Skocz do zawartości

Historia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, ArekH napisał:

Weź Ty chłopie znajdź sobie jakieś konstruktywne zajęcie. Masz ewidentnie za dużo wolnego czasu. Niech te pare osób które mamy zagląda na forum nadal z przyjemnością. Jak zechcę polityki to włączę TVN lub TVP.

Proponuję Polsat News albo taki indyjski live-kanał na YT.

Ja mam dużo do powiedzenia. Tylko, że ja gówno wiem. Bo moja "wiedza" bierze się z przeżutych i przefiltrowanych wiadomości. Ale czasem pokojarzę, dołożę niemedialne fakty... ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Putin: Do każdego, kto rozważy ingerencję z zewnątrz: jeśli to zrobicie, poniesiecie konsekwencje większe niż te, z którymi mieliście do czynienia w historii.  Podjęto wszystkie stosowne decyzje.  Mam nadzieję, że mnie słyszycie.

Historia pokaże czy blefuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Putin: Do każdego, kto rozważy ingerencję z zewnątrz: jeśli to zrobicie, poniesiecie konsekwencje większe niż te, z którymi mieliście do czynienia w historii.  Podjęto wszystkie stosowne decyzje.  Mam nadzieję, że mnie słyszycie.

Historia pokaże czy blefuje...

Słyszałem o tym. Putin trzyma palec na czerwonym guziku; cały zachód o tym wie i nikt oprócz pogrożenia, oprócz różnych sankcji więcej nic nie zrobi. Do tego kolejne mocarstwo atomowe - Chiny, które może nie w sposób wyrazisty, ale jednak opowiedziało się po stronie Putina. Obym się mylił, ale jeśli ten szaleniec zagrozi także nam, czy innym krajom byłego bloku wschodniego, obecnie będących w strukturach NATO - będzie tak samo. No, wtedy jest też taka możliwość, że ta wschodnia flanka (czyli my, dajmy na to Estonia, Litwa, Łotwa, może Rumunia) stanie areną działań, żeby za wszelką cenę nie dopuścić do wkroczenia rusków do Europy Zachodniej. Wiecie jaką doktrynę wojenną mają Amerykanie? "Byle dalej od nas" Ok, angażują się na świecie, ale tylko po to, żeby te punkty zapalne zatrzymać właśnie tam, gdzie one powstają, żeby nikt nie zagroził im u nich, w ich państwie. To moje własne, subiektywne zdanie. 

Edytowane przez grych
  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2022 o 23:08, Grendziu napisał:

Niby od jutra będzie wojna... Jestem dość mocno zaskoczony mocnym stanowiskiem USA, ale z drugiej strony co się dziwić, jeśli chcą być TOP 3 lub TOP 1 na Świecie to nie mogą odstąpić. Sprawy zaszły tak daleko, że wątpię aby Putin odpuścił, chcę oczywiście się mylić.
Wycofanie wojsk Rosji to blef, zaraz będzie, że Ukraina nie wytrzymała i pierwsza zaatakowała (prowokacja i manipulacja Rosji) no i będzie nie za ciekawie docelowo, bo Rosja sama sobie zrobi odwet na Ukrainie.
Jeśli zacznie się Wojna to będzie napływ "uchodźców", uważajcie wtedy na siebie, zabezpieczcie się maksymalnie. 

Nie sądziłem , że w tym wieku takie coś Nas będzie czekać nawet nie dopuszczałem myśli ... Trafiłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W St Petersburgu protesty Rosjan przeciwko wojnie na Ukrainie.... Uważam, że wiekszość Rosjan, tych za których nie kontroluję się myśli chcę takich koncertów, a nie wojny... 
 

Aktualnie traw totalna dezinformacja w mediach, aby zasiać w nas panikę, dzisiaj wszyscy rzucili się po paliwo, jutro po mąkę, a za chwilę do bankomatów, Trolle wygrywają z nami aktualnie :(

 

20220225_004314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wg strategów (nie tych Aktualnie co byli mistrzami w Pandemii z TV oraz polityków, a teraz są od wojny) Ukraina wytrzyma jeszcze max 2 do 3 dni, a najlepiej, aby wytrzymała około 10dni. Wg nich także w interesie Niemiec jest to aby wojna zakończyła jak najszybciej, za 2 tygodnie przybicie piątek sojusze i czekamy kilka miesięcy lub  rok i dwa , aż będzie coś dalej. Natomiast w interesie USA czy Polski oraz krajów nadbałtyckich jest to, aby Ukraina zadała jak najwięcej ciosów Rosji. 

Jeśli faktycznie Rosja szybko upora się z Ukrainą, będzie miała przewagę w negocjacjach i żądaniach stawiając Zachód Europy pod ścianą. My jak i Europa nie mamy wojsk, nie wierzę osobiście w NATO.

Uważam, też, że dzisiaj i jutro Rosja nas jeszcze nie zaatakuje, chyba że geniusze polityki w Polsce (niestety pokazują to cały czas teraz) sami doprowadzą do tego, że będzie wojna, a my nie mamy czym się przeciwstawić.

Nikt nie wysłał wojsk aby pomóc Ukrainie i nikt nie wyślę wojsk do Polski, musimy sobie to uświadomić, NATO SRATO, pęknie jak bańka mydlana (znowu chce się mylić, a ta tarcza co jest niby teraz to jest mniejsza niż to jakimi siłami działa Ukraina). Naprawdę chce się bardzo mylić.

Zanim nas zaatakują, Rosja musi być gotowa na odbicie Litwy, Łotwy, Estonii itd. a dopiero potem może uderzyć w nas.(oby nie) Putin oświadczył kilka dni temu, że NATO będzie kończyć się na Odrze i on do tego dąży... Nie rozumiem "ataku i zagrożeń" w tym momencie Finlandii ze strony Putina, ale to jakby potwierdza to, że czuje się bardzo mocny i mówi NIET NATO (wg mediów błędnie oceniany, jako opętany)

Najbardziej nieprzywidywalne jest to co zrobią Chiny, w ich interesie aktualnie byłby dobry atak na Taiwan, ale wtedy mamy wojnę światową, jeśli w jakikolwiek sposób dojdzie do porozumienia militarnego i innego zbliżonego (gaz już jest podpisany z Chinami) to mamy wojnę światową, gdzie USA i NATO nawet jak się zjednoczy jest na przegranej pozycji???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już za stary do poboru, ale odsłużyłem swoje honorowo. Nie mam zamiaru kłapać dziobem bezproduktywnie. Jak zagrożenie wejdzie na mój dom, wiem gdzie będzie moje miejsce. Podwijanie ogona nie leży w Mojej naturze. Mijało się poboru, mija się obowiązku! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, nie wiem co bierzesz ale zmień dilera. Do Ukrainy nikt wojsk wysłać nie może, no bo kto? NATO ? Do Polski już tak. I sporo ich przyjechało. Wg mnie takie informacje powinny być niejawne, a jak zwykle bywa wszystko transparentne i każda stacja o tym mówi. A jaki mamy sprzęt i ile czego to dobry operator smartfona sobie wygoogluje łącznie z położeniem naszych baz i obiektów strategicznych. W NATO jest 30 krajów , 3 z nich ma broń jądrową, Putin nie odważy się najechać na jednego z nich. Dla mnie to chory psychicznie człowiek, wszystkiego można się spodziewać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cygan786 napisał:

Darek, nie wiem co bierzesz ale zmień dilera. Do Ukrainy nikt wojsk wysłać nie może, no bo kto? NATO ? Do Polski już tak. I sporo ich przyjechało. Wg mnie takie informacje powinny być niejawne, a jak zwykle bywa wszystko transparentne i każda stacja o tym mówi. A jaki mamy sprzęt i ile czego to dobry operator smartfona sobie wygoogluje łącznie z położeniem naszych baz i obiektów strategicznych. W NATO jest 30 krajów , 3 z nich ma broń jądrową, Putin nie odważy się najechać na jednego z nich. Dla mnie to chory psychicznie człowiek, wszystkiego można się spodziewać.

Wysłać mogą ale to oznacza automatycznie WŚ a to oznacza, że każdy kto przeżył stan wojenny w 81 będzie miał powtórkę z rozrywki, może bez pałowania milicji. W dzisiejszych czasch równa się to chaos bo jak to, nie będzie kawusi ze starbusia i sprawdzenia postów na fejsie? Normalnie tragedia.

Nato sporo wojska rozlokowała na wschodzie PL, jeszcze za mało jak na obronę, raczej jako rozpoznanie niż jako realną obronę.

Bazy w PL i co w nich się znajduje wiedzą wszyscy co są zainteresowani, jak ciała nie da ktoś z wojska i upubliczni wszystko to masz satelity, kapusiów i podsłuchy.

5 państw z listy krajów NATO ma atomówki.

On nie jest chory, to zimne, wyrachowane zachowanie. Mylisz, że ktoś kto ma dostęp do czerwonego guzika nie jest wyrachowanym, zimnym graczem? To dlaczego nie ma jeszcze fallout'a? Bo tu nie ma miejsca na sentymenty.

 

 

Jedyne dobre, że to ostatnie podrygi Rosji, demografia pokazuje jedno: oni niedługo będą się rozpadać na mniejsze rejony/republiki/kraje. Niedługo czyli w przeciągu XXI wieku Rosja się rozpadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...