Skocz do zawartości

Modernizacja łodzi


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Mamy stonaście wątków o fotelach, ale "żodyn" jak w temacie wyżej.

Zakup takiego fotela to ogromne ryzyko i wydanie sporej kasy. Jeśli połączymy podstawę do łodzi, wyciąganą nogę i sam fotel to będzie prawie 2 tys zł. Piszę o takim, na którym ma się dać wysiedzieć całą dobę, w sumie jakbym miał taki fotel w domu, za tyle kasy, to bym z niego nie schodził. Jest też spore ryzyko, bo jeśli kupimy ??? to będzie leżał w garażu i gnił. Szkoda, że odwołali Rybomanię, bo tam chciałem na sucho się do czegoś przymierzyć.

Szukam i szukam od początku stycznia, koniec przewiduję na początek kwietnia. Zakładam wątek, bo mi linki giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grendziu napisał:

bo tam chciałem na sucho się do czegoś przymierzyć.

Będziesz w GW to zajdź do CW. Stoi tam kilka łodzi. Może coś ci podejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 2.02.2022 o 08:29, ArekH napisał:

Będziesz w GW to zajdź do CW. Stoi tam kilka łodzi. Może coś ci podejdzie. 

Brałem od nich w tamtym roku dwa silniki, echosondę, rozwijają się bardzo szybko, ale wątpię aby pasował napis Finval na krześle przy Tangiri.

Najbliżej mi do takiego fotela ???

https://zlowokazje.pl/t/fotele-do-lodzi/tempress-limited-edition-probax-black? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2022 o 15:45, Grendziu napisał:

Brał od nich w tamtym roku dwa silniki, echosondę, rozwijają się bardzo szybko, ale wątpię aby pasował napis Finval na krześle przy Tangiri.

Najbliżej mi do takiego fotela ???

https://zlowokazje.pl/t/fotele-do-lodzi/tempress-limited-edition-probax-black?

Kurna, tyle kasy za fotel od Ursusa? :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Semi napisał:

Kurna, tyle kasy za fotel od Ursusa? :grin-min:

Pan doliczy jeszcze mocowanie czyli stopę i rurę czyli jakieś 800/900zl plus???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

Pan doliczy jeszcze mocowanie czyli stopę i rurę czyli jakieś 800/900zl plus???

Cholera, zapomniałem że stal droga.:hmmm-min: Uświadomiłeś mnie że nie stać mnie na fotel, a co dopiero na łódkę.:Troll-min:

Dalej będę pływał na tylnej dętce od Ursusa.

Edytowane przez Semi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Zamówiłem w końcu fotel, przyjdzie na dniach.

Po co mi on i czemu mi się wydaję, że to dobry zakup.

Po roku testowania łódki, okazało się, że fotel sterowniczy, który mam jest strasznie niewygodny, ten sam jest na dziobie, ale że jest wyższy i ma obrót 360 stopni to jakoś przejdzie, najwyżej za rok wymienię na inny tzw castingowy.

Ponadto łowiąc na dziobie, nie widziałem echo, musiałoby być dodatkowe, Echo tam zamontowane, bo np w Humminbird nie można zrobić klona na tablet czy smartfona.

Chciałem przerabiać całą elektronikę, ale nagle mnie oświeciło. Poczekaj na następne lata, bo prędzej, czy później Livescope najprawdopodobniej zainstaluję.

Aktualnie, ustawiając na pokładzie odpowiednio wygodny fotel, który docelowo jednym ruch będzie można zdemontować, jak będę łowić sam, nie muszę iść na dziób, mogę zrobić 2 kroki i z fotela sterowniczego przesiąść się na wygodny nie tracąc widoku echa podczas łowienia. Pozostaje kwestia sterowania nogami dziobòwką, ale jeśli będę sam, to to ogarnę.

Przejrzałem setki propozycji, ciągle mi coś nie pasowało lub to co chciałem, nie szło kupić.

Dlaczego ten wybór?

Jest polecany przez producenta Tangiri i montowany przez nich na łodziach aktualnie, oraz przekonał mnie jeden film o tym, że jest on "ortopedyczny" w moim rozumieniu wygodny. Oby tak, też było.

Screenshot_2022_0223_200521.png.ec9172ee2dddc62480547414bc4d7844.png

Teraz pozostaje jedynie dobrać odpowiednią podstawę, ale za to się zabiorę dopiero jak zobaczę fotel od spodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie wkurza jak na takich filmikach pokazują wkręcanie każdej śrubki po kolei? 
Dla Darka to pewnie jest pomocne, więc muszą pokazywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Modernizacja łodzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...