Skocz do zawartości

Cele wędkarskie na 2022r


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A można tam pływać od 1 maja
Ty masz dożywotni zakaz podły kłusolu

A co do brzany, nie ma napewno tyle co na Odrze, ale trafiają się i to duże.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, mav3rick napisał:

Ty masz dożywotni zakaz podły kłusolu emoji41.png

A co do brzany, nie ma napewno tyle co na Odrze, ale trafiają się i to duże.

Kupiłem 5 zamrażarek w Black Weekend, czas robić zapasy z sandaczy, póki będą stały na tarliskach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 5 zamrażarek w Black Weekend, czas robić zapasy z sandaczy, póki będą stały na tarliskach
Dobrze, że u Nas z sandaczami to jak z efektami Twojej diety, niby są ale nikt ich nie widział


  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mav3rick napisał:

Dobrze, że u Nas z sandaczami to jak z efektami Twojej diety, niby są ale nikt ich nie widział emoji41.pngemoji16.png

 

Młody przeszedłeś na jakąś zdrową dietę, że Ci się teksty poprawiły? Czy odstawiłeś w końcu narkotyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody przeszedłeś na jakąś zdrową dietę, że Ci się teksty poprawiły? Czy odstawiłeś w końcu narkotyki
Nie to tylko przez moją nieśmiałość, rzadko coś sensowniejszego napiszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, mav3rick napisał:

Nie to tylko przez moją nieśmiałość, rzadko coś sensowniejszego napiszę emoji41.png

Może Twoim głównym celem powinno być to, że przyjedziesz na zlot, a nie zawsze chowasz głowę w piasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twoim głównym celem powinno być to, że przyjedziesz na zlot, a nie zawsze chowasz głowę w piasek...
Wstydzę się... A poza tym Ty już mnie nie lubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2021 o 16:12, Grendziu napisał:

Zacznę może ja.

1. Spopularyzowanie turystyki wędkarskiej jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. M.in. zamiast otwierania nowego wątku o danej wodzie, przed wyjazdem i wrzucenie tylko  info z Wikipedii, będę się starał dokopać do obowiązujących tam przepisów i opisać gdzie, co jak, aby nie powtórzyły się już nigdy anse jakie mieli @Jacek czy @Leszek, czyli osób zaangażowanych w "swoje" wody.

2. Ponieważ zawody na tą chwilę nie będą mnie ograniczać, chciałbym w jednym roku oblecieć z wody Ziomali z forum począwszy od Odry "gorzowskiej" po "wrocławską" , odwiedzić po latach Mazury, jak i zagościć w okolicy Radomia (pomijając te miasto dla @Grzes77 oczywiście).

3. Chce jesienią głównie doszkolić się z łowienia spinnem drapieżników głębinowych (powyżej 8m).

4. Wrócić trochę do feedera...

5. Jeśli nie pozamykają granic, i zrobię sobie w końcu paszport Polsatu i będzie mnie stać, to minimum jedna wyprawa z zagraniczna.

6. Rekordy, bo nie ilość, a nie jakość to mój kolejny cel, choć, poza sumem, który jest u mnie przysłówek, może być ciężko.

1. Sum 130cm.

2. Okoń 44cm.

3. Szczupak 110cm.

4. Sandacz 69cm (może były większe, nie pamiętam, bo nie było mody mierzenia).

5. Boleń - nigdy nie mierzyłem, w sumie to był jeden ???

6. Kleń 65cm.

7. Głowacica ???

ad. 1. Będzie ciężko. Niektóre wody mają ograniczenia wynikające z wielu "aktów prawa" i które bywają nawet sprzeczne.
ad. 2. Jak już wyznaczysz termin najazdu na Mazury, tu uprzedź. Ogłosi się się jakiś "stan wyjątkowy" i albo nie wpuści się "uchodźców" albo przynajmniej równoważnych rywali się zaprosi jak Luk lub Mosteque, by wynik połowów nie był podważany. ;)

ad. 3. W Polsce nie ma drapieżników powyżej 8 m ;), ale gdybyś myślał o takich w szerokim świecie, to poproszę o opłacony bilet na tą wyprawę. ;)

ad. 4. Z methody powrócić do feedera? Toć w obu wypadkach łowienie z dna, rybom żadna różnica. Zajmij się czymś mądrzejszym i aktywniejszym. ;)

ad. 5. Jeśli masz na myśli niemiecką stronę Odry, to nie jest to nawet wyzwanie. :)

ad. 6. Zakładam, że miało być: "Rekordy, bo nie ilość, ale jakość". Ale pomimo to, uważam, że wędkarstwo to nie bicie rekordów, ale radocha z bycia nad wodą i ryb łowienia (nawet jak nie biorą).

A do podpunktów o długości ryb które chcesz złowić, to pojechałeś misiu.
Sum 130 cm jako wyzwanie wobec okonia 44 cm lub klenia 65 cm. ;)

Żartowałem :)

 

1. Nie wiem jeszcze, czy lód będzie na tyle mocny, by połowić do marca, ale gdyby, to zrobię sobie kolejny eksperyment.

2. Ciągle się waham, czy kontynuować zabawę z batem, czy tym razem zmienić sposób połowu i poszukać innych ryb.

3. Korci mnie w tym roku ukierunkowanie na drapieżniki i kupienie ku temu kijka, ale tu dużo zmiennych jest (czas, wyjazdy, jeziora itp). Cel prawdopodobny, choć niekoniecznie w tym roku.

4. Wspólne wędkowanie na wodach naszych współbraci. Od Bugu Samiego, po Odrę Splota i Arunia, akweny TenchFana, włączając Pomorze i Pyrlandię, o Vistuli Elvisa o Pawełka nie wspominając ;). Oczywiście rzeki południa Polski też mile widziane, acz tam chyba najdalej będzie. ;)

 


 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...