Skocz do zawartości

Historia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Linek727 napisał:

Ta historia, która się pisze sama, mówi, że od Krakowa na zachód już dziś nie ma płynu na "L".

Wierzcie lub nie.

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że z sześciu bloków zajętej elektrowni działa tylko jeden i to w 3/4 mocy, jeden jest wygaszany, reszta stoi. Poza tym wypowiadał się jakiś nasz atomistyk, że są tam takie zabezpieczenia, że "nawet gdyby", to TEORETYCZNIE nic nie powinno się stać. Poza tym np. w Czarnobylu temperatura wzrastała i doszło do wybuchu, tu gdyby doszło do jakiegoś uszkodzenia rdzenia czy czegoś tam, to temperatura ma maleć (czyli odwrotna reakcja). Co innego ze zużytym paliwem; podobno jest do niego łatwy dostęp. Co w tym wszystkim jest najgorsze? Że elektrownię zajęli podobno Czeczeńcy i mają się domagać od Putina uznania ich niepodległości. No cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Linek727 napisał:

Ta historia, która się pisze sama, mówi, że od Krakowa na zachód już dziś nie ma płynu na "L".

Wierzcie lub nie.

Jeszcze niech kupią papier toaletowy bo zaczęli zapas zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Jeszcze niech kupią papier toaletowy bo zaczęli zapas zużywać.

Fakt. Ten papier dodupny, co kupili z okazji pandemii, ponoć się skończył. Ale covidowe, chińskie zupki nadal żrą - nienasyceni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grych napisał:

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że z sześciu bloków zajętej elektrowni działa tylko jeden i to w 3/4 mocy, jeden jest wygaszany, reszta stoi. Poza tym wypowiadał się jakiś nasz atomistyk, że są tam takie zabezpieczenia, że "nawet gdyby", to TEORETYCZNIE nic nie powinno się stać. Poza tym np. w Czarnobylu temperatura wzrastała i doszło do wybuchu, tu gdyby doszło do jakiegoś uszkodzenia rdzenia czy czegoś tam, to temperatura ma maleć (czyli odwrotna reakcja). Co innego ze zużytym paliwem; podobno jest do niego łatwy dostęp. Co w tym wszystkim jest najgorsze? Że elektrownię zajęli podobno Czeczeńcy i mają się domagać od Putina uznania ich niepodległości. No cóż.

Problem ruskich, Putina i jego szefów. 150 m licząc od uderzenia bomby do 1 z 6 reaktorów, to chyba minimum przyzwoitości. Szkoda śliny. Niech kombinują i tak wyparują. Albo trafią pod sąd, albo się sami zaj...ą pod celą. Przekroczyli granicę, zza której powrotu nie ma.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak to jest? Telewizja podaje wiadomość o ataku jądrowym na Ukrainie! Szok! Jak można podawać nie sprawdzone informacje? No, chyba że to ruskie trole...  Tylko, że niestety telewizję prorządową ogląda spora grupa ludzi i potem krążą dziwne plotki, a ruscy się cieszą.

 

(ze strony fakenews.pl bo stacji, o której mowa nie oglądam. Mimo wszystko gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył)

97f7c81e6b4c.png

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Linek727 napisał:

Za co? Dlaczego? ?

 

Tzw. 2 linię vel zaopatrzenie to max co z nich będzie.

Tutaj miałem napisać jak sytuacja wygląda z samolotami ale nie będę publikował danych które mogą się przydać tym co chcę by przegrali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czytać, oglądać różne opinie.  Moim zdaniem - warto obejrzeć. A że mamy tu paru zaawansowanych życiowo seniorów, włącznie ze mną, to warto sobie odświeżyć.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...