 

Arek dawaj swoje ulubione firmy :)

Gdybym  miał wymieniać jakieś nowości u siebie to: Nash, Guru i Korda wzbudziły moje zaufanie jeśli chodzi o akcesoria wędkraskie :)

Polska marka to bez wątpienia McKarp :P i niepowtarzalne zapachy dip-ów i koncentratów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najlepsze marki, to... Konger i Jaxon. Poważnie to piszę. Gdybyśmy byli skazani na Daiwę, Trabucco i inne, to nie byłoby nas stać na dosłownie wszystko. Jaxon produkuje mnóstwo tanich gadżetów, dzięki czemu za niewielką kasę można być wyekwipowanym po zęby. Wędki Kongera natomiast uważam za bardzo udane. Mam ich z 5 i tylko jedna mi nie podeszła. Nie, żeby była wadliwa, po prostu nie leżała mi w ręku. Inne wędki są natomiast świetne i nie rozwaliły mojego portfela.

Może i jakościowo są lepsze firmy, ale dla mnie najlepsze są te, których używam najczęściej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy wędkarz ma swoje preferencje osobiście uważam że nie ma co dla szpanu kupować za grubą kasę sprzętu dla samej nazwy producenta. Obecnie użytkuje sporo sprzętu jaxona głównie kije staram się kupować jaxona z górnej półki ponieważ za fajne pieniądze mogę mieć kij który jak coś mu się stanie to nie będę płakał. 

Mam też feedery shimano , trabucco to inna półka , kołowrotki przede wszystkim posiadam produkcji dragon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dodam, że bardzo fajne, w przystępnej cenie, jak dla mnie rewelacyjne baty robi Mikado seria Nihonto :) 

Matchówka to Fiume - najlepsza jaką kiedykolwiek miałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję Trabucco jeśli chodzi o kije. Po prostu leżą mi ich patyki. Za rozsądne pieniądze można mieć na prawdę dobry kij. Wiadomo że i bubel się trafi,jak każdemu. Co do ubrań cenię sobie Graffa.Kołowrotki to już różnie. Mam Sangera,Ryobi,Dragona. Myślę że jak ktoś nie lubi zbyt wiele na nawijak wydać to oferta Dragona jest naprawdę ok. Haki? Teraz właściwie opieram się tylko na Drennanach i Gamakatsu. A i akcesoria drobne uważam że Drennan ma dobre jakościowo i w rozsądnych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do kołowrotków, to marudzę jak baba - pewnie gorzej niż z naszym logiem, a że miały być i ulubione i pochwały to nic więcej nie napiszę :P

No może jeden co mnie nie nigdy zawiódł to Okuma Salina - ale to już waga ciężka jest :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatnim sezonie mogę powiedzieć że:

- ulubiona marka feederów - Tubertini - smukłe, wytrzymałe, dobrze wykończone i do tego w dobrych cenach

- ulubiona marka batów - VDE-R Team i to w wersji HMC Dynamic Pole TX (ultra lekkie kije, bardzo dobre wyważone), i w wersji  Power Carp TX - wędki do łowienia większych okazów. Przez cztery sezony wędkowałem na Mivardi Phenomena ale tu był problem z wyważeniem,

- ulubiona marka bolonek - Colmic  Baviera - przecudowna wędka,  bardzo dobrze wykonana i przy 6m. długości dolnik ma 21mm. Problem jest tylko z dobraniem kołowrotka, żeby utrzymać wyważenie,

- własnościówki - tu rządzą Milo i jedna Tubertini,

- kołowrotki - tu niepodzielnie rządzą kręcioły Penn Battle - używam ich we wszystkich feederach i nawet w odległościówce. Do ciężkiego feedera używam Ryobi Zaubera. 

- haki Milo i bezzadziorowe Guru.

Otwarcie gardzę Trabucco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...