Skocz do zawartości

Historia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.03.2022 o 16:23, NPC napisał:

Tzw. 2 linię vel zaopatrzenie to max co z nich będzie.

Tutaj miałem napisać jak sytuacja wygląda z samolotami ale nie będę publikował danych które mogą się przydać tym co chcę by przegrali.

Pisz. Chociaż trochę współczuję - trudno pisać o czymś, czego w praktyce nie ma ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2022 o 21:27, Linek727 napisał:

Moim zdaniem - warto obejrzeć.

Lubię P. Michałkiewicza. Nawet do Mnie prostego człowieka docierają jego analizy. Nasza polityka jest niczym wedle rozgrywki mocarstw.  A jak dzis zobaczyłem jakiegoś ? w sejmie z chorągiewkami i okrzykiem że Polska i Ukraina to jedna rodzina, to już nawet nie mam zamiaru pytać co jest pięć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ArekH napisał:

Lubię P. Michałkiewicza. Nawet do Mnie prostego człowieka docierają jego analizy. Nasza polityka jest niczym wedle rozgrywki mocarstw.  A jak dzis zobaczyłem jakiegoś ? w sejmie z chorągiewkami i okrzykiem że Polska i Ukraina to jedna rodzina, to już nawet nie mam zamiaru pytać co jest pięć. 

Napiszę szczerze, bo inaczej nie ma sensu. Polski rząd i część polskiego społeczeństwa żyje w jakiejś instagramowej ułudzie. W każdej wsi są takie burki, które najwięcej szczekają, najmniej mogą i pierwsze uciekają, gdy się kijem zamachniesz.

Jakie Mig-i? Jaka rodzina? Trochę lodu na te rozpalone emocjami łby! Pomagajmy, na ile możemy, to oczywiste. Ale nie róbmy z tego telenoweli, nie stawiajmy się w roli lidera i mocarstwa, tylko dbajmy też o swój, narodowy interes. To niepopularne, co piszę, wiem. Ale zobaczycie, jak bardzo ta wojna nas gospodarczo rozp... A to poczuje każdy.

Jeżeli w swej dobroci i łaskawości chcemy 4 milionowej diaspory, to będziemy mieć najpierw Wenezuelę, a potem podpaloną Francję, zanim się ogarniemy. Polski rząd, zamiast machać zardzewiałą szabelką, powinien naciskać na wszystkie kraje, które poparły Ukrainę, żeby proporcjonalnie przyjęły też uchodźców. A wchodzenie w otwarty konflikt z Rosją skończy się końcem wszystkiego.

Dopiszę, bo jestem zajeżony. ? Ile można - jako kraj - pozwalać sobą manipulować? Jak grają Niemcy, Francja, USA, WB, Węgry, Słowacja itp.? Jeżeli fizycznie nie przeniesiemy obciążeń z uciekinierami na inne kraje, to leżymy na łopatkach.

A politykę robi się po cichu i nie epatuje świata, że się chce Grubemu Krzysiowi z osiedla dać łomot, szczególnie gdy ma się bicepsy jak chomik.

Edytowane przez Linek727
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Linek727 napisał:

Pisz. Chociaż trochę współczuję - trudno pisać o czymś, czego w praktyce nie ma ?

Samolotami czytaj co z NATO lata, kiedy i gdzie nawet jak nie pokazuje się tego na radarach. Nie będę ułatwiał zadania xxxxxxx.

 

 

 

2 godziny temu, Linek727 napisał:

Napiszę szczerze, bo inaczej nie ma sensu. Polski rząd i część polskiego społeczeństwa żyje w jakiejś instagramowej ułudzie. W każdej wsi są takie burki, które najwięcej szczekają, najmniej mogą i pierwsze uciekają, gdy się kijem zamachniesz.

Jakie Mig-i? Jaka rodzina? Trochę lodu na te rozpalone emocjami łby! Pomagajmy, na ile możemy, to oczywiste. Ale nie róbmy z tego telenoweli, nie stawiajmy się w roli lidera i mocarstwa, tylko dbajmy też o swój, narodowy interes. To niepopularne, co piszę, wiem. Ale zobaczycie, jak bardzo ta wojna nas gospodarczo rozp... A to poczuje każdy.

Jeżeli w swej dobroci i łaskawości chcemy 4 milionowej diaspory, to będziemy mieć najpierw Wenezuelę, a potem podpaloną Francję, zanim się ogarniemy. Polski rząd, zamiast machać zardzewiałą szabelką, powinien naciskać na wszystkie kraje, które poparły Ukrainę, żeby proporcjonalnie przyjęły też uchodźców. A wchodzenie w otwarty konflikt z Rosją skończy się końcem wszystkiego.

Dopiszę, bo jestem zajeżony. ? Ile można - jako kraj - pozwalać sobą manipulować? Jak grają Niemcy, Francja, USA, WB, Węgry, Słowacja itp.? Jeżeli fizycznie nie przeniesiemy obciążeń z uciekinierami na inne kraje, to leżymy na łopatkach.

A politykę robi się po cichu i nie epatuje świata, że się chce Grubemu Krzysiowi z osiedla dać łomot, szczególnie gdy ma się bicepsy jak chomik.

 

 

Co robi Polski rząd? POLITYKA i nie to forum.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC Spoko. Nie to forum. Sam to na początku napisałem. A co widać, czy nie widać, i jakie systemy się wyłącza, to wiedza ogólnie dostępna.

Nie zmienia to jednak faktu, że historia jest pochodną polityki, dziejąc się - szczególnie teraz - na naszych oczach. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 9.03.2022 o 13:15, Linek727 napisał:

Dopiszę, bo jestem zajeżony. ? Ile można - jako kraj - pozwalać sobą manipulować? Jak grają Niemcy, Francja, USA, WB, Węgry, Słowacja itp.? Jeżeli fizycznie nie przeniesiemy obciążeń z uciekinierami na inne kraje, to leżymy na łopatkach.

A co robiliśmy jak cała Europa przyjmowała "ciapatych" i słusznie, że nie są u nas. Natomiast aktualnie "wygadywanie," że teraz my przyjmujemy, nie oni, wygląda delikatnie mówiąc dziwnie...

Polecę ponownie Bartosiakiem, bo jakoś on mnie przekonuje do swojej wizji nowego świata.

W Polsce będzie najprawdopodobniej od 7-10mln Ukraińców i może to też być okazją dla Polski, jeśli ktoś to dobrze poukłada(nie ta władza i pewnie tuskowa też nie, aby nie było, że jestem stronniczy). Będzie można wzmocnić granicę, będą nowe ręce do pracy, będą też zagrożenia, ale może okazać się, że będzie docelowo więcej szans niż zagrożeń.

Sorry za wpis, bo miałem milczeć, a że sobie dziabie ??? najwyżej jutro skasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od początku wojny na Ukrainie tyle Rosja dostała od UE za swe surowce energetyczne. 

Sankcje, srancje ????

20220312_213418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QForum stricte wędkarskie niby nie jest odpowiednim do komentowania tematów niewędkarskich. Ale z drugiej strony - gdy płoną domy i giną ludzie tuż obok nas, trudno pisać tylko o tym, czy chlebek tostowy z Lidla jest lepszy na klenie niż ten z Biedronki... Moja ojczyzna, rodzina, życie tu - zawsze przeważa szalę wagi, na której drugiej stronie leży jakiś sprzęt, czyli rzeczy naprawdę zbyteczne w ostatecznym rozrachunku.

Hmmm... Polecam ten filmik, jeżeli ktoś nie widział. I żeby nie było; nie jestem siewcą paniki. Ale robi się srogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grendziu napisał:

Świetny gość u Zychowicza

 

Przemek pracował ze mną kilka lat, kumpel pierwyj sort, tylko strasznie chrapie. Szkoda że poszedł na emeryturę.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...