Skocz do zawartości

Idzie nowe


Ardiansson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



2000? Dla mnie nie ma problemu. Raty pospłacane. Ale oczekiwałbym też czegoś w zamian, np.:
1. Swobodnego dostępu do linii brzegowej.
2. Braku "prywatnych" kładek, które w 99 procentach i tak są nielegalne.
3. Ograniczeń w korzystaniu ze spalinowych napędów środków pływających.
4. Ograniczeń sytuacji, gdy łowiąc z główki, nagle widzę przysłowiowego Sebka z Dagmarą, grillem i trójką szczawików, którzy rozkładają to śmierdzące gówno 10 m ode mnie i pytają, czy biorą, po czym przewalają kamienie w poszukiwaniu robaków, bo ojciec ojca łowił na glizdy, a Brajanek - wg pani psycholog - nie może być ograniczany.
5. Bieżącej kontroli wędkujących.
6. Zarybień.
7. Niezaśmieconych łowisk.
8. Itp., itd...
Ale jeżeli poziom tego zarządczego, wędkarskiego burdelu będzie dalej poniżej poziomu mułu, to dlaczego mam płacić więcej?


Ok
1. Nie rozumiem
2. Zburzeniem tego powinny zająć się odpowiednie służby.
3. Chodzi o hałas czy spaliny?
4. Przeszkadzają Ci ludzie czy chodzi o ekologię aby bezbronnych zwierząt nie męczyć/zabijać?
5. Tu masz rację.
6. Tu też.
7. Niestety to sami ludzie śmiecą. Ciężko jest to naprawić.

Lista byłaby bardzo długa a opłata niewielka.

Tylko spin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.Z.? Wody Polskie? Powtórka z okrągłego stołu, czyli jak się ułożyć w korycie, żeby sutki z cycków nie kłuły kolegi w zadek?

Prędzej uwierzę własnemu tyłkowi, że już nigdy nie puści bąka w towarzystwie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Linek727 napisał:

D.Z.? Wody Polskie? Powtórka z okrągłego stołu, czyli jak się ułożyć w korycie, żeby sutki z cycków nie kłuły kolegi w zadek?

Prędzej uwierzę własnemu tyłkowi, że już nigdy nie puści bąka w towarzystwie.

 

Właśnie czytam i myślałem, że wzrok mnie myli ?
Tak jak myślałem: kasa, kasa, kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2022 o 22:11, elvis napisał(a):

Cały czas zastanawiam się jak to się skończy, bo moim zdaniem "po kościach" się nie rozejdzie. PZW Kalisz ogłosiło wysokość składek na przyszły rok, ale czy będzie gdzie łowić? Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Dzisiaj Kuzyn mówił, że Wody Polskie wypowiedziały niby umowy w gminie Krzyż w Wlkp, powiat czarnkowsko trzcianecki, a PZW nie wie co i a jakiej cenie będzie sprzedawać.

Zadawał mi sporo pytań, a ja przestałem to jakoś obserwować, rozumiem że to się dzieje nagminnie tak jak mieli przykaz, Odra ucichła jedziemy po całej Polsce dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Dzisiaj Kuzyn mówił, że Wody Polskie wypowiedziały niby umowy w gminie Krzyż w Wlkp, powiat czarnkowsko trzcianecki, a PZW nie wie co i a jakiej cenie będzie sprzedawać.

Zadawał mi sporo pytań, a ja przestałem to jakoś obserwować, rozumiem że to się dzieje nagminnie tak jak mieli przykaz, Odra ucichła jedziemy po całej Polsce dalej?

 

Jak wyżej @elvis wspomniał - tu, u mnie w okręgu kaliskim mamy orzeczenie sądu, że "na ten czas" zostaje status quo. (nie wiem na jak długo), więc tam, gdzie mówisz - podejrzewam, że będzie podobnie.

Z troszkę innej beczki - okręg kaliski podał wysokość składek na nowy rok. Zastanawiam się tylko, czy ten stan rzeczy, o którym mowa potrwa długo, a co za tym idzie, za co te składki, bo jeśli sąd przyzna rację Wodom Polskim, to kaliskie PZW zostanie tak naprawdę z prawie niczym. Dodam, że jeżeli WP wygrają w sądzie, to twierdzę, że ruszy lawina zrywania umów i wcześniej, czy później (a moim zdanie wcześniej) PZW zostanie na lodzie.

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi to

7e446dd442ac.jpg

 

Wyraźnie jest tu mowa o jednym zezwoleniu.
Wchodząc na stronę WP i czytając o opłatach i regulaminie zbiornika Jutrosin widzimy wyraźnie, że roczny koszt takiej przyjemności to 200zł. Czy te 200zł. to koszt wszystkich łowisk? Jeśli nie, to jak się to ma do jednego pozwolenia? Jeśli tak, to o czym informowały Wody Polskie kilka tygodni temu, wspominając o kwocie 350zł.? Może któryś z Was to rozumie? Dla mnie jest to jawne wprowadzenie w błąd, chyba, że pozwolenie pozwoleniem (coś w stylu karty wędkarskiej) a opłaty opłatami. Śmiech na sali

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi to

7e446dd442ac.jpg
 
Wyraźnie jest tu mowa o jednym zezwoleniu.
Wchodząc na stronę WP i czytając o opłatach i regulaminie zbiornika Jutrosin widzimy wyraźnie, że roczny koszt takiej przyjemności to 200zł. Czy te 200zł. to koszt wszystkich łowisk? Jeśli nie, to jak się to ma do jednego pozwolenia? Jeśli tak, to o czym informowały Wody Polskie kilka tygodni temu, wspominając o kwocie 350zł.? Może któryś z Was to rozumie? Dla mnie jest to jawne wprowadzenie w błąd, chyba, że pozwolenie pozwoleniem (coś w stylu karty wędkarskiej) a opłaty opłatami. Śmiech na sali
Z tego co wyczytałem to wg pkt 5 regulaminu łowiska, osoby posiadające ogólnopolskie(za 350 zł) zezwolenie na łowiska"Nasze Wody"mogą w ramach tego zezwolenia łowić na wspomnianym łowisku.
Poza tym łowić tam mogą osoby posiadające zezwolenie wykupione tylko na to łowisko. To właśnie to zezwolenie kosztuje 200 zł.
Należy pamiętać, że na łowiskach Wód Polskich również obowiązują rejestry które są do pobrania
Screenshot_2022-12-09-16-38-40-714_com.facebook.katana.jpg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...