Skocz do zawartości

Cykady


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Betonowy dajesz ??? zachęć mnie do zakupu ?

Kilka razy łowiłem, chyba aktualnie nie mam nic w pudełkach, nie pamiętam, raczej nic nie złowiłem. 

Generalnie to zastanawiam się aktualnie, kto wymyślił te nazwę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgrubszy nie zachęcę ?

To było... Dawno .. Dawno temu.

Bodajże w roku 1997 lub 1998. Gdy w kioskach naszego pięknego kraju można było kupić najlepszą jaką do dziś wydano w PL gazetę wędkarską, a mianowicie "Świat Spinnigu". 

Świetne tytuł, które czytało się od dechy do dech z zapartym tchem.

W którymś numerze były opisane cykady.

Cudowna przynęta, lek na wszelkie wędkarskie dolegliwości: od chu#wych brań po kaca. Skuszony tym co tam wyczytałem pogoniłem na jednej nodze z akademika do wędkarskiego zakładając po drodze całą garderobę. Tak mi było śpieszno, aby nikt mnie nie uprzedził w zakupie.... I oto jest. Wspaniała, jedyna, w kolorze chgw jakim ( zielony z jakimiś ??? ) była moja. Czym prędzej udałem się w drogę powrotną, by przyczepić ją na końcu mego jedynego  zestawu spinningowego .

I co...

I ?

???

 Nic na nią nie złowiłem, przez 10 lat walała się w pudełku, by raz kiedyś trafić do wody na kilka rzutów.

Jednak muszę wspomnieć, że w artykule tym było napisane też, że jeśli mnie pamięć nie myli to, w niektórych stanach USA cykady poniżej chyba 1/8 czy 1/16 uncji są zakazane. To rozpaliło mą łysą, jeszcze wtedy nie do końca pałę do czerwoności, a że takiego małego rozmiaru u nas nie było to zrobiłem je sobie sam. Korpus to blaszka z żyletki + śrut ołowiany ? Działają jak trzeba, ale wyniki też nie powalają.

Dziś znalazłem je ponownie ? mają ćwierć wieku.

IMG_20220105_202236.jpg

Edytowane przez Hotpoint
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grendziu napisał:

Post roku, żeś się synek wysił ???

Żadne wysilił. Żadne wysilił.

Ma się ten wrodzony talent ?

 @Tench_fan się tu w Kochanowskiego bawi i myśli, że ja nie dam rady.. JA NIE DAM RADY!!! ... @Grendziu potrzymaj mi piwo!

???

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hotpoint napisał:

Żadne wysilił. Żadne wysilił.

Ma się ten wrodzony talent ?

 @Tench_fan się tu w Kochanowskiego bawi i myśli, że ja nie dam rady.. JA NIE DAM RADY!!! ... @Grendziu potrzymaj mi piwo!

???

???

pierwsze cykady miałem w 91 albo 92 firmy dam . ciężkie ,13 gram . łowiłem sandacze , okonie ,jazie i płocie . teraz mam tylko szuszkiewicza całe pudełko . przynęta do specjalnych zadań jest rewelacyjna 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, christhof70 napisał:

pierwsze cykady miałem w 91 albo 92 firmy dam . ciężkie ,13 gram . łowiłem sandacze , okonie ,jazie i płocie . teraz mam tylko szuszkiewicza całe pudełko . przynęta do specjalnych zadań jest rewelacyjna 

Fajnie, że gdzieś działały.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, christhof70 napisał:

wszędzie gdzie nie było ziela i patyków na dnie

Do mnie też to nie przemówiło jeszcze, za szybko trza kręcić, a ja ostatnio wolę leniwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

Do mnie też to nie przemówiło jeszcze, za szybko trza kręcić, a ja ostatnio wolę leniwie....

tym sie nie kreci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tym sie jiguje !!!!!!!!!!!!!!!! trzeba tym pracować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...