Skocz do zawartości

Historia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.03.2022 o 14:14, Linek727 napisał:

QForum stricte wędkarskie niby nie jest odpowiednim do komentowania tematów niewędkarskich. Ale z drugiej strony - gdy płoną domy i giną ludzie tuż obok nas, trudno pisać tylko o tym, czy chlebek tostowy z Lidla jest lepszy na klenie niż ten z Biedronki... Moja ojczyzna, rodzina, życie tu - zawsze przeważa szalę wagi, na której drugiej stronie leży jakiś sprzęt, czyli rzeczy naprawdę zbyteczne w ostatecznym rozrachunku.

Hmmm... Polecam ten filmik, jeżeli ktoś nie widział. I żeby nie było; nie jestem siewcą paniki. Ale robi się srogo.

 

 

Gdzieś to wyżej napisałem, może innymi słowami (może użyłem jakiegoś skrótu myślowego), ale taka prawda: NATO - dużo słów, mało treści :/  i nikt za nas nie będzie umierał. Poza tym sama prawda. Nie powiem, jeszcze jakiś czas temu niektóre z tych wątków wziąłbym jako mało ciekawe wnioski kogoś, kto za dużo czyta i potem mocno wyolbrzymia, ale widzę co się teraz dzieje... Inna sprawa, nasz rząd mógłby kolejny raz powiedzieć "SPRAWDZAM" - jak? Zlikwidować w końcu izbę dyscyplinarną - wtedy UE nie miałaby już nic do gadania i kasa za praworządność popłynęła by (chyba ???)

Nie śledziłem zbytnio losów naszych migów, słyszałem o jakichś zawirowaniach, nawet pomyślałem sobie o tym, że znowu coś pisiory zrobiły nie tak, a tu proszę. Trzeba rządzących pochwalić.

Cóż - wypada nam wybrać w przyszłym roku naprawdę kogoś mądrego, kto przeprowadzi nas przez to szaleństwo w miarę bezpiecznie, ale czy w Polsce ktoś taki jest?

Edytowane przez grych
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grych Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego rozwoju sytuacji. Ja w tej chwili porównałbym to do takiego momentu, w którym na wąską kładkę, przerzuconą przez rzeczkę, wchodzi z naprzeciwka dwóch kolesi, każdy z maczetą. I wiadomo tylko tyle, że nawet gdy jeden z nich wskoczy do rzeczki, to za chwilę wróci z całą wioską zrobić odwet. Jedyną możliwością rozwalenia gówna jest wysadzenie go od środka - jak rzekł pewien zdekonspirowany mędrzec z UB odnośnie robotniczych protestów w latach 70 i 80. Stara szkoła...

Ja normalnie się boję, że przez "cyniczny" przypadek i akt desperacji jakaś malunia bombka nuklearna zawędruje do Polski. Ja się boję tego, że wtedy nasi sojusznicy podejmą intensywne działania w celu budowania dialogu i rozwiązania problemu. A najbardziej boję się tego, że znowu zarobimy z buta po ryju kilka razy, zanim weźmiemy się za robotę.

Dobrobyt rozleniwia, wierzcie lub nie. Wyłączam się z tego wątku, czas wiązać przypony, wiosna idzie. Radosna. ?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Linek727   prawda...  Ja też się boję i mniemam, że każdy tutaj, nawet jak się nie przyzna, to gdzieś w głębi czuje zwyczajny, ludzki strach :/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ten Pan jest większym optymistą jak Jacek Bartosiak, ale też mądrze gada i jest z "branży"

Ma dojść do konfrontacji na YT pomiędzy analtykami, ale Wolski jakoś unika na razie Bartosiaka, oby doszło do tego, obu Panów bardzo szanuję za swoją wiedzę i rzetelnie przekazwyne informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zadeklarowałem, że się nie będę odzywał w tym temacie. ?

Więc podsyłam link - bardzo ciekawa analiza, oparta na faktach.

?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Linek727 napisał:

Wiem, zadeklarowałem, że się nie będę odzywał w tym temacie. ?

Więc podsyłam link - bardzo ciekawa analiza, oparta na faktach.

?

Dobra, żartowałem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...